Inali w 8 dni opracował inteligentny respirator dla pacjentów z COVID-19
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
W ramach inicjatyw odpowiadających na pilne potrzeby związane z pandemią COVID-19, laboratorium 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes wsparło indyjski startup Inali w szybkim opracowaniu bezpiecznego i niskobudżetowego „inteligentnego respiratora”, który można szybko wyprodukować i wdrożyć do użytku w nagłych potrzebach. Opracowanie produktu zajęło niecałe osiem dni.
Inali, która zaprojektowała i opracowała inteligentny respirator, jest organizacją non-profit, tworzącą produkty wspomagające opiekę zdrowotną. Projekt został zrealizowany w oparciu o możliwości platformy 3DEXPERIENCE oraz współpracę z projektantami i pracownikami służby zdrowia w ramach internetowej społeczności OPEN COVID-19, a także z ekspertami ds. inżynierii z 3DEXPERIENCE Lab w Indiach.
Korzystając z aplikacji cyfrowych opartych na chmurze, startup Inali współpracował w czasie rzeczywistym ze społecznością ekspertów i innowatorów - bez względu na ich lokalizację - wykorzystując zbiorową inteligencję do szybkiego projektowania modelu 3D inteligentnego respiratora, jego inżynierii, symulacji jego funkcji oraz produkcji i weryfikacji prototypu. Inteligentny respirator został zaprojektowany do identyfikowania wskaźników wydajności dla parametrów takich jak prędkość i ciśnienie powietrza i odpowiednio dostosowuje parametry operacyjne. Co więcej, urządzenie identyfikuje poziom tlenu odpowiedni dla konkretnego pacjenta oraz określa wskaźniki bezpieczeństwa wymagane dla niezawodnego i bezpiecznego użytkowania.
Respiratory odgrywają kluczową rolę w leczeniu pacjentów cierpiących na COVID-19. W miarę wzrostu liczby przypadków w Indiach istnieje ryzyko, że zabraknie respiratorów i importowanych części potrzebnych do ich produkcji. Inteligentny respirator Inali został zaprojektowany do szybkiego i lokalnego wytwarzania z łatwo dostępnych części, aby umożliwić zaspokojenie popytu ze strony szpitali i agencji rządowych, przy zachowaniu niskich kosztów. Inali udostępni pełną wersję projektu inteligentnego respiratora i szczegóły dotyczące produkcji w ramach otwartego kodu źródłowego (open source), który każdy może pobrać, by rozpocząć produkcję w swoim regionie.
3DEXPERIENCE Lab to otwarte laboratorium innowacji i program akceleracyjny dla startupów, którego celem jest promowanie i praca nad przełomowymi projektami odpowiadającymi na potrzeby społeczeństwa i przyczyniającymi się do tworzenia lepszego świata. Więcej informacji na temat projektów dotyczących COVID-19 i realizowanych w ramach Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE Lab znajduje się na stronie: https://go.3ds.com/opencovid19
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.