Iga Chimelewska (Bardzo Brzydkie Rysunki) w Empiku Silesia
Iga Chmielewska jest rysowniczką i tworczynią profilu na Facebooku o nazwie „Bardzo Brzydkie Rysunki”, ktory obecnie jest już śledzony przez ponad 300 tys. obserwatorow. Coraz liczniejszych fanow zjednuje sobie spontanicznością i naturalnością. Jak sama autorka minimalistycznych w swojej formie „Bardzo Brzydkich Rysunkow” przyznaje, poprzez oryginalną tworczość stara się opowiedzieć publicznie o wszystkim tym, co ludzie probują najczęściej ukryć przed światem. „Bardzo Brzydkie Rysunki” są sumą osobistych przeżyć, obserwacji i zupełnie abstrakcyjnych wizji autorki. Część z nich można podziwiać w „Bardzo brzydkim nieporadniku’ (Wydawnictwo Znak). Choć być może wygląda podobnie, nie jest to – jak przyznaje sama autorka - kalendarz biurkowy, ale na biurku prezentuje się najlepiej. Żaden też z niego poradnik, ale z pewnością pomoże przetrwać niejeden trudny moment. Spotkanie będzie okazją, by dowiedzieć się, m.in. skąd się wziął pomysł na „Bardzo Brzydkie Rysunki” i o czym one opowiadają?

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.