InnerValue wspierało 19 spółek w pozyskaniu ponad 680 mln zł w I połowie 2021 r.
InnerValue, wiodąca agencja relacji inwestorskich i komunikacji korporacyjnej, ma za sobą rekordowe pod względem liczby obsłużonych transakcji pierwsze półrocze w historii działalności. Agencja w ciągu ostatnich sześciu miesięcy brała aktywny udział w doradztwie komunikacyjnym IPO/SPO 19 klientów, wspierając ich przy transakcjach o wartości ponad 680* mln zł. Firma odpowiadała za komunikację dwóch z czterech największych IPO na Głównym Rynku GPW, czyli Shoper i Vercom. W ostatnich tygodniach do zespołu InnerValue dołączyły nowe osoby ze świata mediów i komunikacji korporacyjnej. Obecnie zespół InnerValue liczy już 34 osoby.
- Ostatnie miesiące to czas szczególnie dynamicznego rozwoju naszej firmy, który został zapoczątkowany już kilka lat temu. Co ciekawe, aż 30 proc. spółek debiutujących na głównym parkiecie GPW (siedem firm) w latach 2019-2021 korzystało z usług InnerValue, z czego sześć z nich jest nadal naszymi klientami. Dzięki doświadczonemu i zróżnicowanemu zespołowi jesteśmy w stanie kompleksowo doradzić spółkom w procesach pozyskiwania kapitału zarówno od strony komunikacji z mediami, inwestorami czy jako doradca strategiczny. Z optymizmem patrzymy również na II półrocze, które przy zachowaniu pozytywnej koniunktury na rynku kapitałowym, może okazać się jeszcze lepsze. – podsumowuje Wojciech Iwaniuk, Prezes InnerValue.
W I półroczu InnerValue pracowało przy różnego rodzaju transakcjach, zarówno dużych ofertach IPO (Shoper, Vercom), jak i ofertach wtórych spółek już notowanych (m.in. Medinice). Firma doradzała również przy licznych projektach crowdinvestingu (m.in. Samito, Road Studio, Zeneris Projekty), jak i ofertach do 2,5 mln euro opartych o memorandum informacyjne (m.in. Woodpecker.co, The Dust). W ostatnich tygodniach InnerValue informowało również o dołączeniu do zespołu kilku doświadczonych osób ze świata mediów i komunikacji korporacyjnej.
- Portfolio klientów pokazuje dużą wszechstronność naszej firmy. Współpracujemy ze spółkami na różnym etapie rozwoju i działających w różnych branżach. Jednocześnie coraz więcej klientów to spółki nienotowane na giełdzie i nie mające takich planów w najbliższej przyszłości. Są one zainteresowane budową rozpoznawalności w mediach finansowych i wzmocnieniem wizerunku wśród odbiorców biznesowych. – dodaje Wojciech Iwaniuk.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.