Komunikaty PR

Wola Park świętuje Dzień Ziemi

2023-04-19  |  10:00
Biuro prasowe

Już 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na klientów Wola Parku czekają wyjątkowe aktywności – specjalna akcja ekologiczna oraz warsztaty ogrodnicze.

Odwiedzający Wola Park będą mogli obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi w szczególny sposób - zarówno wspierając środowisko poprzez recykling w ramach akcji wymiany elektrośmieci na sadzonki, jak i wspólnie świętując na świeżym powietrzu podczas pierwszych warsztatów z cyklu „Sąsiedzkie grządki” w Ogrodzie Codziennym, w parku przed centrum handlowym.

W sobotę 22 kwietnia każdy klient będzie mógł przekazać elektroodpady, za co w zamian otrzyma sadzonki lub nasiona kwiatów i ziół. Punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie otwarty w godzinach od 10:00 – 18:00 na parkingu przy Wola Parku, od strony Górczewskiej 124, w pobliżu wejścia do przychodni Lux Med. W ramach wymiany elektroodpadów klienci otrzymają określoną liczbę kuponów na sadzonki lub nasiona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 kuponów, a następnie pojedynczy kupon wymienić na jedną sadzonkę. Punkt odbioru sadzonek najdziecie wewnątrz centrum, na placu centralnym, koło sklepu KappAhl. Przelicznik kuponów na sadzonki roślin, a także szczegóły akcji dostępne są na: https://www.wolapark.pl/pl-pl/events/20230422_wymien-elektrosmieci. Partnerami akcji są Castorama oraz Polska Korporacja Recyklingu.

Tego samego dnia rozpocznie się również zupełnie nowy cykl warsztatów w Ogrodzie Codziennym, który nawiązuje do idei ogrodu społecznościowego. W tej wyjątkowej przestrzeni koło fontanny przed Wola Parkiem będą odbywać się liczne warsztaty i wydarzenia, w ramach których okoliczni mieszkańcy nie tylko uzyskają do dyspozycji grządki oraz inspekty, ale również nauczą się więcej o samowystarczalnej produkcji żywności, miejskich uprawach czy życiu w zgodzie z ideą zero-waste.

Uczestnicy pierwszych warsztatów „Planowanie ogrodu i pierwsze sadzonki” dowiedzą się czym jest ogród użytkowo - ozdobny, na czym polega dobre sąsiedztwo roślin, a także jak tworzyć plany upraw dla ogrodu. Będą mieli również okazję posadzić sadzonki truskawek i ziemniaków oraz przepikować pomidory. Zajęcia prowadzi Daria Szarejko, architektka krajobrazu i wykładowczyni w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, a także popularyzatorka wiedzy o ogrodach i ogrodnictwie miejskim.

Warsztaty z cyklu „Sąsiedzkich grządek” będą odbywać się do września, w wybrane soboty, w godzinach 13.00-15.00 w Ogrodzie Codziennym. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wszelkie niezbędne materiały. Harmonogram warsztatów oraz szczegółowe informacje na temat kolejnych dostępne są na: https://www.wolapark.pl/pl-pl/events/202304_sasiedzkie-grzadki.

 

***

 

Więcej informacji:

Natalia Kowalczyk

e-mail: natalia.kowalczyk@havas.com

nr tel.: +48512021090

Wiktoria Machul

e-mail: wiktoria.machul@havas.com

nr tel.: 603 639 103

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA, Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa. Od kilku lat priorytetowe dla Wola Parku są tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zmianami klimatu oraz zero waste. Od października 2021 roku na jego terenie działa Współdzielnik, czyli pierwsze w Polsce Miejsce Aktywności Lokalnej zlokalizowane w centrum handlowym. Powstał, aby edukować na temat zrównoważonej konsumpcji i ograniczania ilości wyrzucanych przedmiotów.

O Ogrodach Ulricha:

W październiku 2022 roku zakończył się proces rewitalizacji Ogrodów Ulricha, dzięki czemu przestrzeń dawnego gospodarstwa ogrodniczego, znajdującego się na terenie Wola Parku, odzyskała swój dawny blask. Włączone w proces inwestycyjny zostały zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, stworzyła przestrzeń, która łączy społeczną użyteczność z funkcją handlowo-gastronomiczną. Ogrody Ulricha w nowej odsłonie to kompleks pełen zieleni, pysznego jedzenia i relaksu – niepowtarzalne miejsce spotkań dla młodszych i starszych mieszkańców Woli i nie tylko.

O Ingka Centres:

Ingka Centres należy do Grupy Ingka (którego częścią są również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ma już ponad 40-letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Współpracuje dziś z ponad 3000 marek w 44 centrach handlowych należących do jej portfolio, które są obecne na 15 rynkach. W swoich miejscach spotkań gości i obsługuje ponad 370 milionów klientów rocznie. Ingka Centres tworzy je współpracując z lokalnymi społecznościami, a także najemcami i partnerami, by jej miejsca spotkań miały emocjonalne znaczenie, przekazywały wartości i budowały więzi społeczne. www.ingkacentres.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online Biuro prasowe
2024-12-31 | 10:00

E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online

Rok 2025 zapowiada się jako przełomowy w branży e-commerce. Dynamiczny rozwój technologii i rosnące oczekiwania klientów wyznaczają nowe standardy w tym sektorze. Nowoczesne
Handel Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
2024-12-27 | 12:00

Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO

Zakupowy maraton Polaków wchodzi właśnie na ostatnią prostą. Po Black Week i zakupach przedświątecznych teraz przyszły zimowe wyprzedaże, które tradycyjnie rozpoczynają się
Handel Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
2024-12-20 | 14:00

Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!

Warszawska Reduta jest pierwszym i jedynym obiektem w stolicy, w którym klienci znajdą zarówno supermarket Biedronka, jak i hipermarket Carrefour. Dzięki połączeniu dwóch

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.