VeloMarket – rusza pilotaż zielonej platformy e-commerce
Rusza etap pilotażowy pionierskiej na polskim rynku ekologicznej platformy e-commerce VeloMarket, powstałej z inicjatywy VeloBanku. Ta zielona aleja internetowa udostępnia klientom wyselekcjonowaną ofertę produktów, które pomagają dbać o środowisko i zdrowie. Użytkownicy znajdą tam m.in. kompleksowe rozwiązania w zakresie instalacji fotowoltaicznych oraz szereg artykułów opartych o ideę zrównoważonego rozwoju. Projekt jest kolejnym etapem budowania wartości VeloBanku jako instytucji, która we współpracy z partnerami wdraża nowoczesne i innowacyjne inicjatywy biznesowe. Pilotaż zaplanowany jest do końca maja br. Dla klientów VeloBanku przygotowano stały 3% rabat na cały asortyment e-sklepu.
Dbanie o środowisko i zrównoważony rozwój odgrywają coraz ważniejszą rolę w życiu Polaków. Według badania dla Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej 92% mieszkańców Polski przyznaje, że oszczędza prąd. Dla 84% osób główną motywacją do ograniczania zużycia energii są jej rosnące koszty, a dla 80% troska o naturę.
Przekuwanie ekologicznych postaw w społeczeństwie w realne efekty wymaga jednak wsparcia. Oferta rynku e-commerce w zakresie produktów, które mają wspierać środowisko naturalne jest ogromna. Szukanie, które rozwiązania są najlepsze jest czasochłonne, wymaga studiowania opisów, znajomości oznaczeń energetycznych, certyfikatów oraz wielu porównań. Stąd VeloBank jako instytucja, która w swojej strategii koncentruje się na potrzebach współczesnych konsumentów zainicjował powstanie platformy, która ułatwia podejmowanie ekologicznych wyborów. Funkcjonująca w ramach grupy VeloBanku internetowa platforma zakupowa VeloMarket, dostarcza kompleksową ofertę wyselekcjonowanych „zielonych” produktów.
– Do tej pory w sektorze e-commerce brakowało miejsca, gdzie konsumenci szukający ekologicznych rozwiązań mogliby bez konieczności samodzielnego sprawdzania wybierać spośród najlepszych dla środowiska opcji. Jako instytucja, która realizuje cele ESG, zawiera strategiczne partnerstwa i wspiera swoich klientów w dokonywaniu najlepszych wyborów, postanowiliśmy wypełnić tę lukę. Tym samym po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy instytucją, która wprowadza na rynek innowacyjne, nowoczesne i odważne projekty oraz potrafi budować wartość dla inwestorów. W nadchodzących miesiącach będziemy stale wspierać rozwój VeloMarketu, zarówno w zakresie oferty produktowej, udogodnień dla klientów, jak i dostępnych metod finansowania zielonej transformacji energetycznej – mówi Adam Marciniak, Prezes Zarządu VeloBanku.
Ekologicznie, oszczędnie i wygodnie
W ramach etapu pilotażowego, który potrwa do końca maja br., z oferty VeloMarketu mogą skorzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Platforma zaoferuje kupującym szeroką ofertę ekologicznych produktów z różnych kategorii. Jedną z nich będzie wytwarzanie energii, czyli głównie fotowoltaika, której zakup i montaż będzie można wygodnie sfinansować, a także pompy ciepła oraz magazyny energii. Klienci szybko wybiorą też swój nowy sprzęt RTV/AGD, oświetlenie czy inne urządzenia do domu i ogrodu pozwalające oszczędzać zasoby naturalne, a także wiele artykułów wspierających zrównoważony rozwój. W ideę „zielonych” zakupów wpisane jest również dbanie o siebie, dlatego w VeloMarkecie znajdzie się sprzęt i akcesoria sportowe.
– Uruchomiony właśnie pilotaż to kluczowy moment w rozwoju tego innowacyjnego projektu. Chcemy w pełni wykorzystać szansę, jaką daje nam zaprezentowanie VeloMarketu szerszemu gronu odbiorców i poznanie ich opinii oraz oczekiwań względem naszej platformy. Liczymy, że docelowo VeloMarket nie tylko umożliwi klientom szybkie, korzystne i bezpieczne zakupy online, ale też przyczyni się do budowania postaw ekologicznych. Jednym z naszych wyróżników będzie kompleksowe podejście do kwestii fotowoltaiki, gdzie oprócz rozwiązań technologicznych, klienci będą mogli zdecydować się na usługę profesjonalnego montażu oraz skorzystać z atrakcyjnych opcji finansowania inwestycji. Jest to kolejny projekt, który idealnie wpisuje się w koncepcję Świata Bardziej Velo, w którym dobre wybory po prostu się opłacają – mówi Wojciech Bolanowski, doradca Prezesa Zarządu VeloBanku, lider projektu VeloMarket.
Oprócz wspierania proekologicznych wyborów VeloMarket będzie pomagał także oszczędzać i to w wielu wymiarach. Oferowane urządzenia pomagają w ograniczaniu zużycia wody i prądu, co przekłada się na niższe rachunki dla ich użytkowników. Podobnie w przypadku urządzeń wytwarzających energię – inwestycja m.in. w fotowoltaikę, dosłownie się zwraca. Zwłaszcza, że w VeloMarkecie oprócz wybranego produktu będzie można od razu skorzystać z opcji finansowania. Korzystanie z nowej platformy pomoże też oszczędzić czas, który konsument musiałby poświęcić na znalezienie interesujących go artykułów. Wreszcie oszczędności mogą mieć wymiar dosłowny, bo klienci VeloBanku otrzymają stały 3% rabat na zakupy na platformie.
Szeroka gama „zielonych” produktów będzie stale rozbudowywana zarówno w czasie trwania pilotażu, jak i po jego zakończeniu. Obecnie obejmuje ona m.in.:
- rozwiązania z zakresu fotowoltaiki,
- RTV/AGD z wysoką klasą energetyczną,
- energooszczędne oświetlenie,
- produkty dla domu i ogrodu oszczędzające energię i wodę,
- żywność z europejskim certyfikatem ekologicznym,
- sprzęt i akcesoria sportowe,
- oraz wiele innych artykułów wspierających ideę zrównoważonego rozwoju.
Projekt VeloMarket jest realizowany w ramach grupy kapitałowej VeloBank.
Oferta VeloMarketu jest dostępna na stronie: velomarket.pl
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.