iChill RGB Aura - szybkie i efektowne pamięci RAM od Inno3D
Dobrze dobrana pamięć RAM to dziś podstawa do uzyskania najlepszych osiągów oraz istotny element komputerowego tuningu. Producent Inno3D proponuje więc szybkie i efektowne moduły iChill RGB Aura, które powinny przypaść do gustu nieco bardziej wymagającym użytkownikom.
Pamięci RAM iChill RGB Aura to propozycja dla świadomych użytkowników, którzy cenią sobie osiągi na równi z walorami wizualnymi. Producent wyposażył kości w efektowne podświetlenie RGB. Jego ustawienia można kontrolować z poziomu oprogramowania płyty głównej. Dzięki kompatybilności z technologiami takimi jak np. Aura Sync, możliwe jest zsynchronizowanie efektów wizualnych z innymi komponentami zainstalowanymi w komputerze.
Producent nie zapomniał o osiągach, które mają pomóc wycisnąć maksimum z najnowszych platform Intela i AMD. Użytkownicy mogą wybierać spośród zestawów dual-channel o pojemności 16 GB i efektywnej częstotliwości pracy od 2666 MHz do 4000 MHz włącznie. Warianty DDR4-3600 (CL17) i DDR-4000 (CL19) zbudowano z wykorzystaniem modułów Samsung B-Die, które cieszą się dobrymi opiniami w środowisku overclockerów.
Pamięci RAM iChill RGB Aura posiadają aluminiowe radiatory, które okalają kości z obu stron. Mają one zapewnić modułom optymalne warunki termiczne pracy. Zamontowane rozpraszacze ciepła przekładają się na całkowitą wysokość RAM. Pamięci iChill RGB Aura mierzą w pionie 49 mm, co warto wziąć pod uwagę dobierając układ chłodzenia procesora. Niektóre konstrukcje z potężnymi radiatorami mogą bowiem kolidować z zainstalowanymi zbyt blisko modułami.
Pamięci RAM iChill RGB Aura są już dostępne w sprzedaży. Ceny zestawów dwukanałowych 2 x 8 GB zaczynają się od około 800 zł w przypadku wariantu 2666 MHz. Najszybsze są z kolei wyceniane na około 1200 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.