Komunikaty PR

Żabka partnerem kierunku „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”

2023-06-12  |  12:40
Biuro prasowe

Żabka Polska, wraz z ogólnopolską siecią szkół policealnych TEB Edukacja, posiadającą swoje oddziały w 46 miastach, stworzyła program nauczania dla kierunku „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. Kierunek prowadzony jest w trybie online. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansów i marketingu oraz nabędą umiejętności miękkie (np. zarządzanie zespołem). Inicjatywa realizowana jest w ramach programu „Studium Przedsiębiorczości” prowadzonego przez sieć Żabka.

Rozwijamy szereg inicjatyw edukacyjnych poświęconych przedsiębiorczości. Dzielimy się swoją ekspercką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, także z osobami młodymi. Przedsiębiorczość to postawa, która jest przydatna nie tylko w pracy i we własnym biznesie, ale jest także niezwykle cenna na co dzień, w innych sferach życia. Można rozwinąć w sobie te predyspozycje czy wzmocnić poszczególne umiejętności w procesie edukacji, na takich kierunkach jak ten, który stworzyliśmy wspólnie z TEB Edukacja. Dzięki temu przyszli przedsiębiorcy będą mogli bardziej świadomie budować swój biznes w wybranym modelu – zaznacza dyrektor ds. operacyjnych w Żabka Polska Przemysław Kijewski.

„ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” to dziesięciomiesięczny (dwusemestralny) kierunek realizowany w trybie online. W trakcie nauki uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, finansów oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Ponadto zdobędą umiejętność tworzenia biznesplanu, budowania wizerunku marki i prowadzenia kampanii marketingowych. Podczas zajęć zrealizowane zostaną moduły z zakresu budowania zespołów oraz doboru modelu prowadzenia własnego biznesu (m.in. franczyza jako jeden z najbezpieczniejszych modeli biznesowych).

Wśród wykładowców znajdą się pracownicy i współpracownicy Żabki, w tym Jacek Urbański - Manager ds. Szkoleń Rozwojowych w Żabka Polska czy Mikołaj Szyc - Acceleration Specialist z Żabka Future.

W sieci szkół TEB Edukacja kształcimy na ponad 90 kierunkach, w bardzo zróżnicowanych branżach (m.in. kosmetycznej, medycznej, weterynaryjnej czy Art & Design). W odpowiedzi na potrzeby osób, które są zainteresowane rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej oraz dzięki współpracy z Żabka Polska powstał kierunek „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”. W procesie tworzenia ww. kierunku wykorzystane zostało praktyczne doświadczenie jednego z największych franczyzodawców w kraju oraz blisko trzydziestoletnie doświadczenie TEB Edukacja w kształceniu dostosowanym zarówno do oczekiwań słuchaczy, jak i do potrzeb rynku pracy. Dzięki zajęciom z praktykami słuchacze będą mieli możliwość skorzystania z rozwiązań sprawdzonych w realnych warunkach rynkowych – mówi Julita Plura-Broniszewska, Product manager TEB Edukacja.

Absolwenci otrzymają zaświadczenie o przebiegu kształcenia na kursie „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności”, zaświadczenie wydane na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, a także dyplom ukończenia kierunku sygnowany przez TEB Edukacja oraz Żabka Polska.

Na kurs „ABC Biznesu – podstawy własnej działalności” zapisać się można pod adresem: https://teb.pl/kierunki/d/abc-biznesu-podstawy-wlasnej-dzialalnosci-online/

Żabka na rzecz edukacji nt. przedsiębiorczości

W 2022 r. sieć powołała program „Studium Przedsiębiorczości” skierowany przede wszystkim do młodych osób, w tym studentów wyższych uczelni oraz organizacji rządowych i pozarządowych. W jego ramach Żabka nawiązała współpracę z kilkunastoma uczelniami czy lokalnymi Inkubatorami Przedsiębiorczości. Studium obejmuje zajęcia stacjonarne i online prowadzone przez ekspertów Żabki z różnych obszarów przedsiębiorczości. Jego założeniem jest rozwój wiedzy o przedsiębiorczości oraz budowanie znajomości tematyki własnej działalności między innymi w środowisku studenckim. W ub.r. sieć realizowała współpracę z 14 uczelniami wyższymi i szkołą policealną, wśród nich z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, Akademią Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, Uniwersytetem w Białymstoku, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Staropolską Akademią Nauk Stosowanych w Kielcach czy Politechniką Koszalińską. W tym roku sieć kontynuuje współpracę z wybranymi uczelniami, w tym w ramach Inkubatorów Przedsiębiorczości Akademii Biznesu we Wrocławiu, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu czy Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Żabka szkoli franczyzobiorców

Sieć stawia również mocno na edukację swoich franczyzobiorców. W br. powołała do życia „Akademię Przedsiębiorczości” - jej założeniem jest podnoszenie umiejętności współpracujących z nią przedsiębiorców w zakresie prowadzenia sklepu, zarządzania zespołem czy kompetencji komercyjnych. Projekt prowadzony jest w ramach Partnerstwa Strategicznego z Wydziałem Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Moniką Ferreirą, autorką projektu i metodyki budowania systemów sieciowych Franczyza 2.0, Founding Partnerem w praktyce doradztwa strategicznego I’GS In Good Strategy. Na zakończenie franczyzobiorcy - uczestnicy projektu, otrzymują specjalny certyfikat.

W procesie rekrutacji przystępujący do sieci nowi przedsiębiorcy odbywają kilkunastodniowe szkolenie w sklepie trenerskim, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb i wiedzy. W trakcie poruszane są różne zagadnienia, w tym dotyczące zarządzania, sprzedaży, finansów, obsługi klienta, kadr czy IT. Dalej franczyzobiorcy korzystają ze specjalnej platformy rozwojowej, zawierającej szkolenia i webinaria zwiększające ich wiedzę oraz umiejętności biznesowe czy menedżerskie. Korzystają również z opieki Trenera i Partnera ds. szkoleń.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Przedsiębiorcy z sektora MŚP wybierają franczyzę Biuro prasowe
2024-06-27 | 15:10

Przedsiębiorcy z sektora MŚP wybierają franczyzę

W 2017 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła 27 czerwca Międzynarodowym Dniem Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP). Warto przy tym wspomnieć, że
Handel Lidl i WWF łączą siły w ramach międzynarodowego partnerstwa
2024-06-27 | 11:40

Lidl i WWF łączą siły w ramach międzynarodowego partnerstwa

Lidl, jeden z największych detalistów na świecie, oraz WWF, jedna z najbardziej znanych i niezależnych organizacji zajmujących się ochroną środowiska, ogłaszają nawiązanie nowego
Handel Ryzyka w handlu detalicznym – jak nimi zarządzać, aby uodpornić biznes
2024-06-27 | 09:45

Ryzyka w handlu detalicznym – jak nimi zarządzać, aby uodpornić biznes

Handel detaliczny należy do jednej z branż, którą bardzo szybko dotykają wszelkie perturbacje rynkowe – od ograniczeń w handlu, poprzez restrykcje znane z pandemii, aż po

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.