Grupa Fracht otwiera pierwszy oddział na Bliskim Wschodzie
Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, inwestuje w rozwój międzynarodowej sieci logistycznej i rozpoczyna działalność na Bliskim Wschodzie. Firma właśnie uruchomiła swój pierwszy oddział Fracht Middle East Shipping Services LLC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).
Siedziba pierwszego oddziału Grupy Fracht na Bliskim Wschodzie mieści się w Abu Dhabi (Abu Zabi), stolicy ZEA i ważnym centrum finansowo – gospodarczym kraju, z portem morskim i rozbudowywanym obecnie międzynarodowym portem lotniczym. Doświadczony zespół specjalistów będzie wspierać klientów w zakresie usług logistycznych i spedycyjnych (fracht lotniczy, drogowy i morski) oraz organizacji transportów ponadgabarytowych i project cargo. Zakończono także formalności związane z rejestracją i utworzeniem rachunków operacyjnych w portach i urzędach celnych Abu Zabi i Dubaju. Dzięki temu nowy oddział Fracht Abu Dhabi może zapewnić klientom pełen zakres obsługi celnej w ważnym centrum przeładunkowym w Zatoce Perskiej.
Zjednoczone Emiraty Arabskie są od wielu lat największym partnerem handlowym Polski w tym regionie. Współpracę między polskimi firmami a bliskowschodnimi partnerami może teraz rozszerzyć Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju, podczas której m.in. zaplanowano otwarcie Pawilonu Polskiego i Forum Gospodarcze Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie.
- Doświadczenie specjalistów Fracht Abu Dhabi pozwoli nam wzmocnić ofertę usług spedycyjnych i transportowych dla polskich firm, m.in. z branży przemysłowej, rolniczej i energetycznej, zainteresowanych inwestycjami na tym rynku. Wzmocnienie obecności Grupy Fracht na Bliskich Wschodzie i otwarcie tu pierwszego biura może więc przełożyć się na wymierne korzyści dla polskiego oddziału - podkreśla Jarosław Jankowski, business develoment director, Fracht FWO Polska.
Grupa Fracht – dynamiczna ekspansja na rynkach międzynarodowych
Otwarcie nowego oddziału Grupy Fracht na Bliskim Wschodzie to wynik konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy jako globalnego operatora logistycznego dla branży przemysłowej. W ubiegłym roku Grupa otworzyła kolejne biura w Brazylii i Burkina Faso oraz rozpoczęła działalność w 5 krajach afrykańskich (Egipt, Senegal, Kamerun, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej). W Belgii, należąca do Grupy Fracht - Polytra Belgium przejęła firmę Zoo Air BVBA, świadczącą usługi frachtu lotniczego i magazynowania. Zoo Air BVBA to preferowany dostawca usług logistycznych dla międzynarodowych ogrodów zoologicznych, specjalizujący się też w transporcie psów policyjnych i psów do wykrywania materiałów wybuchowych. Firma zmieni nazwę na Fracht Belgium Air. Obecnie Grupa Fracht ma oddziały w ponad 100 krajach na świecie, gdzie współpracuje z lokalnymi firmami i koncernami, głównie z branży przemysłowej, energetycznej, paliwowej, rolniczej, chemicznej, motoryzacyjnej, FMCG, farmaceutycznej oraz projektów infrastrukturalnych.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Praca

Ogromna baza magazynowa zbóż w Wielkopolsce do likwidacji. Pracę może stracić kilkaset osób
Baza magazynowa zbóż w Witoldowie to obiekt zarządzany od 30 lat przez spółkę Top Farms Wielkopolska, która prowadzi działalność na gruntach dzierżawionych z Zasobów Skarbu Państwa. Teraz baza ma zostać rozebrana, a wydzierżawiona ziemia – trafić do Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Spółka Top Farms wnioskowała do KOWR-u o utworzenie ośrodków produkcji rolniczej, które umożliwiłyby dalsze funkcjonowanie wielu takich strategicznych obiektów rolniczych. Brak decyzji KOWR jest zagrożeniem dla stabilności dużych, nowoczesnych gospodarstw towarowych, a tym samym również dla bezpieczeństwa żywnościowego Polski.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Bankowość
Rynek oczekuje pierwszego cięcia stóp procentowych w Polsce w maju. Są ku temu przesłanki ekonomiczne

Na podstawie ostatnich wypowiedzi prof. Adama Glapińskiego, przewodniczącego Rady Polityki Pieniężnej, ekonomiści oczekują, że już na posiedzeniu 7 maja może zapaść pierwsza od ponad półtora roku decyzja o zmianie poziomu stóp procentowych w dół. RPP dostosuje się w ten sposób do polityki głównych banków centralnych oraz słabnącej presji inflacyjnej. Zdaniem prezesa Q Value będzie to działanie w dobrym kierunku, choć spóźnione i być może spowodowane czynnikami politycznymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.