Żabka wspiera dzieci i młodzież w rozwoju ich pasji i talentów
Żabka Polska przyznała stypendia naukowe, sportowe i artystyczne najbardziej uzdolnionym dzieciom oraz podopiecznym swoich franczyzobiorców, pracowników i współpracowników. W ramach Programu Stypendialnego Żabki otrzymają oni roczne wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł na osobę. Młodzi artyści, sportowcy i naukowcy mogą je przeznaczyć na rozwój swoich pasji, zainteresowań oraz talentów. Program realizowany jest przez Żabkę już po raz dwunasty.
Program Stypendialny Żabki skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, techników i liceów, którzy na tle swoich rówieśników wyróżniają się nietuzinkowymi osiągnięciami naukowymi, ponadprzeciętnymi zdolnościami sportowymi, wyjątkowym zmysłem artystycznym, czy też wysoką wrażliwością ekologiczną
– Żabka stawia na edukację i rozwój osobisty, jednocześnie chce pomagać tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać w dalszym rozwoju oraz podążaniu za swoimi pasjami i zainteresowaniami młodych, wyjątkowych ludzi. Nasi stypendyści ciężko zapracowali na przyznane im stypendia i wykazali się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, zdolnościami i osiągnięciami. Wybraliśmy ich, bo mają wielkie pasje, mierzą wysoko, marzą odważnie, jednocześnie codziennie krok po kroku realizują swoje cele w różnych dziedzinach: w sporcie, nauce, sztuce. Dzięki swej determinacji znaleźli się w bardzo wąskim gronie laureatów, którym Żabka Polska przez najbliższy rok będzie pomagać spełniać marzenia. Dzięki przyznanym stypendiom ci młodzi ludzie z większą swobodą będą mogli rozwijać swoje pasje i talenty – mówi Jolanta Bańczerowska, Członkini Zarządu, Obszar Strategii Personalnej Grupy Żabka.
W tym roku o stypendia Żabki ubiegały się aż 73 uzdolnione i ambitne młode osoby. Każdy kandydat musiał w oryginalny sposób zaprezentować swoje umiejętności i udowodnić, że jest kreatywny, aktywny, zaangażowany i pracowity. Komisja wybrała 22 stypendystów, wśród których jest 14 sportowców, 5 osobowości artystycznych oraz 3 miłośników nauki. Każdy stypendysta na rozwój swojej pasji otrzyma od Żabki po 10 000 zł na rok.
– Trenuję jazdę konną, kocham zwierzęta, uwielbiam z nimi przebywać i opiekować się. Od paru lat działam też jako wolontariusz. Otrzymane stypendium pomoże mi dalej rozwijać pasję, opłacić treningi i obozy szkoleniowe. To dla mnie też ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – mówi Antosia Truszkowska, 13-letnia córka franczyzobiorczyni z Olsztyna.
Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 24 lutego br. w centrali Żabki. W czasie wydarzenia stypendyści m.in. wzięli udział w warsztatach kreatywnych, organizowanych przez aktorów Teatru Animacji w Poznaniu, oraz zwiedzili siedzibę firmy.
E-commerce 2025 – Trendy, które zrewolucjonizują handel online
Zaczynają się zimowe wyprzedaże. Polakom towarzyszy na nich ROPO, ale też FOMO
Reduta jedynym centrum w stolicy z dwoma marketami spożywczymi!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.