Komunikaty PR

BERGER Bau przebuduje zabytkowy budynek administracyjno-biurowy w Złotoryi

2024-09-05  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Firma BERGER Bau podjęła się kompleksowej przebudowy zabytkowego budynku administracyjno-biurowego w Złotoryi przy ul. Stromej 6. Inwestycja o wartości ponad 11,5 miliona złotych zakłada realizację robót na przestrzeni 16 miesięcy od daty podpisania umowy – czyli 8 lipca 2024 roku.  Prace rozpoczęły się niemal natychmiast po podpisaniu kontraktu, już 11 lipca 2024 roku nastąpiło przekazanie placu budowy.

Przedmiotem inwestycji jest szeroko zakrojona modernizacja zabytkowego budynku, który po zakończeniu prac stanie się nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem biurowym. Prace obejmują zarówno remont elewacji, jak i dostosowanie poszczególnych kondygnacji – od piwnicy po drugie piętro – do nowych funkcji. Podstawowym celem jest poprawa standardów pracy oraz dostosowanie budynku do współczesnych wymagań technologicznych i środowiskowych, co obejmuje m.in. instalację systemów wentylacyjnych, centralnego ogrzewania, a także fotowoltaiki.

Wyzwania techniczne i konserwatorskie

Realizacja projektu wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań technicznych, szczególnie z uwagi na status budynku jako obiektu zabytkowego. Pod stałym nadzorem konserwatora zabytków, BERGER Bau jako wykonawca musi dostosować się do restrykcyjnych wymagań, a wśród nich do zakazu izolacji termicznej od zewnątrz. Zamiast tego zdecydowano się na wykorzystanie płyt PIR do izolacji wewnętrznej, co pozwala zachować historyczny wygląd elewacji.

- Prowadzone przez BERGER Bau prace budowlane obejmują m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację dachu oraz instalację nowoczesnych systemów technicznych - sygnalizacji napadu i włamania, kontroli dostępu do wybranych pomieszczeń, a także nowoczesnych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. W ramach zagospodarowania terenu przewidziano również oświetlenie zewnętrzne oraz budowę parkingu, co zwiększy funkcjonalność całego kompleksu – mówi Zbigniew Koczwara, Kierownik Budowy w firmie BERGER Bau.

Nowocześnie i ekologicznie

Inwestycja obejmuje także montaż instalacji fotowoltaicznej, co wpisuje się w trendy zrównoważonego budownictwa. Jak wskazuje Kierownik Budowy, zastosowane technologie mają na celu nie tylko poprawę efektywności energetycznej budynku, ale również zapewnienie komfortu użytkownikom biur. Przebudowa pomieszczeń sanitarnych oraz modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych stanowią kluczowe elementy poprawy standardu technicznego obiektu.

Realizacja inwestycji potrwa niemal do końca 2025 roku, a po jej zakończeniu budynek przy ul. Stromej 6 stanie się jednym z najbardziej rozwiniętych obiektów biurowych w Złotoryi. Dzięki przemyślanej adaptacji i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, obiekt będzie gotowy, by spełniać najwyższe standardy użytkowe, jednocześnie zachowując swoje historyczne walory.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce Biuro prasowe
2025-02-06 | 15:20

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Sieć MOYA zakończyła 2024 rok, osiągając liczbę 500 stacji paliw w całej Polsce. 6 lutego, podczas uroczystego otwarcia nowo wybudowanej stacji własnej, świętowano to wyjątkowe
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.