ID Logistics w III kwartale: dobra dynamika wzrostu, przychód 468,2 mln euro
ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, ogłosił wyniki za III kwartał 2021 r.
Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics, komentuje: „ID Logistics zakończył kolejny kwartał intensywnej działalności, zarówno we Francji, jak i na arenie międzynarodowej, gdzie tempo wzrostu utrzymuje się na stałym poziomie. Dodatkowo, oprócz osiągnięcia dobrych wyników finansowych, Grupa nadal korzysta ze swojego doświadczenia w zakresie obsługi e-commerce, co stanowiło podstawę większości nowych projektów rozpoczętych w tym kwartale”.
DOBRA DYNAMIKA W 2021 R. I ZRÓWNOWAŻONY WZROST W III KWARTALE
W III kwartale ID Logistics odnotował znaczący wzrost przychodów o 13,6 proc. w ujęciu sprawozdawczym i like-for-like, do 468,2 mln euro. Dla przypomnienia, w III kw. ub.r. firma odnotowała odbicie i wzrost przychodów o 7,3 proc., po złagodzeniu warunków lockdownu, związanego z Covid-19, odczuwanego w większości krajów, w których prowadzi działalność.
- We Francji, rynku macierzystym, przychody ID Logistics wzrosły o 4 proc. do poziomu 191,1 mln euro.
- Poza Francją, na rynkach międzynarodowych, w III kw. rosnące przychody osiągnęły poziom 277,1 mln euro i zwiększyły się o 21,4 proc., w ujęciu sprawozdawczym i like-for-like.
ID Logistics zakończył pierwsze 9 miesięcy br. z przychodami w wysokości 1,36 mld euro i wzrostem na poziomie 14,5 proc. (16,3 proc. like-for-like). W analogicznym okresie ub.r. wzrost przychodów wyniósł 5,3 proc.
Od początku roku ID Logistics otworzył 20 nowych magazynów (7 we Francji i 13 na świecie), tym samym wyprzedzając założenia planu biznesowego na 2021 r. W samym tylko III kw. Grupa uruchomiła 11 nowych operacji, z których ponad połowa dedykowana jest e-commerce.
NOWE KONTRAKTY
W III kwartale ID Logistics był zapraszany do wzięcia udziału w wielu przetargach. W tym czasie Grupa wygrała lub rozpoczęła realizację nowych kontraktów. Wśród przykładów wymienić można:
- we Francji, ManoMano, lider rynku e-commerce w branży DIY, powierzył ID Logistics zarządzanie nowym, krajowym centrum logistycznym o powierzchni 36 tys. mkw. Docelowo magazyn ma być obsługiwany przez ponad 200 – osobowy zespół,
- w Belgii operator uruchomi nowy magazyn o powierzchni 15 tys. mkw. dla firmy Impermo, jednego z belgijskich liderów w produkcji płytek i parkietów. Docelowo obiekt ma zostać rozbudowany do 50 tys. mkw.,
- w Argentynie ID Logistics, wspierając rozwój firmy Dia, głównego gracza w sektorze handlu detalicznego, otwiera nowy magazyn o powierzchni 11 tys. mkw., który ma centralizować obsługę produktów drogeryjnych i higienicznych,
- w Polsce ID Logistics uruchomił centrum dystrybucyjne dla dużej sieci handlowej i 3 centra logistyki dla jednego z największych globalnych liderów branży e-commerce/B2C. Łączna powierzchnia nowych magazynów wynosi 209 tys. mkw., a za ich obsługę odpowiada zespół ponad 2 tys. pracowników. ID Logistics znacząco rozbudował też powierzchnię i procesy operacyjne w magazynie globalnego lidera e-commerce pod Wrocławiem.
PERSPEKTYWY ROZWOJU BIZNESU
ID Logistics jest na dobrej ścieżce do kontynuacji rozwoju przynoszącego zyski, będąc jednocześnie czujnym na wpływ sytuacji związanej z Covid-19. Teraz zespoły ID Logistics koncentrują się na obsłudze operacji, które będą realizowane w ostatnim kwartale (Black Friday, końcówka roku), tak aby sprostać wyzwaniom związanym z dynamicznym wzrostem aktywności. Firma nadal sprawdza możliwości rozwoju zewnętrznego, w szczególności w Europie Północnej i USA.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Polityka
Duży udział własności państwowej negatywnie wyróżnia Polskę na tle Europy. Większość Polaków za ograniczeniem wpływu polityków na gospodarkę

Polska negatywnie wyróżnia się na tle krajów UE i OECD pod względem własności państwowej. Państwo kontroluje nie tylko duże, kluczowe dla gospodarki przedsiębiorstwa, lecz również graczy w mniej znaczących sektorach, jak słodycze czy armatura. Zdaniem przedstawicieli FOR „zatruwa” to zarówno gospodarkę, jak i politykę. W badaniach organizacji Polacy wypowiedzieli się proprywatyzacyjnie, choć w przypadku pytań o prywatyzacje dużych firm już nie byli tak zdecydowani.
Transport
Polska jednym z największych rynków aut używanych na świecie. Dwie trzecie kierowców planuje zakup z drugiej ręki

66 proc. konsumentów, którzy w ciągu najbliższych trzech lat chcą zmienić samochód, deklaruje zakup z drugiej ręki – wynika z badania autoDNA. W Polsce na jedno auto nowe, z salonu, przypada pięć używanych. Chociaż rynek wtórny się stopniowo profesjonalizuje, wciąż liczne są nieprawidłowości i próby oszukania kupującego. 81 proc. kupujących deklaruje, że weryfikuje stan auta przed zakupem, ale często jest to bardzo pobieżny proces.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.