Hisense zaprasza do wyjątkowego świata dźwięku i obrazu z nową linią telewizorów
Podczas konferencji prasowej „Nowa mistrzowska ramówka telewizyjna Hisense na jesień” zaprezentowano najnowszą linię telewizorów segmentu premium – U9GQ ULED 4K z zaawansowaną technologią podświetlania Mini-LED i A9G OLED 4K z czterema wbudowanymi głośnikami i subwoofer'em (2.1.2) oraz technologiami Dolby Atmos Sound i DTS (Dedicated to Sound). Innowacyjna marka nieustannie dąży do poszerzania oferty telewizorów, skupiając się na dostarczaniu najwyższej możliwej jakości i technologii za przystępną cenę.
Jedyny w swojej klasie
Hisense U9GQ ULED 4K z ekranem 75'' to przede wszystkim doskonała jakość obrazu. Odpowiada za to autorska technologia Hisense Mini-LED z ponad 10 tysiącami diod i 1280 strefami podświetlania (technologia Full Array Local Dimming Pro), co gwarantuje doskonałe odwzorowanie kolorów i odcieni czerni, a także kontrastu. Dla porównania, telewizory podobnej klasy są dostępne jedynie ze 160 strefami podświetlenia. Na całym świecie jedynie 2,6% konsumentów posiada telewizor z tak dużą przekątną ekranu.
Hisense U9GQ zapewnia też szczytową jasność obrazu na poziomie 3000 nitów. Ponad miliard odcieni kolorów dostarczy technologia Quantum Dot Colour – dzięki temu ekran wyświetla barwy znacznie dokładniej niż konwencjonalne telewizory LED. Dzięki Dolby Vision, zaawansowanemu HDR (HDR 10+), telewizor dynamicznie przetwarza metadane, powiększając zakres rozpiętości między ciemnymi i jasnymi tonami – zarówno kolory, kontrast jak i wszystkie detale są wyświetlane wyraźniej. Wysoki parametr odświeżania obrazu (120Hz) z zastosowaniem technologii MEMC zapewni większą płynność i ostrość wyświetlanych treści. Całość uzupełnia standard certyfikacyjny IMAX Enhanced przyznawany urządzeniom, oferującym prawdziwie kinowe doznania.
Telewizor posiada też certyfikację TÜV Rheinland, gwarantującą odpowiednio niski, bezpieczny dla ludzkiego oka poziom emitowanego światła niebieskiego. Został także wyposażony w Dolby Vision IQ, czujnik dzięki któremu jasność dynamicznych obrazów, jak np. treści sportowych, jest dostosowywana automatycznie w zależności od warunków oświetlenia, panujących w pomieszczeniu.
Autorski, intuicyjny system Smart TV (Hisesne VIDAA 5.0) umożliwia łatwy i szybki dostęp do wszystkich ulubionych treści i preinstalowanych aplikacji, jak np. Netflix, YouTube, PrimeVideo, UEFA.tv czy CDA.pl
– a także ponad 200 aplikacji globalnych i 60 regionalnych.
Jakość dźwięku jak w kinie
Hisense A9G OLED 4K (dostępny w wersjach 55'' i 65'') to przede wszystkim doskonały, przestrzenny dźwięk. Zapewnia to system 2.1.2 z dwoma tylnymi głośnikami skierowanymi ku górze i dwoma wbudowanymi w subwoofer (Front-Firing Speakers). Dzięki technologii Dolby Atmos Sound, trójwymiarowy dźwięk wypełni całe pomieszczenie, a o jego optymalizację zadba system dźwięku przestrzennego DTS (Dedicated to Sound).
Hisense A9G OLED 4K cechuje doskonała jakość wykończenia i nieszablonowy design, który podkreśli każdy doskonały wystrój wnętrza. Komfort korzystania z aplikacji dostępnych w Smart TV umożliwi sterowanie głosowe w języku polskim, a także takie funkcje jak Google Assistant czy Alexa*.
- Po krótkiej przerwie postanowiliśmy odświeżyć naszą linię TV OLED, aby wzmocnić ofertę telewizorów premium. Kontynuując niektóre serie lub decydując się na nowe, zawsze myślimy o kliencie końcowym. Staramy się tak rozłożyć akcenty związane z oprogramowaniem – jak HDR i Dolby Vision IQ, cetryfikacje TUV czy rozwiązania sterowania głosem – a technologiami obrazu (LED, OLED czy Mini-LED), aby osiągnąć maksymalną jakość. Zależy nam, by podczas oglądania telewizji – seriali, rozrywki czy wydarzeń sportowych doświadczenie widzów – zarówno z doskonałego obrazu, jak i dźwięku - było jak najlepsze
– mówi Konrad Arseniuk, Head of Sales TV, Hisense Polska.
Specyfikacje techniczne:
U9GQ ULED 4K: https://pl.hisense.com/produkty/telewizory/uled-tv/75u9gq/20003917
A9G OLED 4K: https://pl.hisense.com/produkty/telewizory/oled-tv/65a9g/20003978
* funkcje nie są jeszcze dostępne w języku polskim
* * *
Hisense jest producentem TV, elektroniki użytkowej i sprzętu AGD, w tym m.in. lodówek, pralek i klimatyzatorów, którego produkty są dostępne na 6 kontynentach. Firma posiada swoje oddziały w 54 państwach, ma 16 centrów badań i rozwoju oraz 16 fabryk w różnych częściach świata. Hisense jest pionierem w dziedzinie telewizji laserowej – firma jako pierwsza na świecie wprowadziła LASER TV – produkt z funkcjami TV krótkiego rzutu i systematycznie pracuje nad ulepszaniem tej technologii. Dowodem na to jest m.in. model 88L5 Sonic Screen Laser TV, pierwszy telewizor laserowy z ekranem dźwiękowym. Hisense jest czwartą co do wielkości marką telewizorów na świecie i marką nr 1 w tym segmencie w Chinach. W 2018 roku Hisense przejął Gorenje, czołowego producenta AGD w Europie i tym samym znacznie poszerzył portfolio swoich produktów. Więcej informacji na stronie: https://pl.hisense.com/
Kontakt dla mediów:
Kinga Zwierzchowska
Marketing Manager
Gorenje Polska Sp. z o.o
Tel.: 606 891 731
kinga.zwierzchowska@gorenje.com
Konrad Arseniuk
Head of Sales TV Hisense Poland
Gorenje Polska Sp. z o.o
Tel.: +48 880 524 609
konrad.arseniuk@gorenje.com
Wojciech Skrok
Account Manager
Cohn & Wolfe
Tel.: 785 300 011
wojciech.skrok@cohnwolfe.pl

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.