I etap Szmaragdowego Parku już gotowy
Develia zakończyła budowę I etapu osiedla Szmaragdowy Park, zlokalizowanego przy ulicy Topazowej 2 w Gdańsku. W ramach czterech niskich budynków zrealizowanych zostało łącznie 175 mieszkań. W ofercie dewelopera pozostaje jeszcze ok. 30 wolnych lokali. Część z nich jest dwupoziomowa, co zapewnia przyszłym właścicielom duże możliwości aranżacyjne.
Budowa I etapu osiedla Szmaragdowy Park dobiegła końca. Develia przystąpiła do uzyskiwania stosownych zgód na użytkowanie nieruchomości. Zgodnie z planem przekazywanie właścicielom gotowych mieszkań powinno rozpocząć się w IV kwartale bieżącego roku. Prace budowlane ruszyły w maju minionego roku i trwały około 16 miesięcy. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie Alstal Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. Za projekt architektoniczny odpowiadała pracownia DOMUS Studio Projektowe S.C. Sieniawski & Sieniawski.
- Wszystkie prace w ramach generalnego wykonawstwa zostały zrealizowane zgodnie z planem. Osiedle zostało zaprojektowane z naciskiem na funkcjonalność, tak aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Inwestycja jest adresowana do osób ceniących ciszę i spokój, którzy chcą jednocześnie korzystać z rozbudowanej infrastruktury dużego miasta – podkreślił Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży Develia S.A.
Szmaragdowy Park to kameralna inwestycja, którą Develia zrealizowała w Gdańsku na zielonych Łostowicach, bezpośrednio przy malowniczym zbiorniku wodnym „Kolorowy”. W I etapie, w czterech niskich, 3-piętrowych budynkach o eleganckiej, subtelnej architekturze, wybudowanych zostało 175 mieszkań o metrażach od 32 do 79 m kw. W sprzedaży dostępnych jest jeszcze ok. 30 lokali o zróżnicowanych powierzchniach. Część z nich jest dwupoziomowa, co pozwala ciekawie zaaranżować przestrzeń.
W zależności od kondygnacji mieszkania posiadają antresole z przestronnymi tarasami, przeszklone balkony lub ogródki. Do dyspozycji mieszkańców przewidziane są również naziemne miejsca parkingowe oraz podziemne hale garażowe z komórkami lokatorskimi. W budynkach znajdą się również cichobieżne windy.
W niewielkiej odległości od inwestycji znajdują się liczne sklepy, szkoły i przedszkola. Do centrum Gdańska samochodem można dojechać w kilkanaście minut. Dzięki planowanej budowie ul. Nowej Świętokrzyskiej wyjazd z osiedla będzie jeszcze łatwiejszy.
Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 106 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek
698 612 866, press@develia.pl

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.