Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 - moc pod kontrolą
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 to konstrukcja dla największych entuzjastów. Flagowe GPU sparowano z najbardziej rozbudowanym chłodzeniem powietrznym w portfolio producenta. W rezultacie fani topowych osiągów i podkręcania powinni być zadowoleni - ma być chłodno, stabilnie i cicho, a do tego efektownie.
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 to karta, która ma wiele oferować, ale i sporo wymaga. W obudowie potrzebne są trzy sloty i 300 milimetrów wolnej przestrzeni. Do wykarmienia układu GA102 z 10240 rdzeniami CUDA i 12 GB pamięci GDDR6X potrzebny jest też mocny zasilacz. Minimum to 750 W i dwie 8-pinowe wtyczki PCIe. W zamian karta ma rewanżować się topowymi osiągami, potencjałem OC, stabilnością i kulturą pracy.
Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 trafia do użytkownika fabrycznie podkręcona. Rdzeń w trybie boost ma osiągać 1710 MHz, a więc zauważalnie więcej niż modele referencyjne. Pamięć pracuje ze standardowym taktowaniem 19 Gbps, ale tutaj fani eksperymentów mają pole do popisu. Chłodzenie iChill X4 odbiera ciepło ze wszystkich kluczowych sekcji karty za pomocą ośmiu ciepłowodów, o łącznej długości blisko 1,9 metra.
Pokaźny radiator zapewnia powierzchnię wymiany cieplnej równą około 0,78 m kw., a stały dopływ chłodnego powietrza generują cztery wentylatory. Trzy z nich mają średnicę 90 milimetrów. Czwarty, odpowiedzialny za chłodzenie sekcji zasilania, to dodatkowa turbina o średnicy 45 milimetrów, którą można sprawować z poziomu przygotowanej przez producenta aplikacji.
Osoby, które zainstalują oprogramowanie TuneIT mogą monitorować parametry pracy, eksperymentować z taktowaniem, jak również dostosować ustawienia podświetlenia. Karta Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 oferuje programowalną iluminację RGB, którą można zsynchronizować z innymi komponentami. Na liście kompatybilnych systemów dostawców płyt głównych znalazły się m.in.: Aura Sync, Mystic Light i RGB Fusion.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3080 Ti iChill X4 jest już dostępna w sklepach. Producent dokłada wszelkich starań, aby liczba oferowanych egzemplarzy była jak największa.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10240 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1710 MHz
- pamięć graficzna: 12 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 x 8-pin, zasilacz min. 750 W
Zdjęcia hi res do pobrania tutaj

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.