Komunikaty PR

Hala widowiskowo-sportowa w Nowej Soli z systemem monitorowania dachu

2023-03-21  |  10:00
Biuro prasowe

– Nasz system monitorowania dachu, który został wdrożony w Nowej Soli, składa się z kilku ważnych elementów. W całości tworzą one intuicyjne i w pełni zautomatyzowane narzędzie. Jego nazwa to Platforma Inteligentny Dach. Służy ona do zarządzania ryzykami dachów. Najważniejszym z elementów systemu jest sieć sensorów laserowo-inklinometrycznych Sense S-One. Wykonują one pomiary ugięcia dachu mówi Artiom Komardin, wiceprezes Sense Monitoring.

Informacje o bezpieczeństwie konstrukcji są zbierane co trzy minuty w aplikacji mobilnej Sense Smart Roofs.

– To drugi ważny element naszego systemu. W przypadku osiągnięcia wartości alarmowych, przesyłane są powiadomienia drogą mailową, SMS-em lub PUSH-em – tłumaczy Artiom Komardin. – Dzięki temu zarządca budynku w czasie rzeczywistym otrzymuje informacje dotyczące stanu dachu budynku i w odpowiednio szybkim czasie jest w stanie zareagować na sytuacje wymagające interwencji. To dzięki Platformie Inteligentny Dach Zarządca wie, czy dach budynku jest bezpieczny i jak należy go prawidłowo eksploatować.

Montaż systemu monitorowania dachu Sense S-ONE był możliwy dzięki współpracy firmy Sense Monitoring z WPIP, generalnym wykonawcą hali widowiskowo-sportowej, której inwestorem jest Miasto Nowa Sól.

– Przy realizowanych przez nas inwestycjach współpracujemy z wiarygodnymi, rzetelnymi i mającymi na rynku ustaloną renomę partneramimówi Izabela Edelman, kierownik ds. zakupów i logistyki WPIP. – Tak też było w przypadku Sense Monitoring. Firma posiada bogate doświadczenie, potwierdzone realizacjami zarówno w halach magazynowych, budynkach produkcyjnych, obiektach handlowych oraz – co niezwykle istotne w kontekście hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli – użyteczności publicznej. Współpraca z Sense układała się bardzo dobrze. Prace związane z instalacją systemu monitoringu przebiegały sprawnie, profesjonalnie, dodatkowo prowadzone były z dużą dbałością o kwestie związane z bezpieczeństwem. To dla nas, jako generalnego wykonawcy, ma bardzo duże znaczenie.

Budynek hali widowiskowo-sportowej w Nowej Soli jest zlokalizowany przy ul. Gimnazjalnej, na terenie byłego dworca autobusowego. Został zaprojektowany na planie prostokąta o wymiarach 58,5 m x 48 m. Powierzchnia użytkowa obiektu to prawie 3,9 tys. m kw. Wysokość zewnętrzna hali wynosi 17 m, wewnętrzna (w najwyższym miejscu) – ponad 14 m. Przestrzeń została zaprojektowana tak, żeby można było tam rozgrywać mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz futsalu. Na trybunach przewidziano ok. 800 stałych miejsc, w tym te przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Jednak na terenie hali może przebywać łącznie 1,5 tys. osób – pod warunkiem dostawienia dodatkowej widowni. Obiektem, w którym będą organizowane również imprezy kulturalne, zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rozwiązanie monitorowania dachu, jakie zostało zaproponowane w hali w Nowej Soli, zostało dobrane, uwzględniając przyszłe rozgrywki sportowe oraz możliwe wydarzenia kulturalne. W takim przypadku system monitoringu ugięć dachu musiał być niezależny od funkcjonalności posadzki. Warto dodać, iż dla budynków użyteczności publicznej monitorowanie konstrukcji jest wymagane przepisami budowlanymi  – uzupełnia Artiom Komardin.

 

Sense Monitoring – doświadczony polski dostawca innowacyjnych rozwiązań dla bezpiecznego utrzymania budynków wielkopowierzchniowych. Stworzone przez firmę produkty automatyzują procesy dozoru, przyczyniają się do utrzymania dachów płaskich w należytym stanie oraz wspierają w podejmowaniu strategicznych decyzji z obszaru bezpieczeństwa pracowników, towarów oraz procesów. W 2022 firma Sense Monitoring została laureatem konkursu Kreator Budownictwa Roku.

WPIP – renomowany generalny wykonawca oraz projektant z 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.

Fot. Jarosław Werwicki, Fota z Drona

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Samorządy Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią? Biuro prasowe
2024-04-04 | 08:00

Miliardowy problem samorządów. Czy wybory coś zmienią?

Rosnące długi wobec samorządów stają się coraz większym problemem. Ich skutkiem jest zwiększanie deficytu budżetowego i w efekcie ograniczenie możliwości inwestycyjnych gmin.
Samorządy Gwiazdy, influencerzy oraz eksperci mówią jednym głosem: Sama Wybierz Samorząd
2024-04-02 | 10:00

Gwiazdy, influencerzy oraz eksperci mówią jednym głosem: Sama Wybierz Samorząd

Kobiety już raz osiągnęły duży sukces. Pokazały, jaką mają moc – tłumnie poszły głosować w wyborach 15 października, podnosząc znacznie ogólną frekwencję. To wciąż
Samorządy Pierwsze osiedle, które ma swoje muzeum
2024-03-13 | 13:10

Pierwsze osiedle, które ma swoje muzeum

Muzeum poświęcone historii osiedla Praga II powstało przy pl. Hallera na Pradze-Północ. To społeczna inicjatywa, której celem jest zachowanie pamięci o początkach osiedla i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.