Komunikaty PR

Schneider Electric zmodernizuje sieć dystrybucji energii w Serbii

2023-08-17  |  16:45
Biuro prasowe
  • Projekt o wartości 140 mln euro ma na celu poprawę niezawodności sieci, zmniejszenie liczby awarii i skrócenie czasu trwania przestojów.
  • Zmiany ograniczą również straty sieciowe, co umożliwi pokaźną redukcję emisji CO2 i wygeneruje oszczędności.
  • Rozwiązania Schneider Electric pomogą zmodernizować serbską sieć dystrybucji energii średniego napięcia.

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, podpisał umowę na dostawę urządzeń średniego napięcia (SN) i oprogramowania do zarządzania siecią. Celem jest modernizacja serbskiej sieci dystrybucji energii elektrycznej. Ten ogólnokrajowy projekt doprowadzi do poprawy niezawodności sieci, ograniczenia przerw w dostawach energii i skrócenia czasu ich trwania.

Serbia dąży do poprawy niezawodności energii elektrycznej i zmniejszenia strat

Modernizacja sieci poprawi jakość dostaw energii elektrycznej, a tym samym wzmocni usługi świadczone przez serbskiego operatora systemu dystrybucyjnego Elektrodistribucija Srbije (EDS) i jego klientów. Ulepszenia zmniejszą również straty techniczne i nietechniczne do około 8% w ciągu najbliższych 5-7 lat, równając do średniej obowiązującej w krajach UE. Obecnie straty sieciowe w Serbii to ekwiwalent około 500 mln euro rocznie.

Jestem przekonana, że nowa inwestycja w modernizację systemu dystrybucji energii elektrycznej o wartości 140 milionów euro poprawi zaopatrzenie naszych obywateli, a także podmiotów gospodarczych i znacznie zmniejszy straty w sieci, przynosząc wielomilionowe oszczędności w skali roku – mówi premier Serbii Ana Brnabic.

Schneider Electric zoptymalizuje podejmowane przez Serbię wysiłki w zakresie modernizacji i automatyzacji

Jako technologiczny lider rynku, Schneider Electric posiada w ofercie połączone produkty, oprogramowanie, a także dysponuje specjalistyczną wiedzą, co stanowi połączenie niezbędne do zmodernizowania, zautomatyzowania i przekształcenia całej krajowej sieci SN. Zdigitalizowane sieci przyszłości wpłyną na poprawę efektywności energetycznej, przyspieszą integrację odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna i wiatrowa, oraz zrównoważą podaż i popyt na energię, tym samym ułatwiając przejście na zieloną energię. Możliwości zarządzania danymi pozwolą na optymalizację i dekarbonizację zużycia energii po stronie popytu.

Modernizacja sieci i jej cyfryzacja pozwolą również określić, jak najlepiej skonfigurować i obsługiwać istniejącą sieć dystrybucyjną, co może zmniejszyć lub odroczyć duże inwestycje kapitałowe w budowę elektrowni – oszczędzając fundusze publiczne i ograniczając straty.

Stworzone przez Schneider Electric w Serbii oprogramowanie można wdrożyć w naszej sieci energetycznej, czyniąc ją niezawodną i wydajną, zmniejszając liczbę przestojów i ograniczając straty – dodaje Dubravka Djedovic, serbska minister górnictwa i energii.

Jestem dumny, że Schneider Electric pomaga Serbii w osiągnięciu jej celów w zakresie modernizacji sieci elektroenergetycznej i wspierania transformacji w kierunku zielonej energii – podkreśla Gary Lawrence, prezes pionu Power and Grid w Schneider Electric. – Mamy ponad 20-letnie doświadczenie pracy w tym kraju. Nasza obecność w Serbii obejmuje działające tu globalne centrum badań, rozwoju i produkcji oprogramowania Schneider Electric do optymalizacji zarządzania dystrybucją energii elektrycznej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy

Ukraińska gospodarka może znaleźć się w poważnych tarapatach ze względu na odpływ siły roboczej powiązany z tzw. ustawą mobilizacyjną. Nowe regulacje zaostrzyły politykę wobec
Gospodarka Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski
2024-07-17 | 07:49

Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie, zapotrzebowanie na czystą wodę i efektywne systemy kanalizacyjne staje się coraz bardziej krytyczne. Choć w Polsce w minionych
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-09 | 18:00

SHEIN uruchamia fundusz Circularity Fund o wartości 200 mln euro

Marka SHEIN zapowiada duże inwestycje w inicjatywy mające na celu wzmocnienie pozycji europejskich i brytyjskich marek, projektantów i artystów, aby mogli rozwijać swoją działalność nie tylko w świecie online. Fundusz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.