I etap Osiedla Przy Jeziorach o krok od odbiorów
Większość z nich znalazła swoich nabywców - w sprzedaży został ostatni lokal.
Osiedle Przy Jeziorach położone jest w północno-zachodniej części Poznania, u zbiegu ulic Złotnickiej i Koszalińskiej. Jak sama nazwa mówi – znajduje się w okolicy wśród jezior: Kierskiego, Kierskiego Małego oraz Strzeszyńskiego. Wystarczy kilka chwil, by dotrzeć nad Jezioro Rusałka. Dzięki temu przyszli mieszkańcy będą mieć dostęp zagospodarowanych plaż, licznych ścieżek rowerowych oraz wszechobecnej zieleni, która pozwala na spędzanie czasu aktywnie i w rodzinnym gronie. Te wszystkie aspekty znacznie podnoszą komfort życia mieszkańców, natomiast warto jeszcze wspomnieć, jakie udogodnienia przygotował deweloper na terenie inwestycji. - Oprócz doboru komfortowej lokalizacji, dzięki której mieszkańcy mogą czuć się niemal jak na wakacjach, zwróciliśmy oczywiście uwagę na standard osiedla. Zdecydowaliśmy się na rozwiązania podkreślające bezpieczeństwo. Osiedle będzie w pełni ogrodzone, w konwencji zamkniętej. Zaplanowaliśmy bezkolizyjny wjazd z dwoma szlabanami, systemem kontroli dostępu i domofony – mówi Tomasz Pietrzyński z firmy More Place. Kolejne udogodnienie to między innymi utwardzona droga wewnątrzosiedlowa.
W I etapie inwestycji, który jest niemal gotowy, do dyspozycji pozostał ostatni dom. Dla przyszłych nabywców ta sytuacja oznacza dodatkowe udogodnienia. Po pierwsze, już za kilka tygodni nastąpi zakończenie inwestycji przez inwestora, a następnie, po wykończeniu wnętrz, możliwa będzie przeprowadzka do nowego lokum – praktycznie bez zbędnego oczekiwania. Po drugie, przyszli mieszkańcy dość krótko będą jednocześnie spłacać zobowiązanie kredytowe i np. wynajem dotychczasowego lokum.
- Wolny dom ma metraż 112 m kw., jest położony na działce o powierzchni blisko 500 m kw. Na parterze znajdują się: kuchnia, salon, łazienka oraz dwa dodatkowe pokoje. Na piętrze zaplanowano dwie sypialnie, łazienkę, garderobę oraz pomieszczenie, które zagospodarować można na pralnię lub suszarnię - dodaje Tomasz Pietrzyński. Propozycja domów na Osiedlu Przy Jeziorach wyróżnia się dodatkowymi atutami, w porównaniu do mieszkania, nawet o zbliżonym metrażu. Niemal w cenie domu, 4500 zł brutto / m kw. nabywca otrzymuje też wygodny ogród, a także przestrzeń na dwa samochody. Dla zainteresowanych dodatkowymi udogodnieniami mieszkańców deweloper oferuje: instalację fotowoltaiczną na dachu, czy system inteligentnego domu. Docelowo osiedle składać się będzie z 28 lokali.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.