Inno3D GeForce RTX 3080 iChill X3 - flagowiec podany na zimno
Inno3D GeForce RTX 3080 iChill X3 to konstrukcja oparta na jednym z najszybszych GPU Nvidii. Uzbrojona w udoskonalone chłodzenie iChill X3 ma pracować ciszej, ale też i wydajniej od modeli referencyjnych dzięki fabrycznemu OC. Z kolei programowalne podświetlenie RGB pozwala nadać karcie indywidualny charakter.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 iChill X3 to trójslotowa konstrukcja o długości 300 mm. Wzmacniana ciśnieniowo odlewanym backplate’em, już po wyjęciu z pudełka pracuje z zegarami wyższymi od referencyjnych. Posiadający 8704 rdzenie CUDA procesor ma osiągać w trybie Boost 1770 MHz. GPU współpracuje z 10 GB pamięci VRAM typu GDDR6X. Dzięki 320-bitowej szynie jej przepustowość wynosi 760 GB/s.
Za skuteczne rozpraszanie ciepła odpowiada zmodernizowane chłodzenie iChill X3. W porównaniu do wersji stosowanej w kartach serii RTX 20, liczba ciepłowodów wzrosła z sześciu do ośmiu, a ich łączna długość z 1,34 m do 1,88 metra. Powierzchnia wymiany ciepła jest natomiast o 50% większa i wynosi blisko 0,8 m kw. Ciągły dopływ chłodnego powietrza zapewniają trzy 9-centymetrowe wentylatory z łopatkami Scythe.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 iChill X3 posiada programowalne podświetlenie RGB. Można nim zarządzać z poziomu płyty głównej. Jest ono kompatybilne z systemami takimi jak: Aura Sync, Mystic Light czy RGB Fusion. Użytkownicy mogą też skorzystać z przygotowanej przez producenta aplikacji TuneIT. Pozwala ona na monitoring podstawowych parametrów, podkręcanie czy dostrojenie krzywych pracy wentylatorów.
Oprócz odpowiedniej przestrzeni, karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 iChill X3 potrzebuje dodatkowej dawki mocy - wymagane są dwie 8-pinowe wtyczki PCI-Express. Producent zaleca zaopatrzenie się w zasilacz o mocy minimum 750 W. W zamian sprzęt ma zaoferować znakomite osiągi, wysoką kulturę pracy i wrażenia wizualne w wymagających grach i aplikacjach, dzięki wsparciu technologii takich jak Ray Tracing i DLSS 2.0.
Zainteresowani zakupem karty Inno3D GeForce RTX 3080 iChill X3 mogą wypatrywać jej w sklepach. Producent ze swojej strony dokłada starań, by zapewnić jak najlepszą dostępność urządzeń.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (8704 rdzenie CUDA)
- taktowanie rdzenia:
- bazowe: 1440 MHz
- tryb boost: 1770 MHz
- pamięć graficzna: 10 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 320-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W
Zdjęcia hi-res do pobrania tutaj

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.