Komunikaty PR

Grunwald2 - poznański bestseller Ronson Development wkrótce będzie gotowy

2020-04-17  |  09:30
Biuro prasowe

Już latem pierwsi mieszkańcy zamieszkają na osiedlu Grunwald2 przy ul. Świerzawskiej. Na budowie, której zakończenie planowane jest na maj, trwają obecnie intensywne prace wykończeniowe. To może być ostatni dzwonek, by znaleźć wymarzone mieszkanie w tej inwestycji. Projekt Ronson Development cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów – nabywców znalazło w nim już 80% lokali.

Choć przyzwyczailiśmy się już do widoku opustoszałych miast, nie wszędzie życie zamarło. Na budowie osiedla Grunwald2 na Marcelinie ruch jest intensywny, ponieważ trwają tu właśnie prace wykończeniowe. Choć konieczne było wprowadzenie bardzo restrykcyjnych przepisów bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią koronawirusa, to budowa nie ustała nawet na moment. Wszystko po to, by nabywcy mogli już latem zacząć wprowadzać się do swoich mieszkań. Do przekazania kluczy zostało wprawdzie jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz w ofercie została niewielka partia lokali. Grunwald2 jest bowiem poznańskim bestsellerem Ronson Development, co widać było już na początku budowy, a wraz z jej postępami zainteresowanie tylko rosło.

W całej inwestycji znajduje się 268 lokali, a w ofercie znajdują się teraz głównie mieszkania 4-pokojowe o powierzchniach od 63 m2 do ponad 90 m2. Klienci poszukujący lokalu 3-pokojowego mają jeszcze szansę na jedne z ostatnich M3 na tym osiedlu. Większość z nich to przestronne, 64-metrowe mieszkania z dużymi balkonami i tarasami.

Wszystko w zasięgu ręki

Powodów, dla których projekt cieszy się tak dużym zainteresowaniem, jest wiele. Grunwald2 to osiedle położone przy ul. Świerzawskiej, w sercu dynamicznie rozwijającego się Marcelina. W zaledwie kilka minut dojedziemy stąd do centrum Poznania, lotniska Ławica i do biznesowej części miasta. W odległości spaceru znajdują się z kolei przepiękne tereny rekreacyjne, jak „zielone płuca Poznania”, czyli Lasek Marceliński, a także pełna infrastruktura potrzebna mieszkańcom na co dzień – przedszkola, szkoły podstawowe i średnie, placówki zdrowotne, a także sklepy i punkty gastronomiczne.

Wyjątkowa lokalizacja i przemyślane rozkłady mieszkań to niewątpliwe atuty projektu Grunwald2. Przyciąga on zarówno osoby, które chciałyby kupić mieszkanie w celach inwestycyjnych, jak i rodziny, które pragną zamieszkać w pięknej, zielonej okolicy. Ta grupa mieszkańców chwali też osiedle za rozbudowany i przemyślany plac zabaw z dostępem do łazienki na parterze budynku.

Odwiedź Grunwald2 wirtualnie!

Na stronie https://ronson.pl/grunwald-kwadrat można zobaczyć rozkłady dostępnych lokali, a także wybrać się na wirtualny spacer po mieszkaniach, w których prezentowane są także propozycje aranżacji. To świetna alternatywa dla wizyty na budowie w czasie trwającej obecnie „społecznej kwarantanny”. Ronson Development zachęca też do korzystania z kilku form zdalnego kontaktu z biurem sprzedaży, np. czatu z konsultantem czy formularza z prośbą o oddzwonienie. Deweloper umożliwia też zawarcie umowy rezerwacyjnej przez internet – wystarczy podpisać dokumenty i odesłać skan lub zdjęcie zrobione telefonem.

Mając na uwadze występujące obecnie licznie utrudnienia, z którymi wszyscy spotykamy się na co dzień, Ronson wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i w projekcie Grunwald2 zaoferował dogodny sposób płatności za mieszkanie – przy podpisywaniu umowy wystarczy 10-procentowy wkład finansowy.

Nowy projekt na Grunwaldzie

Wprawdzie budowa osiedla Grunwald2 dobiega końca, ale Ronson Development nie znika z poznańskiego rynku nieruchomości. W marcu deweloper zawarł przedwstępną umowę zakupu działki przy ul. Grunwaldzkiej. Bank ziemi spółki powiększy się o działkę o powierzchni około 1750 m2. Ronson planuje na niej wybudować około 80 mieszkań o powierzchni użytkowej około 3400 m2.


Ronson Development

Ronson Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Od początku swojej działalności w 2000 r. Ronson zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. Od 2007 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ronson tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Obecnie, w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty jak i lokale z segmentu popularnego.

Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Ronson jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spółki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.