Komunikaty PR

INPRO zakończyło budowę osiedla Brawo oraz Optima III

2021-10-14  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Deweloper INPRO S.A. zakończył budowę dwóch osiedli mieszkaniowych: kompleksu Brawo położonego w Pruszczu Gdańskim oraz III zadania inwestycyjnego osiedla OPTIMA w Gdańsku Jasieniu. Inwestycje obejmujące w sumie 215 lokali, spośród których 201 zostało już sprzedanych, otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Rozpoczęcie przekazywania kluczy do mieszkań zaplanowano odpowiednio na 21 i 25 października br.

 

 

BRAWO - PRUSZCZ GDAŃSKI

Pierwszą z ukończonych inwestycji jest kompleks Brawo. Osiedle składa się z 5 budynków obejmujących 127 mieszkań o powierzchniach mierzących od 37 do 125 mkw. Do lokali przynależą duże balkony oraz ogródki. W inwestycji powstało 119 miejsc postojowych w 2 podziemnych halach garażowych oraz 53 zewnętrzne stanowiska parkingowe.

Każdy z budynków wyposażono w windy, boxy służące do przechowywania rzeczy oraz pomieszczenia dla wózków i rowerów. W ramach osiedla zaprojektowano atrakcyjne udogodnienia, m.in. nowoczesną salę fitness, strefę relaksu na świeżym powietrzu, bawialnię oraz duży plac zabaw dla dzieci. Teren inwestycji został objęty całodobowym monitoringiem i zabezpieczony szlabanem wjazdowym.

Brawo położone jest przy ulicy Strzeleckiego w Pruszczu Gdańskim. Lokalizacja inwestycji gwarantuje mieszkańcom bliskość natury i wygodny dostęp do bogatej w liczne punkty handlowo-usługowe infrastruktury, obejmującej m.in. przedszkole, żłobek, centrum handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze.

Aktualnie w ofercie sprzedaży osiedla Brawo dostępnych jest 10 mieszkań w cenach od 7 884 zł brutto za mkw. Proces przekazywania kluczy do lokali ich nowym właścicielom rozpocznie się od 21 października br.

 

 

OPTIMA - GDAŃSK JASIEŃ

Drugą z zakończonych inwestycji jest III zadanie inwestycyjne OPTIMA obejmujące w sumie 88 mieszkań. Osiedle wyróżnia się kompleksowością, dobrze rozwiniętą infrastrukturą otoczenia oraz licznymi udogodnieniami. OPTIMA to składający się z cztero- i pięciokondygnacyjnych budynków rodzinny kompleks. W ramach inwestycji do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało już 11 budynków powstałych w I (2019 r.) oraz II (2020 r.) etapie projektu.

Aktualnie trwają prace mające na celu realizację 4., 5. oraz 6. zadania inwestycyjnego, obejmujące utworzenie w sumie 7 kolejnych budynków mieszkalnych oraz 40 domów jednorodzinnych. Zakończenie ich budowy planowane jest kolejno na lipiec i sierpień 2022 roku oraz październik 2023 roku.

 

Przyszli mieszkańcy będą mieli nieograniczony dostęp do pełnej infrastruktury osiedla OPTIMA, obejmującej m.in. zewnętrzną siłownię, wielofunkcyjne boisko czy duży plac zabaw. Nową atrakcją dla mieszkańców będzie także punkt widokowy, umożliwiający podziwianie malowniczej panoramy okolicy czy też wybieg dla zwierząt przewidziany w ramach ostatniego (VI) etapu inwestycji.

Na osiedlu funkcjonuje również budynek handlowo-usługowy, oferujący m.in. dostęp do sklepu sieci Żabka oraz Stokrotka, Piekarni Cukrowej, Publicznego Pozytywnego Przedszkola nr 7, a także Żłobka „A-KuKu”. W obrębie osiedla znajduje się także bankomat i 24-godzinny paczkomat.

OPTIMA to inwestycja zlokalizowana w dzielnicy Gdańsk-Jasień, w obszarze doskonale skomunikowanym z całym Trójmiastem. W odległości niespełna 10 minut drogi znajduje się centrum handlowe Designer Outlet Gdańsk, a zaledwie 5 minut dzieli osiedle od wjazdu na Trójmiejską Obwodnicę, która umożliwia szybki dojazd do centrum Gdańska. Dodatkowo w niedalekim sąsiedztwie znajduje się przystanek autobusowy z linią nr 120, kursującą na trasie Stężycka-Siedlce.

