Komunikaty PR

Stary Rynek w Poznaniu w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

2024-09-26  |  01:00
Biuro prasowe

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”, w finale znalazło się kilka wyjątkowych projektów, w tym realizacja Starego Rynku w Poznaniu, opracowana przez pracownię graph’it. z Warszawy i zrealizowana przez firmę Tormel. Czy mają szansę na wygraną?

Najlepsze modernizacje

Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to prestiżowe przedsięwzięcie, które promuje i wyróżnia najciekawsze realizacje w zakresie modernizacji oraz nowoczesnych budowli w Polsce. Jego celem jest docenienie inwestycji, które przyczyniają się do poprawy infrastruktury, estetyki i funkcjonalności przestrzeni publicznych oraz prywatnych. Wśród zwycięzców ostatnich edycji można wyróżnić takie realizacje, jak: Modernizacja Czytelni Biblioteki Narodowej w Warszawie, doceniona w kategorii „obiekty kultury”​ czy przebudowa dziedzińca i remont holu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.

Rewaloryzacja Starego Rynku w Poznaniu

Wśród∂ najlepszych projektów szanse zna zwycięstwo ma m.in. Poznań.  Rewitalizacja Starego Rynku mająca na celu przywrócenie tej historycznej przestrzeni do jej dawnej świetności, obejmowała m.in. odnowienie nawierzchni, wprowadzenie nowego oświetlenia oraz udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami. Realizacja projektu, zgodnie z koncepcją opracowaną przez pracownię graph’it Sp. z o.o. z Warszawy, została powierzona firmie Tormel z Poznania. Prace obejmowały powierzchnię 29 053,13 m² i uwzględniały zarówno aspekty historyczne, jak i nowoczesne wymagania przestrzeni miejskiej.

„Jesteśmy dumni, że nasza realizacja rewaloryzacji Starego Rynku w Poznaniu znalazła się w finale konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Nasza firma, Tormel Sp. z o.o., z dużym zaangażowaniem podchodzi do każdego projektu, a wyróżnienie w takim konkursie byłoby dla nas ogromnym docenieniem. Już na tym etapie dziękujemy za docenienie naszej pracy w tworzenie przestrzeni miejskich, które służą społecznościom lokalnym” – mówi Przemysław Majewski Prezes Zarządu firmie Tormel Sp. z o.o.

Inne projekty z szansą na wygraną

Rewitalizacja Parku Zakrzówek w Krakowie, realizowana przez firmę STAR-KOP Krzysztof Urbańczyk Czernichów, przekształciła park w nowoczesne miejsce rekreacyjne.

W gminie Trzebinia zrealizowano budowę ujęcia wody, które zapewnia mieszkańcom stały dostęp do wody pitnej i uniezależnia lokalną społeczność od zewnętrznych dostawców.

Wyniki konkursu

Komisja oceniająca w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” bierze pod uwagę kilkanaście kryteriów, m.in. jakość i innowacyjność rozwiązań technicznych, walory estetyczne i urbanistyczne oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe. Jurorami konkursu są m.in. profesorowie uczelni i politechnik sprawujących nad konkursem patronat naukowy. Co więcej, w skład jury wchodzą też przedstawiciele Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Ministerstwa Infrastruktury oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, jak również przedstawiciele Marszałków Województw, Dyrekcji Lasów Państwowych, Związku Powiatów Polskich, eksperci spośród grona laureatów konkursu, izb budownictwa i izb branżowych.

Zwycięzcy konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie, która odbędzie się 27 września 2024 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Infrastruktura Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą! Biuro prasowe
2024-12-20 | 10:00

Koniec przebudowy ul. Suwak. Na Służewcu pojedziemy nową ulicą!

Inwestorzy dotrzymali obietnicy i tuż przed Świętami Bożego Narodzenia oddany został do użytkowania łącznik ulicy Suwak i ulicy Cybernetyki na warszawskim Służewcu. Oznacza to, że
Infrastruktura Modernizacje w branży wod-kan
2024-11-28 | 01:00

Modernizacje w branży wod-kan

Koszty utrzymania i rozwoju infrastruktury, coraz bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ekologii i bezpieczeństwa, a nawet problemy z dostępnością personelu – to najbardziej
Infrastruktura Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli
2024-10-31 | 01:00

Fontanny w miastach: inwestycje w modernizację dawnych symboli

Fontanny od wieków są ważnym elementem architektury miejskiej, pełniąc zarówno funkcje praktyczne, jak i dekoracyjne. Ich historia sięga czasów starożytnych. Powstawały

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Wdrożenie dyrektywy o jawności wynagrodzeń będzie dużym wyzwaniem dla ustawodawcy. Pracodawcy muszą się liczyć z nowymi obowiązkami

Za niespełna półtora roku do polskiego prawa powinna zostać wdrożona dyrektywa o jawności wynagrodzeń, która nałoży na pracodawców obowiązek informowania kandydatów do pracy o widełkach płacowych dla oferowanych stanowisk. Także każdy zatrudniony pracownik będzie miał prawo do informacji na temat średnich wynagrodzeń osób zajmujących podobne stanowiska lub wykonujących pracę o tej samej wartości. Dla pracodawców oznacza to konieczność usystematyzowania siatki płac, a także – w niektórych przypadkach – ich raportowania.

Polityka

Na skrajnie prawicową AfD chce głosować co piąty Niemiec. Coraz więcej zwolenników ma jej polityka migracyjna i energetyczna

W poprzednich wyborach do Bundestagu w 2021 roku Alternatywa dla Niemiec (AfD) uzyskała 10 proc. głosów. Najnowsze sondaże przed lutowymi wyborami dają jej dwukrotnie większe poparcie, tym samym prawicowo-populistyczna partia może stać się drugą siłą polityczną. Coraz więcej Niemców popiera postulaty AfD – 68 proc. chce zaostrzenia polityki migracyjnej, podobny odsetek popiera wykorzystanie energii jądrowej, a blisko połowa – budowę nowych elektrowni.

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.