Komunikaty PR

Grupa INPRO zwiększy obroty w IV kwartale

2022-11-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Grupa INPRO podsumowała wyniki finansowe za pierwsze trzy kwartały 2022 r. W tym okresie uzyskała 168,5 mln zł skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży oraz wypracowała 23,7 mln zł zysku netto. Zdecydowana większość obrotów zostanie wygenerowana w ostatnim kwartale br., kiedy planowane jest zakończenie oraz przekazanie właścicielom mieszkań w ramach pięciu inwestycji. W skali całego br.  Grupa planuje uzyskać pozwolenie na użytkowanie łącznie 932 gotowych lokali, co oznaczać będzie wzrost w ujęciu r./r. o 34%.

 

Za pierwsze dziewięć miesięcy 2022 r. Grupa INPRO zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 168,5 mln zł, czyli o 13% mniej względem poprzedniego roku. W tym czasie Grupa wydała łącznie 293 lokale w porównaniu z 408 lokalami w roku ubiegłym (spadek o 28%). Od  stycznia do września br. INPRO oddało do użytkowania 4 budynki wielorodzinne na osiedlu Optima IV (124 lokale), jeden budynek Optima V (24 lokale) oraz budynek w Pruszczu Gdańskim – Debiut IV (62 lokale). Natomiast DOMESTA zakończyła prace przy budynku A-B i C na osiedlu Robinia (łącznie 52 lokale), przy budynku D na Osiedlu Traffic (64 lokale) oraz przy budynkach nr 2 i 7 na osiedlu Havlove (56 lokali). W samym III kwartale br. Grupa Kapitałowa INPRO przekazała łącznie 120 lokali i było to o 36% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, kiedy wydanych zostało 187 mieszkań.

„Rekordowy wzrost stóp procentowych i rekomendacje KNF coraz silniej ograniczające akcję kredytową, skutkowały dalszym spadkiem popytu na rynku mieszkaniowym” - podkreślił Krzysztof Maraszek, Prezes Zarządu INPRO S.A.

W takim otoczeniu przedsprzedaż Grupy Kapitałowej INPRO (w rozumieniu umów przedwstępnych netto) w samym III kwartale br., czyli w okresie od lipca do września, osiągnęła poziom 79 umów netto co oznacza 52% spadek wolumenu sprzedaży w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. Narastająco za dziewięć miesięcy br. Grupa sprzedała łącznie 279 lokali, czyli również o 52% mniej w ujęciu r./r.

Zdecydowana większość obrotów Spółek INPRO i DOMESTA przypadać będzie na ostatni kwartał 2022 r. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie, do końca 2022 r. planowane jest zakończenie jeszcze 5 inwestycji. Łącznie w całym 2022 r. Grupa planuje uzyskać pozwolenie na użytkowanie dla 932 lokali, czyli o 34% więcej niż w 2021 r., kiedy zakończono budowę łącznie 694 lokali.

W ostatnich trzech miesiącach roku planowane jest wprowadzenie do oferty dwóch nowych przedsięwzięć – budynki na osiedlu Kampinoska i Leszczynowy Park (łącznie 76 lokali). Decyzje dotyczące możliwości wprowadzenia kolejnych przedsięwzięć deweloperskich do sprzedaży uzależnione będą przede wszystkim od popytu ze strony potencjalnych nabywców, w szczególności z uwzględnieniem negatywnego wpływu na rynek wysokich stóp procentowych i rekomendacji KNF w sprawie liczenia zdolności kredytowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak mieszkają polscy emeryci? W starych domach bez udogodnień Biuro prasowe
2022-11-28 | 15:00

Jak mieszkają polscy emeryci? W starych domach bez udogodnień

Ponad 80 proc. polskich seniorów posiada na własność nieruchomość – tak wynika z najnowszego badania PolSenior opublikowanego przez Gdański Uniwersytet Medyczny.[1] Emeryci nie
Nieruchomości Jak szukać okazji do zarobku w perspektywie wzrostu cen?
2022-11-28 | 14:00

Jak szukać okazji do zarobku w perspektywie wzrostu cen?

Nieco ponad 7 tys. Budowę tylu nowych mieszkań rozpoczęli w październiku deweloperzy. To kolejny miesiąc z rzędu, kiedy ten wskaźnik spada. W sumie od początku roku deweloperzy rozpoczęli
Nieruchomości Przestronne balkony i zielone tarasy znakiem firmowym inwestycji Ujeścisko Vita
2022-11-28 | 13:10

Przestronne balkony i zielone tarasy znakiem firmowym inwestycji Ujeścisko Vita

Ujeścisko Vita to jedna z najnowszych inwestycji, jakie firma deweloperska Develia realizuje w Gdańsku. Prace budowlane są już zaawansowane – osiedle ma zostać ukończone na początku

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Polskie placówki ochrony zdrowia chcą korzystać z analityki predykcyjnej. Poprawiłoby to diagnostykę i jakość leczenia pacjentów

– Szpitale na całym świecie zaczynają się chwalić tym, że są tzw. databased. Oznacza to, że decyzje zarządcze dotyczące szpitala, decyzje finansowe czy organizacyjne, są podejmowane w oparciu o dane, które gromadzi placówka. To prowadzi do zwiększenia ich efektywności – mówi Ligia Kornowska, dyrektor Polskiej Federacji Szpitali. Potencjał w wykorzystaniu danych w działalności zarządczej, ale przede wszystkim w celu poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów dostrzegają również polscy liderzy ochrony zdrowia. Jak wynika z raportu Philipsa „Future Health Index 2022”, ponad 60 proc. chce wdrażać analitykę predykcyjną w ciągu najbliższych lat. Najpierw jednak muszą wyeliminować przeszkody utrudniające uwolnienie pełnego potencjału danych.

Infrastruktura

Ubezpieczyciele notują dwa razy większą skalę szkód w rolnictwie z powodu kataklizmów. Największe spustoszenia czynią pożary

Rok 2022 był trudny dla rolników pod względem szkód wyrządzonych przez zjawiska pogodowe – silne deszcze czy grad, huragany, burze, spowodowane suszą pożary. W ich wyniku ucierpiały uprawy, lasy, budynki, maszyny i zwierzęta gospodarskie. Odszkodowania wypłacone w związku z ogniem i innymi żywiołami odpowiadały w dużej mierze za wzrost wypłaconych w I półroczu świadczeń w całym obszarze ubezpieczeń majątkowych.

Regionalne - Kujawsko-pomorskie

Ciepłownictwo będzie w większym stopniu stawiać na OZE. Toruński system wykorzystujący geotermię już dziś spełnia wymogi UE w tym zakresie

Od kilku tygodni system ciepłowniczy w Toruniu jest zasilany przez źródła geotermalne, co automatycznie zmniejsza zapotrzebowanie na gaz. To odnawialne źródło ciepła jest niezależne od zawirowań na rynkach surowców i w łańcuchach dostaw, dlatego stanowi ważny element dywersyfikacji i zwiększania bezpieczeństwa dostaw ciepła dla mieszkańców. Dzięki temu Toruń już w tej chwili z nawiązką spełnia unijne wymogi dotyczące efektywności energetycznej, które zaczną obowiązywać dopiero za cztery lata.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.