Home office - jak ulepszyć pracę zdalną?

Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Za sprawą technologii, rozwoju Internetu i innych możliwości cyfrowych, na pracę z domu może pozwolić sobie coraz więcej Polaków. To wygodne rozwiązanie dla tych, którzy niefortunnie zachorują, mieszkają w innym miejscu niż pracodawca lub mają małe dzieci. W co zainwestować, aby obowiązki zawodowe w formie zdalnego zatrudnienia były bardziej efektywnie?
Obecnie niemal w każdym domu jest drukarka, z której korzysta więcej niż jedna osoba bądź chcemy, by była przypięta do kilku urządzeń jednocześnie. Jednym z rozwiązań jest serwer do druku, który ma na celu wspomaganie drukowania dla komputerów podłączonych do sieci domowej lub firmowej. W praktyce oznacza to, że urządzenie oferuje korzystanie z drukarki sieciowej bez konieczności podłączania do niej komputera. Poniżej przedstawiamy serwer druku PS-1206MF od Edimax.
Oprócz oczywiście samego druku serwer oferuje ich formatowanie, skanowanie, faksowanie i odczyt kart. Urządzenie obsługuje LPR, IPP oraz RAW, a w zakresie systemów operacyjnych - Windows, Linux, Unix i MAC. Jak wygląda proces instalacji? Należy połączyć wielofunkcyjny serwer drukowania do serwera Edimax i połączyć się z routerem. Następnie wykonać kilka łatwych czynności konfiguracyjnych opartych na przeglądarce i gotowe. PS-1206MF został wyposażony w dwudrogową komunikację, co oznacza, że możesz kontrolować status drukarki, poziom tuszu i zasób papieru.
Samo urządzenie charakteryzuje się niezwykle łatwym instalowaniem, a także dopasowaniem z MFP: HP, EPSON, Lexmark, Canon, Brother, Konica i Minolta oraz zwykłymi drukarkami USB.
Dodatkowo warto wspomnieć, że PS-1206MF obsługuje protokoły sieciowe i drukowanie Peer-to-Peer w zakresie TCP/IP, IPX/SPX, NetBEUI i AppleTalk.
Serwer druku to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie dla małych firm oraz osób, pracujących z domu. Producenci PS-1206MF zadbali o kompatybilność z większością systemów operacyjnych, ale również prostą instalację i konfigurację. Urządzenie zapewnia najlepsze rozwiązanie zakresie udostępniania MFP w wygodny i łatwy sposób, a co najważniejsze - wszyscy użytkownicy mogą korzystać z drukowania poprzez sieć.
Szczegółowe informacje znajdują się poniżej:
https://edimax.pl/edimax/merchandise/merchandise_detail/data/edimax/pl/home_printer_servers_wired/ps-1206mf/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.