ID Logistics rozszerza obsługę centrum dystrybucji Carrefour
ID Logistics, wiodący dostawca usług logistycznych specjalizujący się w dedykowanej logistyce kontraktowej, przygotowuje się do rozszerzenia zakresu obsługi i asortymentu w największym w Polsce centrum dystrybucyjnym sieci Carrefour w Podkonicach Dużych k/Rawy Mazowieckiej. Obecnie magazynowane są tu produkty suche, a od września 2020 r. składowane mają być też artykuły świeże. ID Logistics wzmacnia zespół i prowadzi kolejne rekrutacje.
Centrum dystrybucyjne Carrefour w Podkonicach Dużych zostało uruchomione operacyjnie w styczniu 2020 r., a jego sprawną obsługę zapewnia zespół blisko 600 pracowników. Do zadań ID Logistics należy składowanie, zarządzanie zapasami, kompletowanie zamówień w obiegu stockowym i tranzytowym oraz etykietowanie (naklejanie polskich etykiet na artykuły importowane). Stąd zaopatrywane są hipermarkety, supermarkety oraz wybrane placówki franczyzowe w centralnej i północno-wschodniej Polsce. W magazynie składowane się różne towary, od żywności, artykułów przemysłowych (m.in. kosmetyki, chemia gospodarcza, higieniczne) po odzież, tekstylia, elektronikę i artykuły sezonowe (np. wyposażenie ogrodu, akcesoria wakacyjne, zestawy świąteczne). Łącznie składowanych jest 9500 SKU (rodzaje artykułów), a w obrocie tranzytowym 25 tys. SKU.
- Centrum dystrybucyjne w Podkonicach zastąpi dwa inne magazyny Carrefour w centralnej Polsce. Jego budowa i rozruch to jeden z najważniejszych projektów rozwojowych naszej sieci. Mimo skali, jest realizowany zgodnie z planem, a nasze sklepy i klienci odczują wkrótce nową jakość zastosowanych rozwiązań logistycznych, w czym duża zasługa ID Logistics – zapowiada Adam Grochal, dyrektor supply chain, Carrefour Polska.
- Chcemy rozwijać współpracę z siecią Carrefour, naszym długoletnim klientem, proponując nowe rozwiązania, zwiększające efektywność procesów magazynowych. Teraz przygotowujemy się do rozszerzenia zakresu obsługi o kolejną grupę towarów. Chcemy też wzmocnić zespół odpowiedzialny za pracę magazynu. Rekrutacja potrwa do września, głównie na stanowiska magazyniera i operatora wózka widłowego – mówi Rafał Filip, dyrektor magazynu w Podkonicach Dużych.
61 tys. mkw. podzielone na różne strefy
W magazynie o powierzchni 61 tys. mkw. przygotowano kilka stref do składowania z 45 tys. miejsc paletowych oraz tranzytowych (crossdockingowych), podzielonych w zależności od asortymentu, np. dla produktów żywnościowych, elektroniki czy art. sezonowych. Obiekt jest dostosowany do składowania produktów wrażliwych w warunkach chłodniczych. W hali wyodrębniono 4 strefy z różnymi zakresami kontrolowanych temperatur (mięso, ryby, nabiał, owoce i warzywa). Dziennie średnio do magazynu jest dostarczanych od producentów i dostawców 8 tys. palet, natomiast do sklepów wysyłanych 4,5 tys. palet. Aby zapewnić ich sprawny załadunek i rozładunek, przygotowano 133 ramp przeładunkowych dla samochodów dostawczych.
Nowoczesne rozwiązania wspomagają obsługę magazynową
W magazynie ID Logistics zastosował najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wspierające efektywne zarządzanie procesami operacyjnymi, zwiększające ergonomię i efektywność pracy. Do przewozu palet służy flota 230 wózków widłowych z bateriami litowo-jonowymi. Pracę magazynierów i szybkie przygotowanie zamówień usprawniają terminale radiowe z systemem głosowym, mocowane na przedramieniu. Nagranie poleceń w 4 językach ułatwia ich zrozumienie przez obcojęzycznych pracowników. Kolejnym ułatwieniem są palomaty (maszyny do układania palet), owijarki stacjonarne i mobilne do palet po konfekcjonowaniu oraz szafy na sprzęt, pozwalające na elastyczne zarządzanie sprzętem używanym przez pracowników. W magazynie został wykorzystany zintegrowany system monitoringu procesów magazynowych wspierający zarządzanie i kontrolę procesów operacyjnych, związanych z kompletowaniem zamówień (multikompletacji), przygotowaniem towarów do dystrybucji z magazynu do sklepów i obsługą reklamacji.
ID Logistics dla sieci Carrefour w Polsce
W Polsce ID Logistics współpracuje z siecią handlową Carrefour od 2008 roku. Po uruchomieniu nowego obiektu operator zarządza łącznie trzema centrami dystrybucji w Bydgoszczy, Będzinie i Podkonicach Dużych. Magazyn w Bydgoszczy o powierzchni ok 37 tys. mkw. zaopatruje sklepy w północno-zachodniej Polsce, natomiast z magazynu w Będzinie (42 tys. mkw.) towar otrzymują sklepy w południowej części kraju.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.