Komunikaty PR

Hilton uznany za numer 1 na świecie w rankingu najlepszych miejsc pracy

2023-11-22  |  13:16
Biuro prasowe

Hilton po raz pierwszy został uznany za numer 1 wśród Najlepszych Miejsc Pracy na Świecie przez magazyn Fortune i organizację Great Place to Work. To wyróżnienie – wieńczące osiem pojawień się na liście „Najlepszych na Świecie” – po raz pierwszy zajmuje firma z branży hotelarskiej.

Od pierwszego pojawienia się na tej liście w 2016 roku, Hilton nieprzerwanie buduje swoją silną kulturę, kładąc bezkompromisowy nacisk na tworzenie miejsca pracy inkluzywnego, oferującego duże możliwości rozwoju, inspirującego celowością działania i zapewniającego wsparcie, dzięki któremu jego licząca na całym świecie 460 000 członków załoga nieustannie się rozwija.

Simon Vincent, EVP i prezes Hiltona na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział – „Jesteśmy dumni z uznania nas za najlepsze miejsce pracy na świecie, co nastąpiło po uzyskaniu nagród w ponad 20 krajach w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ta nagroda jest uhonorowaniem zaangażowania naszych niezwykłych członków zespołu pracowniczego oraz kultury innowacji i integracji, którą rozwijamy od ponad wieku. To świadectwo potęgi inwestowania w pracowników w celu tworzenia wyjątkowego miejsca pracy, w którym każdy może się rozwijać”. 

Hilton z zaangażowaniem buduje inkluzywną kulturę, wspierającą członków zespołu na każdym etapie ich życia prywatnego i zawodowego oraz umożliwiającą każdemu z nich wnoszenie do pracy swojego prawdziwego, autentycznego „ja”. 

Firma hotelarska zapewnia najlepsze w swoim rodzaju benefity zarówno pracownikom zatrudnionym na godziny, jak i etatowym, w tym wydłużony urlop rodzicielski, pomoc w adopcji i atrakcyjne korzyści związane z podróżami w ramach cieszącego się dużą popularnością pracowniczego programu podróży Go Hilton.

Hilton, wraz z Hilton Global Foundation, ogłosił dziś również, że uruchomi Hilton Cares – program, z którego 500 000 USD zostanie przeznaczone na stypendia i pomoc finansową zarówno dla pracowników firmy, jak i społeczności lokalnych, angażujących się w budowanie i rozwijanie karier w hotelarstwie. Zgłoszenia będą przyjmowane od początku 2024 roku.

Hilton nieustannie poszukuje nowych sposobów na zwiększenie elastyczności pracy w swoich hotelach i biurach firmowych i jest zdecydowany oferować propozycje wartości, które tworzą elastyczny ekosystem rozwiązań, dzięki którym członkowie zespołu mają poczucie wsparcia.

Cztery filary, na których opiera się Wspaniałe Miejsce Pracy

Tworząc w pełni przyjazne ludziom miejsce pracy, firma Hilton oparła się na czterech filarach obejmujących:

Inkluzję: Hilton dba o to, by jego personel był zróżnicowany i przyjazny, reprezentując szerokie zróżnicowanie kulturowe, środowiskowe i światopoglądowe przystające do gości, których obsługujemy i środowisk, w których działamy. Fair360 przyjął Hiltona do swojej Galerii Sław w 2022 roku, po uznaniu w 2021 roku za Nr 1 na swojej liście 50 firm najlepszych w zakresie różnorodności.

Dobrostan: W ramach platformy Thrive at Hilton, Hilton proaktywnie wspiera członków zespołu w dbaniu nie tylko o siebie, ale także o osoby im bliskie. W 2022 r. firma uruchomiła przełomową w branży inicjatywę opiekuńczą Care for All, solidną platformę obejmującą narzędzia i zasoby wspomagające członków zespołu w dbaniu o dobre psychiczne samopoczucie własne i w opiece nad innymi.

