Komunikaty PR

BERGER Bau przebuduje zabytkowy budynek administracyjno-biurowy w Złotoryi

2024-09-05  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Firma BERGER Bau podjęła się kompleksowej przebudowy zabytkowego budynku administracyjno-biurowego w Złotoryi przy ul. Stromej 6. Inwestycja o wartości ponad 11,5 miliona złotych zakłada realizację robót na przestrzeni 16 miesięcy od daty podpisania umowy – czyli 8 lipca 2024 roku.  Prace rozpoczęły się niemal natychmiast po podpisaniu kontraktu, już 11 lipca 2024 roku nastąpiło przekazanie placu budowy.

Przedmiotem inwestycji jest szeroko zakrojona modernizacja zabytkowego budynku, który po zakończeniu prac stanie się nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem biurowym. Prace obejmują zarówno remont elewacji, jak i dostosowanie poszczególnych kondygnacji – od piwnicy po drugie piętro – do nowych funkcji. Podstawowym celem jest poprawa standardów pracy oraz dostosowanie budynku do współczesnych wymagań technologicznych i środowiskowych, co obejmuje m.in. instalację systemów wentylacyjnych, centralnego ogrzewania, a także fotowoltaiki.

Wyzwania techniczne i konserwatorskie

Realizacja projektu wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań technicznych, szczególnie z uwagi na status budynku jako obiektu zabytkowego. Pod stałym nadzorem konserwatora zabytków, BERGER Bau jako wykonawca musi dostosować się do restrykcyjnych wymagań, a wśród nich do zakazu izolacji termicznej od zewnątrz. Zamiast tego zdecydowano się na wykorzystanie płyt PIR do izolacji wewnętrznej, co pozwala zachować historyczny wygląd elewacji.

- Prowadzone przez BERGER Bau prace budowlane obejmują m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację dachu oraz instalację nowoczesnych systemów technicznych - sygnalizacji napadu i włamania, kontroli dostępu do wybranych pomieszczeń, a także nowoczesnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano również oświetlenie zewnętrzne oraz budowę parkingu, co zwiększy funkcjonalność całego kompleksu – mówi Zbigniew Koczwara, Kierownik Budowy w firmie BERGER Bau.

Nowocześnie i ekologicznie

Inwestycja obejmuje także montaż instalacji fotowoltaicznej, co wpisuje się w trendy zrównoważonego budownictwa. Jak wskazuje Kierownik Budowy, zastosowane technologie mają na celu nie tylko poprawę efektywności energetycznej budynku, ale również zapewnienie komfortu użytkownikom biur. Przebudowa pomieszczeń sanitarnych oraz modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych stanowią kluczowe elementy poprawy standardu technicznego obiektu.

Realizacja inwestycji potrwa niemal do końca 2025 roku, a po jej zakończeniu budynek przy ul. Stromej 6 stanie się jednym z najbardziej rozwiniętych obiektów biurowych w Złotoryi. Dzięki przemyślanej adaptacji i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, obiekt będzie gotowy, by spełniać najwyższe standardy użytkowe, jednocześnie zachowując swoje historyczne walory.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Medycyna

Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Regionalne – Wielkopolskie

Brakuje decyzji KOWR o przyszłości dzierżawionej ziemi rolnej. To zagrożenie dla polskiego rolnictwa i zatrudnionych w nim pracowników

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów gruntów zdawanych do Zasobów Skarbu Państwa może oznaczać likwidację strategicznej infrastruktury. Demontaż obiektów rolniczych i grupowe zwolnienia stanowią zaś zagrożenie dla polskiego rolnictwa. Pracownicy Top Farms, którzy protestowali przed siedzibą KOWR w Poznaniu, alarmują, że dalsza zwłoka w podejmowaniu decyzji administracyjnych doprowadzi do zwiększenia zależności od zagranicznych dostawców.

Problemy społeczne

Sztuczna inteligencja napędza innowacje, ale pochłania ogromne ilości prądu. Rośnie potrzeba bardziej energooszczędnych rozwiązań

Trenowanie dużych modeli językowych, takich jak ChatGPT, wymaga ogromnych zasobów obliczeniowych, co przekłada się na znaczące zużycie energii, porównywalne z roczną konsumpcją małych państw. Eksperci podkreślają, że konieczne jest projektowanie bardziej energooszczędnych algorytmów i systemów, które ograniczą ślad węglowy AI. Jednocześnie sztuczna inteligencja może też wspierać działania na rzecz klimatu, pomagając w optymalizacji zużycia energii i efektywniejszym zarządzaniu zasobami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.