Aktualnie w ofercie sprzedaży III zadania osiedla OPTIMA dostępne są jeszcze 4 mieszkania w cenach od ok. 7 950 zł brutto za mkw. Odbiory mieszkań rozpoczną się już 25 października.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: www.inpro.com.pl 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Rynek mieszkaniowy w Warszawie w III kw. 2021 [RAPORT] Biuro prasowe
2021-10-27 | 15:00

Rynek mieszkaniowy w Warszawie w III kw. 2021 [RAPORT]

Stołeczny rynek mieszkaniowy jest największy w skali całego kraju. Z danych portalu RynekPierwotny.pl wynika, że w stolicy sprzedaje się co czwarte nowe „M”. Z pewnością te
Nieruchomości Wysoki standard i ekologia – jak kształtuje się przyszłość polskiego rynku PRS
2021-10-27 | 13:04

Wysoki standard i ekologia – jak kształtuje się przyszłość polskiego rynku PRS

Wzrost oczekiwań klientów co do jakości wykończenia mieszkań, ulepszone usługi zarządzania nieruchomościami, większa przejrzystość prawna dla najemców i zwrot w stronę
Nieruchomości Czekają nas kolejne podwyżki czynszów?
2021-10-27 | 12:00

Czekają nas kolejne podwyżki czynszów?

Półtoraroczny okres od marca 2020 r. do września 2021 r. na pewno nie był szczególnie pomyślny dla osób posiadających mieszkanie na wynajem. Chodzi nie tylko o spadek

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Projektowane przepisy o cyberbezpieczeństwie mogą naruszać szereg unijnych przepisów. Polska naraża się na kolejne procesy przed TSUE [DEPESZA]

Wykluczanie z rynku dostawców technologii, których nowo powołane kolegium ds. cyberbezpieczeństwa określi jako dostawców wysokiego ryzyka, może naruszać szereg różnych przepisów międzynarodowych. Takie propozycje przepisów znajdują się w procedowanej ustawie o cyberbezpieczeństwie. Wątpliwości prawników budzą m.in. kryteria narodowościowe, czyli analiza pozostawania pod kontrolą państwa spoza UE i NATO, natychmiastowa wykonalność decyzji kolegium i brak możliwości odwołania się od niej. Procedowane przepisy mogą przede wszystkim uderzyć w koncerny z Chin, m.in. Huaweia, choć nie jest to wprost określone w ustawie. Istnieje ryzyko, że w przypadku wykluczenia z rynku koncern będzie dochodzić swoich praw przed unijnym trybunałem.

Motoryzacja

Nowe samochody w przyszłym roku będą droższe o 15–25 proc. Podwyżki mogą zachęcić kierowców do zakupu elektryków

Obecny kryzys z dostawami komponentów do produkcji aut mocno przyspieszył wzrost cen nowych samochodów. Na to nakładają się również duże podwyżki cen energii, paliw i kosztów pracy. Analitycy firmy Exact Systems prognozują, że w przyszłym roku nowe auto – w zależności od segmentu – może być droższe od 15 do 25 proc. niż w tym roku. – Zawirowania na rynku motoryzacyjnym, które wywołał COVID-19, jak i stale rosnące ceny samochodów spalinowych przyczynią się w niedługim czasie do wyrównania cen takich aut z samochodami elektrycznymi – uważa Karol Obiegły, prezes Grupy Cichy-Zasada.

Infrastruktura

4,5 mln Polaków nigdy nie korzystało z internetu. Pandemia uwydatniła problemy z wykluczeniem cyfrowym

Narodowy Plan Szerokopasmowy zakłada, że do 2025 roku w całej Polsce będzie już powszechny dostęp do internetu o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Stopniowo likwidowane są białe plamy na mapie Polski. Mimo to – jak pokazuje raport Federacji Konsumentów – 4,5 mln Polaków nigdy nie korzystało z internetu. Eksperci wskazują, że pandemia COVID-19 uwydatniła problem niedostatecznych kompetencji i wykluczenia cyfrowego w Polsce. Ma ono jednak nie tylko wymiar techniczny – związany z brakiem dostępu do urządzeń, oprogramowania czy sieci – ale i społeczny, związany z brakiem motywacji do korzystania z nowych technologii.

Nieruchomości

Ryzyko zakażenia COVID-19 rośnie w źle wentylowanych pomieszczeniach. Wtedy wskazane jest nie tylko zachowanie dystansu, ale i noszenie maseczek

W pewnych okolicznościach zasłanianie ust i nosa jest wskazane i może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa odpowiedzialnego za COVID-19, a w innych nie ma uzasadnienia. – Jeżeli w pomieszczeniu jest chłodno i sucho, to ten wirus jest aktywny znacznie dłużej. Jeżeli jest bardzo wilgotno i ciepło lub gorąco, to aktywność wirusa trwa krócej – wyjaśnia prof. Lidia Morawska, doradczyni Światowej Organizacji Zdrowia ds. jakości powietrza. Podkreśla też, że pandemia powinna skłonić ludzi do przemyśleń na temat obecności wirusów w powietrzu i przygotować na podobne sytuacje w przyszłości.