Jak skutecznie importować towary do Polski?
BGT Sp. z o.o.
ul. Elektryczna1
15-080 Białystok
marketing2|bgtgroup.pl| |marketing2|bgtgroup.pl
+48 885 555 721
www.bgtgroup.pl
- Import nie jest najłatwiejszym przedsięwzięciem, gdyż każdy towar zakupiony w krajach trzecich musi spełniać normy europejskie określone w różnych dyrektywach i to na importerze właśnie spoczywa odpowiedzialność weryfikacji, czy owe normy zamówiony przez niego produkt spełnia. Każdy sprowadzany towar może zostać zrewidowany przez Urząd Celny, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości koszty związane z ich naprawieniem, często dyskwalifikują opłacalność przedsięwzięcia. – mówi Emilia Rogalska Dyrektor ds. przewozów samochodowych i multimodalnych w firmie BGT Sp. z o.o.
Planując dostawy należy zwracać uwagę na aspekty nie zależne od zamawiającego
- Import nie jest najłatwiejszym przedsięwzięciem, gdyż każdy towar zakupiony w krajach trzecich musi spełniać normy europejskie określone w różnych dyrektywach i to na importerze właśnie spoczywa odpowiedzialność weryfikacji, czy owe normy zamówiony przez niego produkt spełnia. Każdy sprowadzany towar może zostać zrewidowany przez Urząd Celny, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości koszty związane z ich naprawieniem, często dyskwalifikują opłacalność przedsięwzięcia. – dodaje przedstawicielka firmy.
Import z Azji można zaplanować wykorzystując różne formy transportu. Najstarszą oraz najtańszą z nich jest fracht morski jednak obarczony jest on dużym ryzykiem ponieważ porty morskie są przeładowane kontenerami.
- Swoją drogę w transporcie z Chin rozpoczynaliśmy od przewozów kolejowych, z tego względu zdecydowana większość naszych klientów to również fani przewozów kolejowych i takich realizujemy najwięcej, transportów morskich realizujemy ilościowo niemal tyle co kolejowych - pozostają one jednak na drugim miejscu w rankingu popularności wśród naszych klientów. W generalnym ujęciu transport morski jest tym dominującym, z wielu powodów: jest to najstarsza, aktualnie najtańsza i najbardziej rozwinięta pod kątem infrastruktury gałąź transportu. – zaznacza Emilia Rogalska z firmy BGT.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.