Komunikaty PR

Ulepszenia zapewniają długoterminową pracę naważarek

2023-10-23  |  16:00
Biuro prasowe

Ishida Europe wprowadziła do swojej gamy rozwiązań sektorowych dwie nowe naważarki, oferując gotowe, opłacalne i wydajne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do obsługi akcesoriów i elementów metalowych o różnych masach i rozmiarach, takich jak nakrętki, śruby, wkręty oraz różnorodne stalowe, mosiężne i miedziane części i kształtki.

 

Nowa, ulepszona konstrukcja naważarki wykorzystuje 50-letnie doświadczenie firmy Ishida w ważeniu wielogłowicowym, od momentu wprowadzenia tej technologii na rynek w 1972 roku. W tym czasie naważarki Ishida zmieniły sposób ważenia i pakowania ogromnej liczby produktów, w tym akcesoriów i elementów metalowych.

 

W najnowszych modelach zastosowano funkcje, dzięki którym maszyny są jeszcze bardziej solidne i trwałe. Obejmują one wykorzystanie wytrzymałych komponentów i odpornych na zużycie wykładzin PU. Dzięki temu maszyna może bez trudu sprostać znacznym uderzeniom i przepływowi produktów ściernych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i dokładności firmy Ishida.

 

Rozwiązania, jak: poszerzone zasobniki wstępne zapewniające zmaksymalizowany przepływ produktów do ważenia, zasobniki ważące w wersji zapobiegającej rozsypywaniu  produktu, zasobnik zbiorczy umożliwiający odrzucenie porcji w przypadku, gdy naważarka nie jest w stanie wybrać odpowiedniej kombinacji -  gwarantują brak strat produktu podczas dozowania do opakowania.

Długoterminowe testy naważarek potwierdziły, że wykładziny nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni czasu oraz nie spada wydajność maszyn.

 

Akcesoria i elementy metalowe stanowią wyzwanie dla zautomatyzowanego systemu ważenia, zwłaszcza pod względem ich twardych, ściernych wykończeń" - wyjaśnił Nick Clark, menedżer produktu CCW w Ishida Europe. "Jednocześnie, podobnie jak w każdym innym sektorze, konkurencja jest duża, a producenci muszą maksymalizować szybkość i wydajność procesu pakowania. Nasze najnowsze modele maszyn zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać te wymagania, łącząc solidność, trwałość i niezawodność z elastycznością obsługi szerokiej gamy typów produktów".

 

Dwa nowe modele to: naważarka 10-głowicowa z 5-litrowymi zbiornikami (CCW-RVE-210W-1S-50-SS-HWR3) i wersja 14-głowicowa ze zbiornikami 3-litrowymi (CCW-RVE-214W-1S-30-SS-HWR2). Wydajność wynosi odpowiednio do 50 i 70 ważeń na minutę. Nowe, zaawansowane oprogramowanie umożliwia maszynom dokładne liczenie kilkuset tysięcy sztuk, przy czym waga pojedynczej sztuki jest obliczana z dokładnością do pięciu miejsc po przecinku.


 

Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:

Fenix Systems Sp. z o.o. 

ul. Długa 40, 

05-530 Góra Kalwaria.

Tel: 22 715 52 53

E-mail: biuro@fenixsystems.eu                                                                   

 

Źródło: Ishida

 

O marce Ishida:


 

Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego, pomagając producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski. 

 

Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.

 

Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.

 

 

Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.