ID Logistics rozpoczyna współpracę z KSGB, liderem branży obuwniczej
ID Logistics, lider logistyki kontraktowej, rozpoczyna współpracę z KSGB EUROPE, firmą projektującą i sprzedającą na całym świecie obuwie marek Palladium i K-SWISS. W ramach obsługi logistycznej operator odpowiadać będzie za odbiór, przygotowanie i dystrybucję zamówień z magazynu w Moreuil do klientów w całej Europie. O wyborze ID Logistics zadecydowała jego doskonała znajomość branży oraz unikalne know-how w świecie mody ready-to-wear.
KSGB, specjalizując się w produkcji obuwia, prowadzi zrównoważoną a zarazem złożoną działalność logistyczną. Z uwagi na dwa główne okresy wzmożonej aktywności (wiosna i jesień), regularne rotacje zapasów i dużą liczbę referencji, firma potrzebowała wsparcia logistycznego ze strony operatora z doskonałą znajomością branży i sprawdzonymi procesami obsługi w okresach wzmożonej aktywności. Istotne znaczenie miało także to, aby dysponował magazynem, a obsługę mogły zapewnić doświadczone zespoły operacyjne.
ID Logistics będzie wspierać działania logistyczne KSGB przez 6 lat. Będą one prowadzone w magazynie w Moreuil (departament Somme), współdzielonym z innymi markami sportowymi. Za jego obsługę odpowiada zespół ID Logistics, który ma duże doświadczenie we wsparciu operacji dla branży modowej ready-to-wear, i co się z tym wiąże, doskonałą znajomość zasad zarządzania produktami oraz referencjami, takimi jak w przypadku KGSB. W czasie szczytów sprzedażowych szybką obsługę zamówień zapewni blisko 100 pracowników.
Magazyn w Moreuil ma powierzchnię 50 000 m², z czego na obsługę produktów KGSB przeznaczonych zostanie 12 000 m² . W ramach współpracy ID Logistics będzie zarządzać odbiorem i wysyłką ponad 1 miliona par butów rocznie, zarówno do dystrybutorów B2B jak i e-commerce B2C.
TECHNOLOGIE DLA WSPARCIA OBSŁUGI PIKÓW SPRZEDAŻOWYCH
ID Logistics wdrożył dla KSGB system Infolog WMS, który jest najbardziej odpowiednim i elastycznym narzędziem dla obsługi tego typu procesów magazynowych. Dodatkowo, aby przyspieszyć rozładunek i przyjęcie wielu paczek, ID Logistics zainstalował automatyczny przenośnik teleskopowy, wykorzystywany do odbioru przesyłek z kontenera. Szczególną uwagę zwrócono też na wdrożenie rozwiązań zwiększających ergonomię stanowisk pracy, tak aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i komfort, przy jednoczesnym wzroście efektywności.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Grupą KSGB. Wzmocni to naszą wiedzę i doświadczenie w obsłudze branży modowej i obuwniczej. Nasz magazyn w Moreuil doskonale odpowiada na potrzeby klienta, dzięki wyjątkowo wykwalifikowanemu zespołowi" - Eric Hémar, prezes Grupy ID Logistics.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.