Komunikaty PR

Hampton by Hilton w Łodzi z certyfikatem BREEAM na p

2023-03-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Hampton by Hilton w łódzkim kompleksie Hi Piotrkowska, zarządzanym przez Master Management Group, z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84i5Eln9ceQMAQzjDCuQ?e=qzqngE

Budynek hotelu Hampton by Hilton, wchodzący w skład kompleksu Hi Piotrkowska, łączącego funkcje biurowe i handlowe w ścisłym centrum Łodzi, uzyskał certyfikat Breeam in Use na poziomie Excellent. Wcześniej podobnej ocenie poddany został cały wielofunkcyjny obiekt, słynący z nowoczesnych przestrzeni i najwyższego budynku biurowego w regionie. Zarządcą Hi Piotrkowska jest Master Management Group, a doradcą przy obu certyfikacjach była specjalizująca się w zielonym budownictwie i certyfikacjach ekologicznych spółka JWA.

Uzyskana certyfikacja ma status In-Use, a zatem w pełni potwierdza poziom odpowiedzialności ekologicznej obiektu, określony w projekcie i wstępnych prognozach. Wymagania certyfikacji BREEAM In-Use skupiają̨ się̨ na ograniczeniu zużycia energii i wody, a także negatywnego wpływu prowadzonej działalności na środowisko naturalne, poprzez minimalizację ilości odpadów i generowanych zanieczyszczeń. Wdrożenie wymagań restrykcyjnej certyfikacji, określonych przez międzynarodową instytucję certyfikującą, nie tylko sprawia, że staje się on bardziej przyjazny dla mieszkańców miasta i jego użytkowników, ale ma znaczenie również dla inwestora, obniżając koszty utrzymania i podnosząc jego wartość. 

Master Management Group – zarządzający wielofunkcyjnym kompleksem Hi Piotrkowska dowodzi, że ekologię traktuje niezwykle odpowiedzialnie. 

- Uzyskana certyfikacja jest ważnym elementem naszej polityki zrównoważonego rozwoju, którą konsekwentnie realizujemy w całym portfolio obiektów wielu formatów, zarządzanych przez Master Management Group w Polsce. Hi Piotrkowska to flagowy kompleks mixed-use na mapie Łodzi. Obok walorów funkcjonalnych, estetycznych i biznesowych równie istotne jest jego funkcjonowanie z najwyższym poszanowaniem dla zasad dotyczących ekologii i minimalizowania negatywnego wpływu na otoczenie, a także komfortu i rozwoju lokalnych społeczności oraz dobrego funkcjonowania w tkance miejskiej – mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group. 

- Inwestycja reprezentuje wysoki poziom odpowiedzialności środowiskowej, co należy uznać za dużą zasługę firmy zarządzającej i biura architektonicznego PRC Architekci, autora projektu zarówno budynku, jaki wnętrz hotelu – mówi Sylwia Bieda, Green Building Specialist z JWA. Wspólnie określiliśmy rekomendacje, które pozwoliły osiągnąć jeszcze wyższy wynik certyfikacji. Wciąż czeka nas etap BREEAM IN-USE Part. 2, o który można się starać po 12 miesiącach użytkowania. On pozwala skupić się na dogłębnej analizie zużyć mediów i wyznacza cele w zakresie obniżenia zużyć energii wody oraz efektywności podejmowanych działań. Pełna certyfikacja, którą prowadzimy dla Master Management Group jest przykładem postępowania zaangażowanego i odpowiedzialnego inwestora, który stawia sobie za cel wysoki poziom ekologii w swoich obiektach – podkreśla Sylwia Bieda. 

W budynku zastosowano szereg rozwiązań, które ograniczają zużycie energii. To strefowane i włączane czasowo oświetlenie LED we wnętrzach i na zewnątrz budynku, energooszczędne windy, a także czasowo włączany system HVAC, odpowiedzialny za sprawną wymianę powietrza w pomieszczeniach. W zakresie gospodarowania wodą, zamontowano energooszczędną armaturę i urządzenia AGD, czujniki wycieku oraz szybkie systemy odcięcia wody na wypadek awarii. Ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym w obiekcie, jest polityka zrównoważonego gospodarowania materiałami. Wyznaczono miejsce magazynowania przedmiotów przeznaczonych do powtórnego wykorzystania i opracowano standardy gospodarowania nimi. Dla pracowników istotne jest wprowadzenie w życie polityki promowania zrównoważonego transportu, czego wyrazem są udogodnienia dla rowerzystów, jak szatnie i zadaszone parkingi, a także stacje ładowania pojazdów elektrycznych. W obiekcie wdrożono także politykę dbałości o czystość wody i powietrza, montując czujniki stężenia zanieczyszczeń w powietrzu i wycieku substancji szkodliwych do powietrza i wody. Miejsca pracy mają zapewniony dostęp do światła dziennego o natężeniu spełniającym wszystkie standardy oraz widok z okien i pełną kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniach. W całym obiekcie zadbano o udogodnienia dla osób z ograniczeniami w poruszaniu się i rodziców z dziećmi. Pracownikom zapewniono także pomieszczenia socjalne. W budynku znajduje się także siłownia, pozwalająca na utrzymanie sprawności fizycznej. Obiekt współpracuje ponadto z zewnętrznym ekspertem w zakresie ekologii, który trzyma pieczę nad realizacją wdrożonych standardów, dbałością o roślinność i ptaki - zapewniono im poidełka na dachu budynku.

Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks mixed - use, który powstał w ścisłym centrum Łodzi. Inwestycję tworzą dwa budynki o łącznej powierzchni biurowej 21 tys. mkw. klasy A+ 
oraz 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Pierwszy z budynków to dwudziestopiętrowa wieża o wysokości 82 metrów, która zyskała status najwyższego łódzkiego biurowca. Drugi, pięciopiętrowy budynek przylega do pierzei ulicy Piotrkowskiej i tworzy kameralną powierzchnię biurową, połączoną z ofertą gastronomiczną na parterze. Dopełnieniem funkcji Hi Piotrkowska jest rozpoznawalny na całym świecie hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami oraz trzema salami konferencyjnymi. Kompleks Hi Piotrkowska powstał w łódzkim śródmieściu, tuż przy zbiegu głównych miejskich arterii komunikacyjnych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.