IFS wśród liderów w raporcie IDC MarketScape 2020 dotyczącym systemów ERP
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, został umieszczony wśród liderów w raporcie IDC MarketScape dotyczącym aplikacji ERP przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw i działających w technologii SaaS lub w chmurze*.
Wyniki IFS odzwierciedlają stabilny trend wzrostowy. W pierwszym półroczu 2020 roku przychody związane z oprogramowaniem wzrosły o 26% w porównaniu z pierwszym półroczem roku 2019. W przypadku rozwiązań chmurowych analogiczny wskaźnik wyniósł aż o 56%, co stanowi kolejne potwierdzenie skuteczności przyjętej strategii „cloud-first”.
Biorąc pod uwagę kompleksową ofertę produktów i strategię działania firmy, autorzy raportu IDC MarketScape umieścili IFS w grupie ogólnoświatowych liderów. Szczególnie zwrócono uwagę na następujące aspekty:
- Bliskie relacje z klientami: według IFS o sukcesie klientów decyduje dogłębna znajomość konkretnych branż. Eksperci w dziedzinie produkcji od kilku dziesięcioleci współpracują z klientami, starając się udoskonalić stosowane przez nich rozwiązania. Niektórym przedsiębiorstwom udało się nawet dwukrotnie zwiększyć zwrot z inwestycji.
- Elastyczność produktu: system IFS wspiera produkcję w modelu mieszanym, udostępnia graficzne narzędzia typu „przeciągnij i upuść” w ramach funkcji planowania operacyjnego i harmonogramowania, zawiera także zintegrowane funkcje zarządzania wpływem na środowisko i zarządzania serwisem oraz kompletny zestaw funkcji do zarządzania cyklem życia produktu.
- Rozwiązania przeznaczone dla chmury i innowacyjność: strategia rozwoju pakietu IFS Applications jest oparta na projektowaniu z myślą o środowisku chmury. IFS inwestuje znaczne środki w projekty adaptacji i przygotowania pakietu IFS Applications do pracy w chmurze. Dział IFS Labs już teraz zajmuje się weryfikacją koncepcji, które okażą się potrzebne klientom w przyszłości i pozwolą im zwiększyć produktywność, efektywność i atrakcyjność środowiska pracy.
„Duże przedsiębiorstwa stykają się obecnie z bardziej złożonymi problemami biznesowymi. Rynek szybciej się rozwija, rośnie ilość przetwarzanych danych i poszerza się zakres globalnej wymiany handlowej” — powiedziała Mickey North Rizza, wiceprezes firmy IDC. „Wdrażane w chmurze inteligentne aplikacje ERP pozwalają zrealizować potrzeby pojawiające się w takim złożonym środowisku, z uwzględnieniem nowych zasobów. Pracownicy są w stanie uzyskać więcej wartościowych informacji dzięki zautomatyzowaniu transakcji i uwzględnieniu szerszego zakresu danych, a w rezultacie szybko podejmować trafniejsze decyzje”.
„Nasza pozycja lidera rynku systemów ERP została ponownie potwierdzona w niezależnym badaniu, tym razem jest to raport IDC MarketScape” — powiedział Antony Bourne, wiceprezes ds. rozwiązań branżowych i marketingu produktów w firmie IFS. „Nieustannie pracujemy nad uproszczeniem mechanizmów łączenia i rozbudowy systemów wchodzących w skład podstawowej platformy IFS, starając się udostępnić klientom rzeczywiście otwarty, bogaty w możliwości system. Cały czas inwestujemy także w nowe technologie, takie jak zrobotyzowana automatyzacja procesów, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Nasi klienci mogą dzięki temu skonstruować nowe mechanizmy interakcji, ułatwiające współpracę w całym przedsiębiorstwie, a zatem zmaksymalizować korzyści z inwestycji w rozwiązania IFS”.
Fragment raportu IDC MarketScape jest dostępny pod adresem https://info.ifs.com/IDC-2020-ERP-MScape.html
Więcej informacji na temat korzyści z rozwiązań ERP firmy IFS można znaleźć na stronie https://www.ifs.com/corp/solutions/enterprise-resource-planning/
* IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Large Enterprise ERP Applications 2020 Vendor Assessment, Mickey North Rizza, Kevin Permenter, Frank Della Rosa, lipiec 2020 r., IDC #US45971820.
Informacje o raportach IDC MarketScape
Celem modelu oceny producentów stosowanego w raportach IDC MarketScape jest przegląd zdolności konkurencyjnej dostawców rozwiązań teleinformatycznych działających na danym rynku. Metodologia badawcza jest oparta na rygorystycznej ocenie kryteriów jakościowych i ilościowych, a w jej wyniku powstaje graficzne przedstawienie pozycji każdego z dostawców w obrębie danego rynku. Ocena możliwości to wskaźnik opisujący produkt dostawcy, sposób jego wprowadzenia na rynek i realizację działań biznesowych w perspektywie krótkookresowej. Ocena strategii mierzy poziom dopasowania strategii dostawcy do wymagań klientów w okresie od 3 do 5 lat. Wielkość kół na wykresie reprezentuje udział poszczególnych dostawców w rynku.
Informacje o firmie IFS
IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.
Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland
Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.