Lisner ma apetyt na nowe kategorie
Grow
ul. Senatorska 2
00-075 Warszawa
paulina.piotrowska|agencjagrow.pl| |paulina.piotrowska|agencjagrow.pl
+ 48 790 526 226
https://agencjagrow.pl/
Lisner, rozpoznawalna i ciesząca się uznaniem na rynku marka, znana głównie z produktów śledziowych, sałatek i past kanapkowych, ma apetyt na dalszy rozwój. Chcąc poszerzyć portfolio, Lisner podpisał umowę zmierzającą do zakupu części biznesu Grupy Graal związanej z kategoriami konserw rybnych, dań gotowych i marynat.
Lisner należy do UTM (Unternehmensgruppe Theo Müller), w skład której wchodzą liczne, dostępne na całym świecie, znaczące marki z branży mleczarskiej, rybnej i delikatesowej (w tym dressingów) oraz z sektora usług. W Polsce UTM reprezentują głównie brandy Müller i Lisner. Ambicją Grupy jest wychodzenie naprzeciw potrzebom konsumentów poprzez poszerzanie oferty produktowej w segmencie rybnym i delikatesowym. Planowana przez Lisnera akwizycja wspiera te aspiracje i ma potencjał wzbogacić portfolio o nowe, komplementarne produkty. Od wielu lat Lisner jest innowacyjnym producentem, który z sukcesem wprowadza nowości produktowe, wpływając tym samym na rozwój rynku spożywczego.
Lisner Holding Sp. z o.o. potwierdza, że w dniu 16 lutego została podpisana umowa pomiędzy stronami transakcji. Jej sfinalizowanie jest uwarunkowane uzyskaniem zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Grupa Graal jest producentem oferującym zróżnicowane portfolio w kategorii rybnej i mięsnej, którego flagowymi produktami są konserwy rybne. Obecnie Grupa należy do jej założyciela i funduszu private equity. Posiada kilka zakładów o różnych profilach produkcji zlokalizowanych w północnej części kraju oraz własne centrum dystrybucyjne.
Lisner jest pewien, że po sfinalizowaniu transakcji zarówno konsumenci, jak i partnerzy biznesowi skorzystają na poszerzeniu portfolio produktowego, kolejnych inwestycjach w nowe technologie oraz wprowadzanych rozwiązaniach przyjaznych środowisku.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.