Komunikaty PR

Walutomat w sieci SEPA Instant

2020-12-09  |  11:02
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Moszko-Stachowska
Katarzyna Stachowska

Poznan
61-608 Poznan
biuro|solopr.pl| |biuro|solopr.pl
794200744
solopr.pl

Klienci serwisu wymiany walut Walutomat mogą już korzystać w pełni z przelewów ekspresowych do 25 krajów Europy w ramach SEPA Instant. Currency One, operator Walutomatu, jako pierwsza polska instytucja płatnicza przystąpiła do systemu SEPA Instant. Kilka miesięcy wcześniej Currency One informowało o dołączeniu do systemu SEPA. 

SEPA Instant to system, który pozwala na przelewy EUR do podmiotów z wybranych państw strefy euro w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla klienta Walutomatu?

- SEPA Instant wystartowała w Europie w listopadzie 2017. W Polsce jest to dopiero nowość, ale cała Europa bardzo szybko rozwija się w tym kierunku. W państwach strefy EURO dostęp do przelewów SEPA Instant jest możliwy już z większości banków. Bardzo nas cieszy, że nasi klienci będą mogli zlecać i przyjmować przelewy natychmiastowe w euro 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - mówi Artur Maliszewski, CIO w Currency One.

Klienci instytucjonalni Walutomatu mogą korzystać już z indywidualnych numerów rachunków w euro, możliwych dzięki uczestnictwu serwisu w systemie SEPA. - Warto zaznaczyć, że Currency One jako pierwszy polski fintech został zintegrowany z systemem SEPA i SEPA Instant. To duży krok naprzód dla polskich firm - mówi Miron Miesczak, Dyrektor ds. Partnerstw Strategicznych/B2B w Currency One.

Walutomat w listopadzie obchodził 11 urodziny. Powstał w Poznaniu w 2009 roku, jako pierwsza polska internetowa platforma wymiany walut. Do dziś jest jednym z liderów tego rynku, z obrotem całościowym ponad 70 mld zł. Zarejestrowanych w nim jest 365 tys. klientów.

 

  

Więcej informacji o serwisie udziela:

Katarzyna Moszko-Stachowska

PR Manager Currency One

Tel. 502 244 353

Katarzyna.stachowska@currency-one.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Katarzyna Stachowska
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Transformacja z unijnym dofinansowaniem Biuro prasowe
2024-12-02 | 19:20

Transformacja z unijnym dofinansowaniem

Transformacja z unijnym dofinansowaniem - Wielkopolska Wschodnia w czołówce regionów węglowych w Polsce. Wielkopolska Wschodnia kroczy pewnie w kierunku zrównoważonej
Gospodarka Perspektywy globalnego handlu
2024-11-28 | 11:00

Perspektywy globalnego handlu

Po wyborach w Stanach Zjednoczonych stosunki między USA a Chinami pozostaną napięte i nadal będą wpływać na globalny handel.   • Nowa odsłona wojny handlowej, chociaż
Gospodarka Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
2024-11-28 | 08:00

Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów

Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów Produkcja mebli, baterii elektrycznych, części do maszyn i pojazdów – te podbranże przemysłowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.