Tikkurila Polska SA po raz szósty z tytułem Solidnego Pracodawcy Roku
Tikkurila Polska SA
Mościckiego 23
39-200 Dębica
magdalena.olszewska|tikkurila.com| |magdalena.olszewska|tikkurila.com
539-913-726
www.tikkurilagroup.com
Konkurs „Solidny Pracodawca Roku” należy do najbardziej prestiżowych projektów związanych z zarządzaniem personelem, którego celem jest wyłonienie i uhonorowanie podmiotów gospodarczych cechujących się wzorcową polityką personalną, która przekłada się na wysoką jakość produktów i usług.
„Projekt wspiera przedsiębiorstwa, które pozwalają zatrudnionym osobom poprzez codzienną pracę realizować zarówno swoje, jak i firmowe cele biznesowe. Dziś już wiemy, że aby osiągnąć sukces w swojej branży, liczy się nie tylko dobry biznesplan i nakłady finansowe, ale przede wszystkim czynnik ludzki” – mówi Tina Dej, dyrektor programu Solidny Pracodawca Roku.
Laureaci programu to firmy, które wyróżniają się wzorcową polityką personalną, zaangażowaniem w kwestie społecznej odpowiedzialności oraz rozwiniętą kulturą organizacyjną. Tytuł Solidnego Pracodawcy jest również potwierdzeniem transparentności oraz rzetelności działań wyróżnionych firm.
Nagroda przyznawana jest w oparciu o ocenę wielu obszarów, tj. wizerunek pracodawcy, świadczenia socjalne, szkolenia i możliwości rozwoju zawodowego czy działania CSR. Analizie podlegają także przestrzeganie prawa pracy i przepisów BHP, jasna ścieżka kariery, terminowość wypłat oraz dynamika zatrudnienia w ciągu ostatnich lat.
„Laur Solidny Pracodawca Roku nabiera dziś szczególnej wagi. Pracodawca w dobie pandemii i kryzysu staje się bowiem nie tylko tym, kto daje pracę. Jego rolą jest także stworzenie warunków do przetrwania najcięższych czasów” – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.
„Wprowadzone przez nas w pierwszej kolejności rozwiązania dotyczyły przed wszystkim aspektów zabezpieczenia zdrowia, np. konieczności noszenia maseczek czy zachowywania dystansu oraz odpowiedniej organizacji wewnętrznej (praca zdalna, system rotacyjny). Obostrzenia objęły również obszar współpracy bezpośredniej z różnymi grupami interesariuszy. Mocno restrykcyjne, a przy tym jasne procedury bezpieczeństwa miały na celu przede wszystkim zminimalizowanie ryzyka rozprzestrzenienia się wirusa wśród pracowników, a tym samym zapewnienie ciągłości produkcji i dostaw naszych produktów do Klientów” – mówi Remigiusz Skąpski, Prezes Zarządu Tikkurila Polska. „Wdrożone rozwiązania przyniosły efekty, ale nie byłoby to możliwe bez pełnego zaangażowania pracowników. Pełen podziwu patrzyłem jak dynamicznie buduje się w całym zespole świadomość powagi sytuacji oraz odpowiedzialność za firmę i współpracowników” – dodaje Remigiusz Skąpski.
„Z tym większą satysfakcją i dumą kieruję podziękowania do wszystkich naszych pracowników za ich zaangażowanie i to im dedykuję otrzymaną nagrodę Solidnego Pracodawcy Roku” – podsumowuje Remigiusz Skąpski
Program Solidny Pracodawca Roku organizowany jest w partnerstwie z polskimi organizacjami pracodawców, tj.: Stowarzyszeniem Agencji Zatrudnienia, Pracodawcy RP oraz Business Centre Club.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.