Komunikaty PR

Inflacja powstrzymuje Polaków przed zmianami w domu. Nowy raport VOX

2022-12-06  |  08:00

Trudna sytuacja ekonomiczna skłania nas do ostrożności również w zakresie wydatków na remonty i zakupy wyposażenia wnętrz. Jak pokazuje świeżo opublikowany raport marki VOX, zmian w swoim domu potrzebuje aż 77% Polaków. Aby nie musieć z nich rezygnować, warto stworzyć dobry plan – podpowiadają eksperci.

Zamiast docelowego wyposażenia, zbieranina przypadkowych mebli. Kuchnia o zbyt małej przestrzeni roboczej, łazienka czekająca na odnowienie i niewystarczający metraż. Jak wynika z raportu podsumowującego aktualną sytuację w branży wnętrzarskiej, tak żyje wielu z nas, a utrzymująca się globalna inflacja zniechęca do zbędnych wydatków. Zgodnie z najnowszym sondażem CBOS niemal 9 na 10 Polaków mocno odczuło wzrosty cen.

Według oficjalnych wyliczeń NBP sytuacja poprawi się dopiero pod koniec 2023, kiedy dynamikę inflacji uda się zepchnąć do wartości jednocyfrowych. Musimy jednak pamiętać, że inflacja np. na poziomie 9% nie oznacza, że wszystko nagle potanieje, a jedynie, że będzie wolniej drożeć – tłumaczy Marcin Wenus, prezes Fundacji Invest Cuffs.

Co czwarty Polak przyznaje, że potrzebuje remontu, ale nie może sobie na niego pozwolić ze względu na brak potrzebnych finansów. Często jednak nasz komfort życia może znacznie się poprawić, jeśli zmienimy tylko aranżację wybranego pomieszczenia czy jego konkretnej strefy. Każdą metamorfozę warto dobrze zaplanować, by uniknąć nietrafionych wyborów i zbędnych kosztów – np. w darmowym programie VOXBOX, który pozwala zapanować nad budżetem i zamówić wszystkie potrzebne produkty bez wychodzenia z domu.

Zależało nam na tym, aby program VOXBOX był dostępny z poziomu strony internetowej, czyli aby użytkownik nie musiał go pobierać i instalować na komputerze. Ma działać jak gra, a nie jak program dla profesjonalistów (…). Wisienką na torcie jest możliwość założenia okularów VR i wejścia do środka zaprojektowanego pomieszczenia. To daje szansę obcowania z zaprojektowaną przez siebie przestrzenią i rozwiania wszelkich wątpliwości, zanim wydamy pierwszą złotówkę – wyjaśnia Maciej Syroczyński, szef działu e-commerce VOX.

Nawet jeśli mamy odłożone środki na remont, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować swój pomysł wtedy, kiedy tego chcemy. Jak czytamy w raporcie, aż 44% Polaków ma problem ze znalezieniem odpowiedniego fachowca, a tylko 11% osób udaje się zatrudnić wykonawców od ręki. Najczęściej odczuwamy deficyt specjalistów od układania płytek i podłóg oraz podłączania instalacji sanitarnych.

Co ważne, nie tylko inwestorzy indywidualni, ale także deweloperzy mają przygotowane inwestycje, które mogliby rozpocząć, gdy tylko pojawiłyby się oznaki poprawy koniunktury. W efekcie odżyłby także rynek usług wykończeniowych, na co najpewniej liczą zwłaszcza branże meblarska i AGD – komentuje Marek Wielgo, ekspert portalu GetHome.pl.

Raport „Jakich zmian potrzebują domy Polaków?” powstał w ramach współpracy marki VOX z agencją Elephate.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.