Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED - sześćdziesiątka w wersji “na bogato”
Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to propozycja skierowana do osób, które szukają konstrukcji wydajnej i efektownej, a przy tym cichej i z potencjałem OC.
Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED to karta graficzna oparta na rdzeniu Ampere GA106. Flagowy wariant “sześćdziesiątki” producent zaopatrzył w rozbudowane chłodzenie iChill X3. Dysponuje ono radiatorem, który pokrywa wszystkie sekcje karty i zawiera w sobie sześć ciepłowodów. Dopływ powietrza zapewniają trzy wentylatory o średnicy 92 mm z łopatkami Scythe. W rezultacie gabaryty karty nie odbiegają od tych znanych z topowych modeli - zajmuje ona trzy sloty, ma 300 mm długości i usztywniający backplate.
Może to zachęcać do eksperymentów z OC, a pierwszy krok wykonał sam producent. GPU posiadający 3584 rdzenie CUDA został fabrycznie podkręcony i ma osiągać w trybie Boost
co najmniej 1837 MHz. Bez zmian pozostało taktowanie 12-GB pamięci GDDR6 (192-bit), które wynosi 15 Gbps. Użytkownicy mogą jednak to zmienić np. poprzez przygotowaną przez producenta aplikację TuneIT. Pozwala ona zarówno na eksperymenty z taktowaniem, jak i na monitorowanie podstawowych parametrów pracy.
Na początek należy jednak zadbać o odpowiednie zasilanie. Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED wymaga pojedynczej, 8-pinowej wtyczki PCIe, a producent rekomenduje zaopatrzenie się w PSU o mocy co najmniej 550 W. W zamian konstrukcja powinna zrewanżować się stabilną i cichą pracą oraz niskimi temperaturami roboczymi. Projektanci zadbali też o efektowną formę i dodali podświetlenie LED w kolorze czerwonym. W zestawie jest też “płetwa” z logo “X3”, którą można samodzielnie zamontować.
Karta Inno3D GeForce RTX 3060 iChill X3 RED wspiera technologie takie jak Ray Tracing czy DLSS 2.0. Na pokładzie znalazły się cztery wyjścia wideo - trzy DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.1. Prezentowany model jest już dostępny w sprzedaży, a producent cały czas dokłada starań, aby zapewnić jego jak najlepszą dostępność.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA106 (3584 rdzenie CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1837 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6
- przepustowość pamięci graficznej: 15 Gbps
- magistrala: 192-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 1 x 8-pin, zasilacz min. 550 W

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.