Rozwój: Hilton szczyci się oferowaniem możliwości, dzięki którym pracownicy szukający w nim początkowo tylko zatrudnienia pozostają dla kariery. Możliwości edukacyjne to między innymi bezpłatne kursy na Hilton University, podnoszenie kwalifikacji zawodowych do szczebla kierowniczego, edukacja bez zadłużania się dzięki partnerstwu firmy z platformą Guild oraz programy przywództwa i rozwoju Lead@Hilton.

Cel: Od ponad wieku członkowie zespołu pomagają realizować wizję założyciela Conrada Hiltona, aby szerzyć na całym świecie światełko i ciepło gościnności. Nawet podczas zmagań z pandemią COVID-19 członkowie zespołu Hilton nigdy nie stracili z oczu tego celu i znaleźli sposoby na wykorzystanie swoich różnorodnych talentów, aby zapewniać gościom wyjątkowe wrażenia, wywierać pozytywny wpływ na lokalne społeczności i pomagać wnosić do życia chwile radości i życzliwości poprzez podróże.

Aby co roku wyłaniać Najlepsze Miejsca Pracy na Świecie, organizacja Great Place to Work zaprasza firmy do uczestniczenia w rygorystycznym modelowaniu opartym na danych, które określa ilościowo odczucia pracowników. Proces ten obejmuje pozyskiwanie opinii pracowników za pośrednictwem ankiet, gromadzenie danych na temat kultury firmy i personelu oraz uzyskiwanie statusu certyfikacji. Następnie firmy muszą zostać uznane za wybitnych globalnych pracodawców, pojawiając się na co najmniej pięciu listach Best Workplaces™ w Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej, Afryce, Ameryce Północnej lub Australii w 2022, lub na początku 2023 roku.

Uznanie to jest wynikiem pozytywnych opinii uzyskanych bezpośrednio od członków zespołu liczącego 460 000 pracowników w 124 krajach i regionach świata. Oprócz tytułu World's Best Workplace, na początku tego roku Hilton został uznany za najlepsze miejsce pracy dla kobiet w USA i jest zaszczycony, że w 2023 roku został uznany za numer 1 wśród najlepszych miejsc pracy w wielu krajach, w tym w Argentynie, Austrii, Chinach, Dominikanie, Francji, Indiach, Peru, Portugalii, Szwajcarii, Urugwaju i we Włoszech. Od 2016 roku Hilton został łącznie wyróżniony na ponad 450 listach Great Place to Work. Więcej informacji na temat metodyki stosowanej przez Great Place to Work można znaleźć tutaj [https://www.greatplacetowork.pl/].

Po więcej informacji na temat rozbudowanych świadczeń dla członków zespołu Hilton, nagradzanej kultury pracy i wielu rodzajów dostępnych miejsc pracy, zapraszamy na stronę jobs.hilton.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca 4-dniowy tydzień pracy sprawdza się za granicą Biuro prasowe
2024-07-17 | 15:20

4-dniowy tydzień pracy sprawdza się za granicą

Czekając na zapowiadane w Polsce skrócenie tygodniowego czasu pracy, warto przyjrzeć się doświadczeniu innych krajów. W dotychczasowych programach pilotażowych 4-dniowego
Praca Kondycja branży pracy tymczasowej – komentarz ekspercki
2024-07-08 | 01:00

Kondycja branży pracy tymczasowej – komentarz ekspercki

Grzegorz Boczoń, Prezes Zarządu w HR Quality Polska   Okres wakacyjny jest gorący nie tylko pod kątem temperatur, ale też pod względem ożywienia w branży pracy
Praca Jak firmy w Polsce podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju? Ruszyły badania
2024-07-05 | 12:27

Jak firmy w Polsce podchodzą do kwestii zrównoważonego rozwoju? Ruszyły badania

6 lipca 2024 r. mija termin implementacji do polskiego porządku prawnego unijnej dyrektywy CSRD. Nakłada ona na największych przedsiębiorców obowiązek składania sprawozdań

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.