Grupa Fracht otwiera pierwszy oddział na Bliskim Wschodzie
Grupa Fracht, globalny operator logistyczny dla przemysłu, inwestuje w rozwój międzynarodowej sieci logistycznej i rozpoczyna działalność na Bliskim Wschodzie. Firma właśnie uruchomiła swój pierwszy oddział Fracht Middle East Shipping Services LLC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA).
Siedziba pierwszego oddziału Grupy Fracht na Bliskim Wschodzie mieści się w Abu Dhabi (Abu Zabi), stolicy ZEA i ważnym centrum finansowo – gospodarczym kraju, z portem morskim i rozbudowywanym obecnie międzynarodowym portem lotniczym. Doświadczony zespół specjalistów będzie wspierać klientów w zakresie usług logistycznych i spedycyjnych (fracht lotniczy, drogowy i morski) oraz organizacji transportów ponadgabarytowych i project cargo. Zakończono także formalności związane z rejestracją i utworzeniem rachunków operacyjnych w portach i urzędach celnych Abu Zabi i Dubaju. Dzięki temu nowy oddział Fracht Abu Dhabi może zapewnić klientom pełen zakres obsługi celnej w ważnym centrum przeładunkowym w Zatoce Perskiej.
Zjednoczone Emiraty Arabskie są od wielu lat największym partnerem handlowym Polski w tym regionie. Współpracę między polskimi firmami a bliskowschodnimi partnerami może teraz rozszerzyć Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju, podczas której m.in. zaplanowano otwarcie Pawilonu Polskiego i Forum Gospodarcze Polska-Zjednoczone Emiraty Arabskie.
- Doświadczenie specjalistów Fracht Abu Dhabi pozwoli nam wzmocnić ofertę usług spedycyjnych i transportowych dla polskich firm, m.in. z branży przemysłowej, rolniczej i energetycznej, zainteresowanych inwestycjami na tym rynku. Wzmocnienie obecności Grupy Fracht na Bliskich Wschodzie i otwarcie tu pierwszego biura może więc przełożyć się na wymierne korzyści dla polskiego oddziału - podkreśla Jarosław Jankowski, business develoment director, Fracht FWO Polska.
Grupa Fracht – dynamiczna ekspansja na rynkach międzynarodowych
Otwarcie nowego oddziału Grupy Fracht na Bliskim Wschodzie to wynik konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju firmy jako globalnego operatora logistycznego dla branży przemysłowej. W ubiegłym roku Grupa otworzyła kolejne biura w Brazylii i Burkina Faso oraz rozpoczęła działalność w 5 krajach afrykańskich (Egipt, Senegal, Kamerun, Uganda, Wybrzeże Kości Słoniowej). W Belgii, należąca do Grupy Fracht - Polytra Belgium przejęła firmę Zoo Air BVBA, świadczącą usługi frachtu lotniczego i magazynowania. Zoo Air BVBA to preferowany dostawca usług logistycznych dla międzynarodowych ogrodów zoologicznych, specjalizujący się też w transporcie psów policyjnych i psów do wykrywania materiałów wybuchowych. Firma zmieni nazwę na Fracht Belgium Air. Obecnie Grupa Fracht ma oddziały w ponad 100 krajach na świecie, gdzie współpracuje z lokalnymi firmami i koncernami, głównie z branży przemysłowej, energetycznej, paliwowej, rolniczej, chemicznej, motoryzacyjnej, FMCG, farmaceutycznej oraz projektów infrastrukturalnych.

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.