Wola Park świętuje Dzień Ziemi
Już 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji na klientów Wola Parku czekają wyjątkowe aktywności – specjalna akcja ekologiczna oraz warsztaty ogrodnicze.
Odwiedzający Wola Park będą mogli obchodzić tegoroczny Dzień Ziemi w szczególny sposób - zarówno wspierając środowisko poprzez recykling w ramach akcji wymiany elektrośmieci na sadzonki, jak i wspólnie świętując na świeżym powietrzu podczas pierwszych warsztatów z cyklu „Sąsiedzkie grządki” w Ogrodzie Codziennym, w parku przed centrum handlowym.
W sobotę 22 kwietnia każdy klient będzie mógł przekazać elektroodpady, za co w zamian otrzyma sadzonki lub nasiona kwiatów i ziół. Punkt zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie otwarty w godzinach od 10:00 – 18:00 na parkingu przy Wola Parku, od strony Górczewskiej 124, w pobliżu wejścia do przychodni Lux Med. W ramach wymiany elektroodpadów klienci otrzymają określoną liczbę kuponów na sadzonki lub nasiona. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 10 kuponów, a następnie pojedynczy kupon wymienić na jedną sadzonkę. Punkt odbioru sadzonek najdziecie wewnątrz centrum, na placu centralnym, koło sklepu KappAhl. Przelicznik kuponów na sadzonki roślin, a także szczegóły akcji dostępne są na: https://www.wolapark.pl/pl-pl/events/20230422_wymien-elektrosmieci. Partnerami akcji są Castorama oraz Polska Korporacja Recyklingu.
Tego samego dnia rozpocznie się również zupełnie nowy cykl warsztatów w Ogrodzie Codziennym, który nawiązuje do idei ogrodu społecznościowego. W tej wyjątkowej przestrzeni koło fontanny przed Wola Parkiem będą odbywać się liczne warsztaty i wydarzenia, w ramach których okoliczni mieszkańcy nie tylko uzyskają do dyspozycji grządki oraz inspekty, ale również nauczą się więcej o samowystarczalnej produkcji żywności, miejskich uprawach czy życiu w zgodzie z ideą zero-waste.
Uczestnicy pierwszych warsztatów „Planowanie ogrodu i pierwsze sadzonki” dowiedzą się czym jest ogród użytkowo - ozdobny, na czym polega dobre sąsiedztwo roślin, a także jak tworzyć plany upraw dla ogrodu. Będą mieli również okazję posadzić sadzonki truskawek i ziemniaków oraz przepikować pomidory. Zajęcia prowadzi Daria Szarejko, architektka krajobrazu i wykładowczyni w Katedrze Roślin Ozdobnych SGGW, a także popularyzatorka wiedzy o ogrodach i ogrodnictwie miejskim.
Warsztaty z cyklu „Sąsiedzkich grządek” będą odbywać się do września, w wybrane soboty, w godzinach 13.00-15.00 w Ogrodzie Codziennym. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a organizatorzy zapewniają uczestnikom wszelkie niezbędne materiały. Harmonogram warsztatów oraz szczegółowe informacje na temat kolejnych dostępne są na: https://www.wolapark.pl/pl-pl/events/202304_sasiedzkie-grzadki.
***
Więcej informacji:
Natalia Kowalczyk
e-mail: natalia.kowalczyk@havas.com
nr tel.: +48512021090
Wiktoria Machul
e-mail: wiktoria.machul@havas.com
nr tel.: 603 639 103
O Wola Parku:
Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny. W swojej ofercie posiada ponad 200 punktów usługowych oraz sklepów z odzieżą, obuwiem, akcesoriami, kosmetykami, elektroniką, artykułami sportowymi, spożywczymi i wyposażeniem wnętrz. W Wola Parku mieści się też punkt odbioru zamówień IKEA, Multikino, klub fitness Zdrofit, hipermarket Auchan, Castorama, a także komfortowa strefa co-workingu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa oraz stacja rowerowa Veturilo.
Wola Park jest jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest skwer – Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew. Część z nich sadzona była jeszcze w XIX wieku. Park jest miejscem spotkań i odpoczynku mieszkańców dzielnicy.
Wola Park jest otwarty na potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy i lokalnymi instytucjami kulturalnymi oraz aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa. Od kilku lat priorytetowe dla Wola Parku są tematy związane ze zrównoważonym rozwojem, ekologią, zmianami klimatu oraz zero waste. Od października 2021 roku na jego terenie działa Współdzielnik, czyli pierwsze w Polsce Miejsce Aktywności Lokalnej zlokalizowane w centrum handlowym. Powstał, aby edukować na temat zrównoważonej konsumpcji i ograniczania ilości wyrzucanych przedmiotów.
O Ogrodach Ulricha:
W październiku 2022 roku zakończył się proces rewitalizacji Ogrodów Ulricha, dzięki czemu przestrzeń dawnego gospodarstwa ogrodniczego, znajdującego się na terenie Wola Parku, odzyskała swój dawny blask. Włączone w proces inwestycyjny zostały zabytkowe: park, willa oraz szklarnie. Firma Ingka Centres Polska, właściciel centrum handlowego Wola Park, stworzyła przestrzeń, która łączy społeczną użyteczność z funkcją handlowo-gastronomiczną. Ogrody Ulricha w nowej odsłonie to kompleks pełen zieleni, pysznego jedzenia i relaksu – niepowtarzalne miejsce spotkań dla młodszych i starszych mieszkańców Woli i nie tylko.
O Ingka Centres:
Ingka Centres należy do Grupy Ingka (którego częścią są również IKEA Retail oraz Ingka Investments). Ma już ponad 40-letnie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu centrami handlowymi. Współpracuje dziś z ponad 3000 marek w 44 centrach handlowych należących do jej portfolio, które są obecne na 15 rynkach. W swoich miejscach spotkań gości i obsługuje ponad 370 milionów klientów rocznie. Ingka Centres tworzy je współpracując z lokalnymi społecznościami, a także najemcami i partnerami, by jej miejsca spotkań miały emocjonalne znaczenie, przekazywały wartości i budowały więzi społeczne. www.ingkacentres.com.

Podwójne standardy w polityce handlowej UE – środki lustrzane lekiem na całe zło? - zaproszenie na debatę

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.