Komunikaty PR

Ulepszenia zapewniają długoterminową pracę naważarek

2023-10-23  |  16:00
Biuro prasowe

Ishida Europe wprowadziła do swojej gamy rozwiązań sektorowych dwie nowe naważarki, oferując gotowe, opłacalne i wydajne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do obsługi akcesoriów i elementów metalowych o różnych masach i rozmiarach, takich jak nakrętki, śruby, wkręty oraz różnorodne stalowe, mosiężne i miedziane części i kształtki.

 

Nowa, ulepszona konstrukcja naważarki wykorzystuje 50-letnie doświadczenie firmy Ishida w ważeniu wielogłowicowym, od momentu wprowadzenia tej technologii na rynek w 1972 roku. W tym czasie naważarki Ishida zmieniły sposób ważenia i pakowania ogromnej liczby produktów, w tym akcesoriów i elementów metalowych.

 

W najnowszych modelach zastosowano funkcje, dzięki którym maszyny są jeszcze bardziej solidne i trwałe. Obejmują one wykorzystanie wytrzymałych komponentów i odpornych na zużycie wykładzin PU. Dzięki temu maszyna może bez trudu sprostać znacznym uderzeniom i przepływowi produktów ściernych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i dokładności firmy Ishida.

 

Rozwiązania, jak: poszerzone zasobniki wstępne zapewniające zmaksymalizowany przepływ produktów do ważenia, zasobniki ważące w wersji zapobiegającej rozsypywaniu  produktu, zasobnik zbiorczy umożliwiający odrzucenie porcji w przypadku, gdy naważarka nie jest w stanie wybrać odpowiedniej kombinacji -  gwarantują brak strat produktu podczas dozowania do opakowania.

Długoterminowe testy naważarek potwierdziły, że wykładziny nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni czasu oraz nie spada wydajność maszyn.

 

Akcesoria i elementy metalowe stanowią wyzwanie dla zautomatyzowanego systemu ważenia, zwłaszcza pod względem ich twardych, ściernych wykończeń" - wyjaśnił Nick Clark, menedżer produktu CCW w Ishida Europe. "Jednocześnie, podobnie jak w każdym innym sektorze, konkurencja jest duża, a producenci muszą maksymalizować szybkość i wydajność procesu pakowania. Nasze najnowsze modele maszyn zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać te wymagania, łącząc solidność, trwałość i niezawodność z elastycznością obsługi szerokiej gamy typów produktów".

 

Dwa nowe modele to: naważarka 10-głowicowa z 5-litrowymi zbiornikami (CCW-RVE-210W-1S-50-SS-HWR3) i wersja 14-głowicowa ze zbiornikami 3-litrowymi (CCW-RVE-214W-1S-30-SS-HWR2). Wydajność wynosi odpowiednio do 50 i 70 ważeń na minutę. Nowe, zaawansowane oprogramowanie umożliwia maszynom dokładne liczenie kilkuset tysięcy sztuk, przy czym waga pojedynczej sztuki jest obliczana z dokładnością do pięciu miejsc po przecinku.


 

Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:

Fenix Systems Sp. z o.o. 

ul. Długa 40, 

05-530 Góra Kalwaria.

Tel: 22 715 52 53

E-mail: biuro@fenixsystems.eu                                                                   

 

Źródło: Ishida

 

O marce Ishida:


 

Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego, pomagając producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski. 

 

Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.

 

Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.

 

 

Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Zagrożenia ESG dla sektora MŚP. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gospodarczego Biuro prasowe
2024-05-14 | 15:00

Zagrożenia ESG dla sektora MŚP. Stanowisko Polskiego Towarzystwa Gospodarczego

Polskie Towarzystwo Gospodarcze wyraża głębokie zaniepokojenie i sygnalizuje liczne obawy wobec zestawu kryteriów określanych jako ESG oraz płynących z nich konsekwencji
Gospodarka Tydzień Bezpieczeństwa w Xylem Polska
2024-05-14 | 15:00

Tydzień Bezpieczeństwa w Xylem Polska

Dbałość o bezpieczeństwo własne, wszystkich pracowników, a także bliskich jest jedną z kluczowych, nie podlegających negocjacjom zasad, którymi kieruje się cały
Gospodarka 73% polskich firm jest spokojnych o perspektywy eksportu w 2024 r.
2024-05-14 | 11:30

73% polskich firm jest spokojnych o perspektywy eksportu w 2024 r.

73% polskich firm jest spokojnych o perspektywy eksportu w 2024 r.: po burzy przychodzi słońce? Ostrożność jednak ich nie opuszcza – zarządzający nimi są najmniej optymistyczni w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rewolucja w legislacji dotyczącej opakowań i powstających z nich odpadów. Działania firm wyprzedzają wymogi prawne

Po długich i burzliwych pracach Parlament Europejski przyjął ostatecznie pod koniec kwietnia br. rozporządzenie PPWR w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych. Oczekuje się, że nowe przepisy wejdą w życie w 2026 roku i będą stanowić rewolucję nie tylko dla konsumentów, ale przede wszystkim dla przemysłu, który będzie musiał położyć dużo większy nacisk na ekoprojektowanie i wziąć odpowiedzialność za odpady powstające z wytwarzanych produktów. Część firm już zaczęła wprowadzać w tym zakresie zmiany na własną rękę, m.in. eliminując odpady z tworzyw sztucznych.

Infrastruktura

Polskie aglomeracje stają się coraz bardziej cyfrowe. Skokowo wzrasta zużycie danych w sieci

W 12 największych polskich metropoliach mieszka 16 mln Polaków, a każdego dnia z przedmieść do centrów dojeżdża do pracy i szkoły od 50 tys. do nawet 300 tys. ludzi – wynika z raportu Play. To duże wyzwanie dla infrastruktury miast, również telekomunikacyjnej, bo zużycie danych dynamicznie rośnie. W sieci Play wzrost ten już dwukrotnie przekroczył gwałtowny skok z okresu pandemii COVID-19. Dostęp do szybkiego internetu mobilnego i stacjonarnego jest obecnie kluczowy dla miast, a do tego konieczne są dalsze inwestycje w infrastrukturę sieciową.

Firma

Przedsiębiorcy chcą mieć wszystkie produkty finansowe i biznesowe na jednej platformie. W takie rozwiązania inwestują banki i firmy leasingowe

Niemal 70 proc. mikro-, małych i średnich firm chciałoby mieć zgromadzone wszystkie produkty finansowe na jednej platformie – wynika z raportu EFL  „Cyfrowa (r)ewolucja na rynku leasingu. Pod lupą”. Dodatkowo chętnie korzystaliby w jej ramach z usług ułatwiających prowadzenie biznesu, jak wsparcie księgowe, prawne, możliwość załatwienia sprawy urzędowej, rezerwacji noclegu na podróż służbową czy zakupu pakietu usług medycznych. Nad takimi hubami dla przedsiębiorców intensywnie pracują zarówno banki, jak i firmy leasingowe. Takie narzędzie udostępnili właśnie Credit Agricole i Grupa EFL.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.