Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite - tytani wydajności schłodzeni c

Szybkie, efektowne, ciche i… chłodne. Inno3D poszerza portfolio o karty RTX 30 w wersji z chłodzeniem Frostbite. Producent obiecuje o kilkanaście stopni niższe temperatury w porównaniu do wersji Founders. Do obiegu jako pierwsze trafią modele Inno3D GeForce RTX 3080 i RTX 3090 iChill Frostbite.
Tam, gdzie osiągi stoją na najwyższym poziomie, a na liście wspieranych technologii wszystkie są już odznaczone, producenci mogą rywalizować na innych polach. Firma Inno3D proponuje entuzjastom topowe modele kart graficznych z serii RTX 30 w wersjach z chłodzeniem wodnym iChill Frostbite. Wprowadzone w nim udoskonalenia względem projektu przygotowanego dla układów Turing mają zagwarantować znakomitą kulturę pracy i zdecydowanie niższe temperatury.
Pod obciążeniem karty graficzne Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite są, według pomiarów producenta, o 13 stopni chłodniejsze od modeli Founders. Taki wynik udało się osiągnąć m.in. dzięki optymalizacji przepływu wody. Blok zbudowany z czystej, niklowanej miedzi ma teraz grubość 5,5 milimetra. Poszczególne komponenty chłodzenia umieszczono bliżej siebie, redukując do jednego milimetra grubość termopadów.
Całość uzupełniają backplate z logo iChill, który ma zapobiegać odkształceniom płytki drukowanej oraz programowalne podświetlenie RGB. Jest ono zgodne z systemami producentów płyt głównych, takimi jak: Aura Sync, Mystic Light czy RGB Fusion. Pozwala to na synchronizację efektów świetlnych generowanych przez karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite z innymi komponentami PC. Powinno zatem być szybko i efektownie.
Pod względem zapotrzebowania na energię karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite nie różnią się od modeli z tradycyjnym chłodzeniem. Obie wymagają dwóch 8-pinowych wtyczek PCIe, a producent zaleca uzbrojenie się w zasilacze o mocy minimum 750 W. W porównaniu do chłodzonych powietrzem wersji iChill X4, karty są jednak bardziej kompaktowe. Na wysokość modele iChill Frostbite zajmują po dwa sloty, a ich długość wynosi 226 milimetrów.
Aktualnie producent pracuje nad dostępnością najnowszych konstrukcji. W regularnej sprzedaży karty Inno3D GeForce RTX 3080 i 3090 iChill Frostbite pojawią się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Model RTX 3090 iChill Frostbite wyceniono na kwotę 8170 zł, zaś 3080 na 4085 zł.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.