Komunikaty PR

Wola Park świętuje Dzień Ziemi

2023-04-19  |  10:00
Biuro prasowe

Już 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na klientów Wola Parku czekają wyjątkowe aktywności – specjalna akcja ekologiczna oraz warsztaty ogrodnicze.

Odwiedzający Wola Park będą mogli obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi w szczególny sposób - zarówno wspierając środowisko poprzez recykling w ramach akcji wymiany elektrośmieci na sadzonki, jak i wspólnie świętując na świeżym powietrzu podczas pierwszych warsztatów z cyklu „Sąsiedzkie grządki” w Ogrodzie Codziennym, w parku przed centrum handlowym.

W sobotę 22 kwietnia każdy klient będzie mógł przekazać elektroodpady, za co w zamian otrzyma sadzonki lub nasiona kwiatów i ziół. Punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie otwarty w godzinach od 10:00 – 18:00 na parkingu przy Wola Parku, od strony Górczewskiej 124, w pobliżu wejścia do przychodni Lux Med. W ramach wymiany elektroodpadów klienci otrzymają określoną liczbę kuponów na sadzonki lub nasiona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 kuponów, a następnie pojedynczy kupon wymienić na jedną sadzonkę. Punkt odbioru sadzonek najdziecie wewnątrz centrum, na placu centralnym, koło sklepu KappAhl. Przelicznik kuponów na sadzonki roślin, a także szczegóły akcji dostępne są na: https://www.wolapark.pl/pl-pl/events/20230422_wymien-elektrosmieci. Partnerami akcji są Castorama oraz Polska Korporacja Recyklingu.

Tego samego dnia rozpocznie się również zupełnie nowy cykl warsztatów w Ogrodzie Codziennym, który nawiązuje do idei ogrodu społecznościowego. W tej wyjątkowej przestrzeni koło fontanny przed Wola Parkiem będą odbywać się liczne warsztaty i wydarzenia, w ramach których okoliczni mieszkańcy nie tylko uzyskają do dyspozycji grządki oraz inspekty, ale również nauczą się więcej o samowystarczalnej produkcji żywności, miejskich uprawach czy życiu w zgodzie z ideą zero-waste.

Uczestnicy pierwszych warsztatów „Planowanie ogrodu i pierwsze sadzonki” dowiedzą się czym jest ogród użytkowo - ozdobny, na czym polega dobre sąsiedztwo roślin, a także jak tworzyć plany upraw dla ogrodu. Będą mieli również okazję posadzić sadzonki truskawek i ziemniaków oraz przepikować pomidory. Zajęcia prowadzi Daria Szarejko, architektka krajobrazu i wykładowczyni w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, a także popularyzatorka wiedzy o ogrodach i ogrodnictwie miejskim.

Warsztaty z cyklu „Sąsiedzkich grządek” będą odbywać się do września, w wybrane soboty, w godzinach 13.00-15.00 w Ogrodzie Codziennym. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wszelkie niezbędne materiały. Harmonogram warsztatów oraz szczegółowe informacje na temat kolejnych dostępne są na: https://www.wolapark.pl/pl-pl/events/202304_sasiedzkie-grzadki.

 

***

 

Więcej informacji:

Natalia Kowalczyk

e-mail: natalia.kowalczyk@havas.com

nr tel.: +48512021090

Wiktoria Machul

e-mail: wiktoria.machul@havas.com

nr tel.: 603 639 103

O Wola Parku:

Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA, Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.

Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.

Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa. Od kilku lat priorytetowe dla Wola Parku są tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zmianami klimatu oraz zero waste. Od października 2021 roku na jego terenie działa Współdzielnik, czyli pierwsze w Polsce Miejsce Aktywności Lokalnej zlokalizowane w centrum handlowym. Powstał, aby edukować na temat zrównoważonej konsumpcji i ograniczania ilości wyrzucanych przedmiotów.

O Ogrodach Ulricha:

W październiku 2022 roku zakończył się proces rewitalizacji Ogrodów Ulricha, dzięki czemu przestrzeń dawnego gospodarstwa ogrodniczego, znajdującego się na terenie Wola Parku, odzyskała swój dawny blask. Włączone w proces inwestycyjny zostały zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, stworzyła przestrzeń, która łączy społeczną użyteczność z funkcją handlowo-gastronomiczną. Ogrody Ulricha w nowej odsłonie to kompleks pełen zieleni, pysznego jedzenia i relaksu – niepowtarzalne miejsce spotkań dla młodszych i starszych mieszkańców Woli i nie tylko.

O Ingka Centres:

Ingka Centres należy do Grupy Ingka (którego częścią są również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ma już ponad 40-letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Współpracuje dziś z ponad 3000 marek w 44 centrach handlowych należących do jej portfolio, które są obecne na 15 rynkach. W swoich miejscach spotkań gości i obsługuje ponad 370 milionów klientów rocznie. Ingka Centres tworzy je współpracując z lokalnymi społecznościami, a także najemcami i partnerami, by jej miejsca spotkań miały emocjonalne znaczenie, przekazywały wartości i budowały więzi społeczne. www.ingkacentres.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Przedsiębiorcy z sektora MŚP wybierają franczyzę Biuro prasowe
2024-06-27 | 15:10

Przedsiębiorcy z sektora MŚP wybierają franczyzę

W 2017 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 27 czerwca Międzynarodowym Dniem Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP). Warto przy tym wspomnieć, że
Handel Lidl i WWF łączą siły w ramach międzynarodowego partnerstwa
2024-06-27 | 11:40

Lidl i WWF łączą siły w ramach międzynarodowego partnerstwa

Lidl, jeden z największych detalistów na świecie, oraz WWF, jedna z najbardziej znanych i niezależnych organizacji zajmujących się ochroną środowiska, ogłaszają nawiązanie nowego
Handel Ryzyka w handlu detalicznym – jak nimi zarządzać, aby uodpornić biznes
2024-06-27 | 09:45

Ryzyka w handlu detalicznym – jak nimi zarządzać, aby uodpornić biznes

Handel detaliczny należy do jednej z branż, którą bardzo szybko dotykają wszelkie perturbacje rynkowe – od ograniczeń w handlu, poprzez restrykcje znane z pandemii, aż po

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.