Komunikaty PR

Pracownicy Żabki posadzili 2 tysiące drzew w okolicach podpoznańskiej Mosiny

2023-04-12  |  08:30
Biuro prasowe

Globalne ocieplenie staje się coraz większym wyzwaniem, a lasy są doskonałym naturalnym narzędziem ograniczania zmian klimatycznych. Mając tego świadomość Grupa Żabka w ramach programu wolontariatu pracowniczego rozpoczęła akcję „Projekt Las”, którą realizuje we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu oraz Nadleśnictwem Konstantynowo. W jej pierwszym etapie, który odbył się 30 marca br., w lesie w okolicach podpoznańskiej Mosiny pracownicy organizacji posadzili 2 tysiące drzew. W projekt zaangażowało się 41 wolontariuszy firmy, którzy przez 3 godziny wspólnie pracowali dla dobra planety. 

Jesteśmy firmą, która wspiera zaangażowanie społeczne pracowników, dlatego każda osoba ma możliwość wykorzystania aż 8 godzin miesięcznie na wolontariat pracowniczy. W ramach akcji wolontariackich współpracujemy z wieloma fundacjami i ośrodkami pomocy, nasi przedstawiciele działają samodzielnie, ale również w ramach akcji prowadzonych przez naszą firmę. Tym razem w ramach „Projektu Las” nasi wolontariusze posadzili 2 tysiące drzew, odnawiając tym samym drzewostan i wspierając środowisko naturalne – mówi Katarzyna Przewęzikowska, managerka ds. relacji zewnętrznych i CSR.

Przed rozpoczęciem akcji przedstawiciele Nadleśnictwa Konstantynowo przeprowadzili dla pracowników szybkie szkolenie, w trakcie którego tłumaczyli, jak prawidłowo sadzić drzewka. Po nim wolontariusze w parach przystąpili do działania. Ich zadaniem było odnowienie lasu, czyli posadzenie nowego pokolenia drzew w miejscu, w którym stary drzewostan ustąpił miejsca młodemu.

 – Sadzimy w odstępach 90 cm. Ważne, żeby drzewko nie miało zawiniętych korzeni, a jamka, czyli dołek, który zostaje wykonany szpadlem, musi mieć taką głębokość, na jaką drzewko było wcześniej posadzone w szkółce – wyjaśniał Wojciech Fabisiak, Rzecznik Prasowy Nadleśnictwa Konstantynowo. – Pamiętajmy, że las to nie tylko ładny krajobraz – to niezbędny czynnik równowagi ekologicznej. Drzewa produkują niezbędny do życia tlen, są też źródłem surowca drzewnego, owoców leśnych, grzybów i ziół. Las to także tak bardzo ważna dzisiaj retencja wody oraz miejsce naszego odpoczynku i rekreacji. Dlatego każdego roku w Polsce leśnicy sadzą 500 mln młodych drzew odnawiając lasy i zalesiając kolejne obszary. Las to nasze wspólne przyrodnicze dobro narodowe, dlatego cieszymy się, że Żabka wspiera nasze działania. Chcielibyśmy, żeby ta troska o las była dla wszystkich czymś oczywistym. By jak najwięcej osób włączało się w akcje sadzenia drzew – dodał Wojciech Fabisiak.

8 godzin w miesiącu na wolontariat

W ramach wolontariatu pracowniczego każdy pracownik Żabki może przeznaczyć do 8 godzin w miesiącu na pomaganie innym w czasie godzin pracy. Eksperci firmy, w ramach wolontariatu, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, zwłaszcza z obszarów: nowe technologie, logistyka czy zaawansowana analityka, z uczniami VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym firma realizuje projekt „Drogi do biznesu”. Pracownicy Żabki angażowali się też w wolontariat m.in. na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej, Polskiego Czerwonego Krzyża czy w działania pomocowe na rzecz uchodźców z Ukrainy. Mieli także możliwość uczestniczenia w wyjątkowej akcji „Paczka z uśmiechem”, pakując paczki z prezentami dla potrzebujących dzieci znajdujących się pod opieką m.in.: Fundacji Drużyny Szpiku, Fundacji Happy Kids, Fundacji In_Spire, Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich, a także małych pacjentów w poznańskich szpitalach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online

Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy w branży e-commerce. Dynamiczny rozwój technologii i rosnące oczekiwania klientów wyznaczają nowe standardy w tym sektorze. Nowoczesne
Handel Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
2024-12-27 | 12:00

Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO

Zakupowy maraton Polaków wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Po Black Week i zakupach przedświątecznych teraz przyszły zimowe wyprzedaże, które tradycyjnie rozpoczynają się
Handel Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
2024-12-20 | 14:00

Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!

Warszawska Reduta jest pierwszym i jedynym obiektem w stolicy, w którym klienci znajdą zarówno supermarket Biedronka, jak i hipermarket Carrefour. Dzięki połączeniu dwóch

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.