II etap Via Flora w Gdańsku już w sprzedaży
Develia rozpoczyna sprzedaż II etapu inwestycji Via Flora – kameralnego osiedla, powstającego w zielonej okolicy gdańskiej dzielnicy Chełm. W ramach tej fazy projektu do oferty trafiło 88 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i rozkładach. Prace budowlane ruszą już w lutym br.
Docelowo osiedle Via Flora będzie składać się z czterech 4-piętrowych budynków. Nabywcy mogą wybierać z szerokiej oferty lokali: od 32-metrowych kawalerek po przestronne, 4-pokojowe lokale o powierzchni 96 m kw. Do mieszkań na parterze będą przylegały ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach - przeszklone balkony. Deweloper kładzie nacisk na proekologiczność i energooszczędne rozwiązania – kameralne budynki o prostej, modernistycznej architekturze zostaną wybudowane i wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów. Dzięki przemyślanemu projektowi mieszkańcy Via Flora będą płacić niższe rachunki za prąd i ogrzewanie.
- Dbałość o środowisko naturalne i ograniczanie wpływu człowieka na ekosystem to jedna z zasad, którymi kierujemy się jako Develia. W erze zmian klimatycznych i rosnących kosztów energii ograniczanie jej zużycia to ważna kwestia praktycznie dla wszystkich. Dlatego w naszych projektach kładziemy nacisk na jak najwyższą efektywność energetyczną budynków. Jestem przekonany, że przyszli mieszkańcy inwestycji Via Flora docenią nasze starania – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Ruch kołowy na osiedlu zostanie ograniczony dzięki podziemnej hali garażowej, stanowiskom dla rowerów oraz racjonalnie rozmieszczonym naziemnym miejscom parkingowym. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, atrakcyjne place zabaw, plenerowa siłownia i zróżnicowane elementy małej architektury. Na terenie osiedla powstaną ogrody deszczowe – specjalne tereny obsadzone ozdobną roślinnością. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy będą mogli cieszyć się atrakcyjnym, bioróżnorodnym otoczeniem.
Lokalizacja inwestycji Via Flora w zielonej części gdańskiego Chełma łączy w sobie zalety dostępu do wielkomiejskiej infrastruktury, dogodnego dojazdu do centrum z mieszkaniem w cichej i spokojnej okolicy. W najbliższym sąsiedztwie nie brakuje sklepów (m.in. Lidl, Biedronka, Kaufland), punktów usługowych, placówek ochrony zdrowia, szkół, przedszkoli oraz przystanków komunikacji miejskiej. Do gdańskiej starówki jest stąd mniej niż 5 km, a drogą krają nr 91 można szybko dostać się do obwodnicy Trójmiasta. W zasięgu kilkunastominutowego spaceru znajduje się malowniczo położony nad kanałem Raduni Park Oruński, trzeci co do wielkości park w Gdańsku. Miłośnicy aktywnego trybu życia z pewnością docenią również bliskość Kozaczej Góry, Gaju Ojców nad zbiornikiem „Augustowska” czy zielonych łąk pobliskiego Jaru Wilanowska.
Ukończenie II etapu inwestycji Via Flora planowane jest na III kwartał 2023 r. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. Ceny zaczynają się już od 9 600 zł za metr kwadratowy.
Via Flora to nie jedyna inwestycja Develii w Gdańsku. W sprzedaży znajdują się także inne projekty dewelopera w tym mieście: Baltea Apartments na Przymorzu, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park w Oruni Górnej, Przy Alejach na Zaspie oraz Osiedle Latarników na Letnicy. Jego kolejny, III etap trafi do sprzedaży jeszcze w tym kwartale.
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.