Home Office – dyski sieciowe Asustor ułatwiają pracę z domu i wspierają pracę ze
Dyski NAS firmy Asustor to nie tylko nowoczesne magazyny danych. To również platformy, które dają szereg możliwości pracy i współpracy na odległość. Sieci VPN, synchronizacja danych czy chmurowy pakiet biurowy to wybrane opcje pozwalające podtrzymać ciągłość działania firmy, zachowując zdrowy dystans.
Oparte na platformie ADM dyski sieciowe Asustor pozwalają na dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy skorzystać z funkcji EZ-Connect, by móc zalogować się do nich poprzez stronę internetową, czy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki temu pracownicy nie muszą znajdować się w biurze, by mieć dostęp do kluczowych dokumentów, bez konieczności ich uprzedniego zgrywania.
Dyski NAS Asustor można wykorzystać także jako serwery VPN. Wystarczy zainstalować darmowe rozszerzenie z przygotowanego przez producenta sklepu z aplikacjami. Następnie należy w kilku krokach skonfigurować swoją wirtualną sieć prywatną i udostępnić zasoby sieci wewnętrznej osobom, które tego potrzebują. Wspierane są wszystkie powszechnie używane protokoły – PPTP, OpenVPN i L2TP/IPsec.
Aplikacje DataSync i EZ-Sync dbają z kolei o synchronizację danych w czasie rzeczywistym, wykonywanie kopii zapasowych i dostępność informacji nawet wtedy, gdy usługi, z których je pobierają, w danej chwili nie działają. Firmy i osoby korzystające z popularnej aplikacji do wideokonferencji Zoom mają możliwość automatycznego przechwytywania i zapisywania wirtualnych konwersacji, by osoby nie uczestniczące w spotkaniu mogły je później odsłuchać i być na bieżąco.
Posiadacze dysków NAS Asustor mogą użyć ich także do zespołowej pracy nad dokumentami. Producent zadbał o integracje z platformami chmurowymi OwnCloud i NextCloud oraz wsparcie dla pakietu biurowego OnlyOffice. Jednocześnie administrator ma nad chmurą pełną kontrolę i może w dowolnym momencie zmienić jej ustawienia tak, aby prywatność była chroniona jak najlepiej. Wszystkie prezentowane rozszerzenia do zdalnej pracy zespołowej są dostępne w sklepie AppCentral producenta. Tam również znajdują się szczegółowe instrukcje, jak zainstalować i skonfigurować pobrane dodatki do dysków NAS Asustor.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.