Komunikaty PR

Ulepszenia zapewniają długoterminową pracę naważarek

2023-10-23  |  16:00
Biuro prasowe

Ishida Europe wprowadziła do swojej gamy rozwiązań sektorowych dwie nowe naważarki, oferując gotowe, opłacalne i wydajne rozwiązanie zaprojektowane specjalnie do obsługi akcesoriów i elementów metalowych o różnych masach i rozmiarach, takich jak nakrętki, śruby, wkręty oraz różnorodne stalowe, mosiężne i miedziane części i kształtki.

 

Nowa, ulepszona konstrukcja naważarki wykorzystuje 50-letnie doświadczenie firmy Ishida w ważeniu wielogłowicowym, od momentu wprowadzenia tej technologii na rynek w 1972 roku. W tym czasie naważarki Ishida zmieniły sposób ważenia i pakowania ogromnej liczby produktów, w tym akcesoriów i elementów metalowych.

 

W najnowszych modelach zastosowano funkcje, dzięki którym maszyny są jeszcze bardziej solidne i trwałe. Obejmują one wykorzystanie wytrzymałych komponentów i odpornych na zużycie wykładzin PU. Dzięki temu maszyna może bez trudu sprostać znacznym uderzeniom i przepływowi produktów ściernych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności i dokładności firmy Ishida.

 

Rozwiązania, jak: poszerzone zasobniki wstępne zapewniające zmaksymalizowany przepływ produktów do ważenia, zasobniki ważące w wersji zapobiegającej rozsypywaniu  produktu, zasobnik zbiorczy umożliwiający odrzucenie porcji w przypadku, gdy naważarka nie jest w stanie wybrać odpowiedniej kombinacji -  gwarantują brak strat produktu podczas dozowania do opakowania.

Długoterminowe testy naważarek potwierdziły, że wykładziny nie ulegają zniszczeniu na przestrzeni czasu oraz nie spada wydajność maszyn.

 

Akcesoria i elementy metalowe stanowią wyzwanie dla zautomatyzowanego systemu ważenia, zwłaszcza pod względem ich twardych, ściernych wykończeń" - wyjaśnił Nick Clark, menedżer produktu CCW w Ishida Europe. "Jednocześnie, podobnie jak w każdym innym sektorze, konkurencja jest duża, a producenci muszą maksymalizować szybkość i wydajność procesu pakowania. Nasze najnowsze modele maszyn zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać te wymagania, łącząc solidność, trwałość i niezawodność z elastycznością obsługi szerokiej gamy typów produktów".

 

Dwa nowe modele to: naważarka 10-głowicowa z 5-litrowymi zbiornikami (CCW-RVE-210W-1S-50-SS-HWR3) i wersja 14-głowicowa ze zbiornikami 3-litrowymi (CCW-RVE-214W-1S-30-SS-HWR2). Wydajność wynosi odpowiednio do 50 i 70 ważeń na minutę. Nowe, zaawansowane oprogramowanie umożliwia maszynom dokładne liczenie kilkuset tysięcy sztuk, przy czym waga pojedynczej sztuki jest obliczana z dokładnością do pięciu miejsc po przecinku.


 

Pytania dotyczące zakupu maszyn Ishida:

Fenix Systems Sp. z o.o. 

ul. Długa 40, 

05-530 Góra Kalwaria.

Tel: 22 715 52 53

E-mail: biuro@fenixsystems.eu                                                                   

 

Źródło: Ishida

 

O marce Ishida:


 

Ishida jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji i instalacji kompletnych rozwiązań do ważenia, pakowania i kontroli dla przemysłu spożywczego, pomagając producentom zwiększyć automatyzację, zmniejszyć koszty i przestoje, zwiększyć wydajność operacyjną i zmaksymalizować zyski. 

 

Z zainstalowaną globalną bazą znacznie przekraczającą 100 000 maszyn przemysłowych, obejmującą ogromną liczbę zastosowań i rynków końcowych, firma jest niekwestionowanym liderem na światowym rynku wag wielogłowicowych i jednym z wiodących globalnych dostawców urządzeń do pakowania przekąsek, traysealerów, systemów kontroli rentgenowskiej, wag kontrolnych, wykrywaczy nieszczelności i rozwiązań Przemysłu 4.0.

 

Ta szeroka gama produktów, wraz z dogłębną wiedzą i doświadczeniem firmy w wielu branżach, oznacza, że Ishida jest w stanie zaprojektować i zainstalować kompletne rozwiązania "pod klucz" dla rynków takich jak przekąski i inne suche produkty spożywcze, mięso, drób, ryby, nabiał, dania gotowe i świeże produkty.

 

 

Wizją firmy jest odgrywanie trwałej i niezbędnej roli w globalnym łańcuchu dostaw żywności, zapewniając, że produkty spożywcze są dostarczane i konsumowane bezpiecznie, wydajnie i w sposób zrównoważony na całym świecie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:00

Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy

Ukraińska gospodarka może znaleźć się w poważnych tarapatach ze względu na odpływ siły roboczej powiązany z tzw. ustawą mobilizacyjną. Nowe regulacje zaostrzyły politykę wobec
Gospodarka Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski
2024-07-17 | 07:49

Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie, zapotrzebowanie na czystą wodę i efektywne systemy kanalizacyjne staje się coraz bardziej krytyczne. Choć w Polsce w minionych
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-07-09 | 18:00

SHEIN uruchamia fundusz Circularity Fund o wartości 200 mln euro

Marka SHEIN zapowiada duże inwestycje w inicjatywy mające na celu wzmocnienie pozycji europejskich i brytyjskich marek, projektantów i artystów, aby mogli rozwijać swoją działalność nie tylko w świecie online. Fundusz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.