Komunikaty PR

I etap osiedla Junique z pozwoleniem na użytkowanie

2024-11-07  |  11:00

Spółka art.Locum (dawniej mLocum) realizuje inwestycje w największych miastach Polski. W Poznaniu, przy ulicy Jeleniogórskiej kilka lat temu deweloper zakończył realizację wieloetapowego osiedla Przylesie Marcelin. Natomiast jesień tego roku to zakończenie realizacji pierwszego budynku w ramach osiedla Junique. – To dla nas ważny moment. Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie pierwszego zrealizowanego budynku. Rozpoczęła się również procedura związana z odbiorami jakościowymi mieszkań - mówi Joanna Rzelechowska, zastępca dyrektora oddziału ds. sprzedaży i marketingu spółki art.Locum. Inwestycja Junique powstaje na terenie dzielnicy Grunwald, w rejonie ulic Wieruszowska, Żmigrodzka i Miśnieńska. Zrealizowany budynek wielorodzinny to 79 mieszkań o powierzchni od 33 do 88 mkw. Klienci do wyboru mieli kawalerki oraz lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Do lokali na parterze przynależą ogródki, a do pozostałych – balkony lub tarasy. Nie zabrakło także komórek lokatorskich. Znacznym udogodnieniem jest hala garażowa uzupełniona o naziemne miejsca postojowe. - Priorytetowym założeniem projektu Junique jest jego kompleksowość, a tym samym stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, która wpłynie na komfort mieszkańców. Docelowo powstaną specjalne strefy zieleni, miejsca do odpoczynku, przestronne place zabaw dla najmłodszych oraz punkty handlowo – usługowe. Dla wygody przyszłych mieszkańców na terenie osiedla znajdzie się również nowoczesne przedszkole oraz sklep wielkopowierzchniowy - dodaje Joanna Rzelechowska. Zrealizowany budynek to oczywiście gotowe do zamieszkania lokale. W sprzedaży zostały ostatnie mieszkania 2-, 3- i 4- pokojowe. Ich cena rozpoczyna się od 9300 zł, brutto za mkw., czyli sporo poniżej aktualnej średniej ceny metra kwadratowego w Poznaniu dla rynku pierwotnego. Osiedle Junique docelowo będzie liczyć kilka etapów, w których znajdzie się łącznie około 1000 mieszkań. Deweloper już zapowiada rozpoczęcie prac związanych z budową kolejnego etapu.

 

Lokalizacja inwestycji pozwala na nieograniczony dostęp do licznych sklepów i punktów handlowo – usługowych, dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Grunwald jest idealnie skomunikowany nie tylko z centrum, ale też pozostałymi dzielnicami Poznania. Bliskie sąsiedztwo Pętli Junikowo pozwala na dotarcie tramwajem do praktycznie każdego zakątka miasta. Z kolei ulica Grunwaldzka gwarantuje sprawny dojazd do Portu Lotniczego Poznań-Ławica i dworca PKP. Położenie inwestycji kilka kilometrów od węzła komunikacyjnego Poznań – Komorniki pozwala skorzystać z autostrady A2, trasy S5, a także S11 i podróżować w dowolnym kierunku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego? Biuro prasowe
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.