LiuGong rozwija europejskie centrum dystrybucji i sprzedaży
Produkcja spycharek gąsienicowych i układarek rur DRESSTA została przeniesiona do nowej placówki w Chinach. To część strategii mająca na celu usprawnienie łańcuchów dostaw i przyspieszenie dystrybucji maszyn, co przełoży się na zwiększoną satysfakcję klientów oraz dealerów. LiuGong Dressta Machinery Sp. z o.o. w nowej placówce w Stalowej Woli będzie kontynuować rozwój działalności związanej z projektowaniem, sprzedażą, wsparciem klienta oraz dystrybucją części na Europę.
LiuGong, globalny producent sprzętu budowlanego, przeniósł produkcję spycharek gąsienicowych i układarek rur Dressta do nowej, specjalnie zaprojektowanej fabryki w Changzhou w Chinach. Ten nowoczesny obiekt, o zdolności produkcyjnej wynoszącej ponad 3000 maszyn rocznie, w pełni wykorzysta procedury zapewnienia jakości LiuGong, jak również lokalne inwestycje infrastrukturalne w porty morskie i lotnicze, linie kolejowe oraz drogi. Dzięki temu spycharki LiuGong Dressta jeszcze lepiej spełnią oczekiwania zarówno obecnych, jak i przyszłych klientów na całym świecie.
Produkcja maszyn przeniesiona została latem 2023 roku. Podstawą dla podjęcia tych działań była chęć zwiększenia efektywności produkcji, poszerzenia oraz odmłodzenia gamy spycharek gąsienicowych, w tym często nagradzanej TD-16N. Co równie istotne, przeniesienie produkcji do Changzhou zagwarantuje krótsze terminy realizacji zamówień na spycharki, w szczególności dla klientów Dressta na wzrastających rynkach, a także zmniejszy konieczność utrzymywania przez dealerów wysokich stanów zapasów.
Nasza nowoczesna i świetnie skomunikowana fabryka w Changzhou jeszcze bardziej zbliża nas do klientów i dealerów, zmniejszając czas od zamówienia do dostawy. Bardziej wydajna, zorientowana na klienta produkcja to korzyść dla dealerów, ostatecznych użytkowników naszych produktów oraz dla samej Dressty – ocenia Howard Dale, prezes LiuGong Europe.
Utrzymanie miejsc pracy
Utrzymanie miejsc pracy pracowników ze Stalowej Woli było priorytetem dla LiuGong. Główna hala produkcyjna spycharek oraz Zakład Zespołów Napędowych zostały nabyte przez renomowanego polskiego producenta uzbrojenia Hutę Stalowa Wola (HSW), od której LiuGong zakupił te zakłady jedenaście lat temu. Transakcja, która obejmowała głównie sprzedaż aktywów, zawiera również umowę na dostawę komponentów, na podstawie której HSW nadal będzie produkować i dostarczać wytwarzane przez ZZN zespoły napędowe i części zamienne dla LiuGong. Projekt został wsparty przez polski rząd, a transakcja gwarantuje utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy. Ponad 80 pracowników, w tym zespół badawczo-rozwojowy Dressta, nadal będzie wspierać działalność LiuGong i Dressta w Europie oraz na rynku polskim.
Wzmocnienie działalności w Polsce
LiuGong w dalszym ciągu będzie rozwijać dystrybucję i sprzedaż detaliczną w Stalowej Woli. Nowo otwarte centrum komercyjne wspiera również biznes LiuGong w Europie oraz globalną działalność Dressta w zakresie obsługi i szkoleń klientów, administracji biznesem europejskim oraz bezpośredniej sprzedaży na polski rynek.
To pozytywny ruch dla wszystkich naszych interesariuszy. Maksymalizujemy nasze zdolności produkcyjne i równocześnie inwestujemy w rozwój i wzmacnianie oferty dla klientów. Jestem dumny, że osiągnęliśmy to wszystko zapewniając ciągłość zatrudnienia dla całej naszej załogi. Z optymizmem patrzę w przyszłość LiuGong i Dressta w Stalowej Woli i wierzę, że dotychczasowe dobre relacje z HSW zostaną utrzymane – mówi Howard Dale. W ciągu ostatniej dekady LiuGong zarządzał i utrzymywał zakład produkcyjny w Stalowej Woli. Dokonano wielu inwestycji i modernizacji, a obiekt wrócił do HSW w dobrym stanie, wraz z wysoko wykwalifikowaną i profesjonalną siłą roboczą. Prawdziwymi zwycięzcami są pracownicy - zarówno ci, których przyszłość jest teraz związana z HSW, jak i ci przenoszący się do nowego centrum biznesowego LiuGong w Stalowej Woli – dodaje Dale.
Więcej informacji na temat LiuGong i Dressta można uzyskać na stronach internetowych:
www.liugong-europe.com
www.dressta.com

Sieć stacji paliw MOYA otworzyła jubileuszową 500. stację w Kobyłce

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Modernizacje w branży wod-kan
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.