GRANO HOTEL SOLMARINA**** – elegancja, przyroda i sporty wodne w jednym miejscu
ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/bc69c06056c46a7ef7683a640c9c2fcc20240125091440/ef246c9585dbcb85baf1112adf93d33620240125091535/ab84d4
Czterogwiazdkowy GRANO HOTEL SOLMARINA stanowi dominantę inwestycji Sol Marina przygotowywanej w Gdańsku przez firmę deweloperską Dekpol. Oprócz hotelu, w skład inwestycji wejdzie również kilkadziesiąt budynków o niskiej zabudowie, w których łącznie przewidziano 350 apartamentów.
Obiekt SOLMARINA powstał w unikatowej lokalizacji – tuż przy nabrzeżu Martwej Wisły, nieopodal malowniczo położonej Wyspy Sobieszewskiej. Inwestycja należąca do sieci Grano Hotels składa się z 10 kondygnacji, gdzie łącznie znajduje się 128 pokoi hotelowych oraz 15 apartamentów wypoczynkowych.
GRANO HOTEL SOLMARINA położony jest w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na mapie Gdańska – mówi Adam Pomorski, dyrektor generalny hotelu. Z jednej strony znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nabrzeża, a jednocześnie w niedalekiej odległości od tętniącego życiem centrum miasta. Wszystko to sprawia, że nasz obiekt skierowany jest zarówno do miłośników sportów wodnych i natury, jak i entuzjastów wszelakich wielkomiejskich atrakcji. Niewątpliwym atutem obiektu jest bliskość mariny, co czyni go wymarzoną bazą do wszelkich żeglarskich wypraw – wypłynięcie na pełne morze zajmuje stąd zaledwie 20 minut.
Na terenie hotelu znajduje się strefa biznes, składająca się z trzech sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 250 m.kw., nowoczesna strefa SPA & Wellness z basenem, ośmioma gabinetami zabiegowymi, sauną, jacuzzi oraz siłownią. Ponadto, do dyspozycji gości jest również hotelowa restauracja oraz zlokalizowany na dachu obiektu Sunset Bar z przepięknym widokiem na marinę i okolicę.
Nadmorskie otoczenie obiektu znalazło swoje odzwierciedlenie w wyposażeniu wnętrz pokoi hotelowych, które nawiązują do kolorów natury. Ich realizację powierzono warszawskiej spółce Trust Us, specjalizującej się w wykańczaniu wnętrz obiektów komercyjnych.
Wnętrza przygotowanych przez nas pokoi hotelowych cechuje pewien minimalizm, który został wypełniony barwami natury – mówi Daniel Ochońko, prezes zarządu Trust Us. Ze względu na nadmorskie otoczenie obiektu, bazowaliśmy na materiałach nawiązujących do okolicznej przyrody, które jednocześnie współgrałyby z wystrojem części wspólnych hotelu. W efekcie we wnętrzach pokoi znaleźć można połączenia kilku materiałów m.in. płyty meblowe imitujące kamień naturalny, malowane fronty meblowe oraz metalowe elementy konstrukcyjne mebli. Uzupełnieniem były wiklinowe dodatki, które znacznie ociepliły klimat pokoi. Zależało nam przede wszystkim na tym, aby wyposażenie wnętrz nie zakłócało harmonii nadmorskiego krajobrazu i umożliwiało spokojny wypoczynek.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.