Inwestowanie w nieruchomości nadal w modzie
Dekpol Deweloper przygotował nową, atrakcyjną propozycję bezobsługowego produktu inwestycyjnego. W ramach unikalnego w skali Polski kompleksu Sol Marina spółka proponuje zakup apartamentów hotelowych sprzedawanych w systemie condominium. Zastosowanie sprawdzonego już w poprzednich projektach i niezwykle korzystnego modelu biznesowego zapewnia inwestorom możliwość osiągnięcia rocznej stopy zwrotu z inwestycji nawet na poziomie 7%*.
Condohotel Sol Marina to część prestiżowego kompleksu powstającego w nadmorskiej części Gdańska. Sąsiedztwo natury i elitarny charakter to jedne z wielu zalet tej inwestycji. Oferowane do sprzedaży pokoje hotelowe stanowią dziś pewny, bezobsługowy produkt inwestycyjny. Zastosowanie sprawdzonego i niezwykle korzystnego modelu biznesowego powoduje, że inwestorzy mogą liczyć na osiągnięcie efektywnej stopy zwrotu nawet na poziomie 7%*.
- Inwestowanie w nieruchomości, a w tym znane na całym świecie modele biznesowe charakteryzujące condohotele, są wciąż atrakcyjną i często poszukiwaną formą inwestowania własnych środków finansowych. Pandemia Covid-19 spowodowała, że inwestorzy aktywniej zaczęli poszukiwać bezpiecznych i efektywnych form pomnażania kapitału. Przy praktycznie zerowym oprocentowaniu lokat i bardzo niskiej rentowności innych instrumentów finansowych, zakup pokoju condohotelowego okazuje się jednym z najlepszych rozwiązań. Korzyścią inwestora jest nie jedno, ale aż dwa źródła przychodu, czyli należny czynsz oraz potencjalny wzrost wartości nieruchomości w czasie. I co najważniejsze cały czas jesteśmy właścicielami zbywalnego dobra w postaci apartamentu hotelowego – mówi Dariusz Radtke, Dyrektor ds. marketingu i PR Dekpol S.A.
Zastosowany model biznesowy uwzględnia wiele korzyści dla inwestorów, w tym m.in. zakup lokalu z odrębną własnością, umowę dzierżawy na okres 15 lat, czy podział przychodów w stosunku 50/50 z usług noclegowych. Minimalny czynsz wynosi 5%**. Dodatkowo nabywcy apartamentów hotelowych mogą liczyć na utrzymywanie obiektu podczas okresu dzierżawy, a ponadto będą mieli możliwość skorzystania z 14-dniowego pobytu właścicielskiego. Obiektem zarządzać będzie profesjonalny i doświadczony podmiot odpowiedzialny za funkcjonowanie hoteli i apartamentów sieci Grano.
- Podejmując się realizacji tak ważnych na mapie Polski obiektów projektujemy je z myślą o ich pięknie i dobrze skrojonych walorach użytkowych. Ich unikalna lokalizacja oraz specyfika zapewniają jednocześnie wysoką wartość inwestycyjną. Przygotowując niepowtarzalną w skali Polski inwestycję bazujemy na dużemu doświadczeniu naszych spółek operatorskich. Wiemy, jak prowadzić hotele, które przynoszą stałe zyski dla inwestorów, nawet w obecnych czasach. Jesteśmy przekonani, że prowadzony masowo system szczepień spowoduje nowe otwarcie branży hotelowej oraz zapewni odbudowanie się ruchu turystycznego i biznesowego – mówi Sebastian Barandziak, Prezes Zarządu Dekpol Deweloper. Podkreśla również, że model biznesowy funkcjonuje już m.in. w takich inwestycjach jak: Hotel Number One oraz Hotel Grano, gdzie cały czas doskonale się sprawdza.
Oferowane do sprzedaży 130 lokale o powierzchniach od 22 do 32 m2 powstaną w dominującym na terenie kompleksu Sol Marina 11-kondygancyjnym budynku. Poza pokojami hotelowymi przygotowana będzie komfortowa strefa rekreacyjna z basenem oferującym unikatowy widok na marinę. Zaplanowano również wiele atrakcyjnych udogodnień, pozwalających gościom na odpoczynek w wyjątkowych warunkach, m.in.: lobby z recepcją, restaurację, gabinety SPA, salę fitness i centrum konferencyjno-biznesowe. Dzięki tak bogatej infrastrukturze kompleks będzie stanowił idealne miejsce zarówno dla osób przyjeżdżających w celach biznesowych, jak i dla gości szukających przestrzeni do udanego wypoczynku. Oddanie obiektu hotelowego do użytkowania planowane jest na I kwartał 2023 roku.
*Wyliczenia dotyczące prognozowanej rocznej stopy zwrotu z ceny netto inwestycji w wysokości 7% mają charakter wyłącznie reklamowy oraz poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Wyliczenia zostały oparte na następujących założeniach: liczba lokali 130, średnia cena wynajmu lokalu 275 zł netto za dobę noclegową oraz 65 % obłożenia lokali w skali roku (tj. 237,25 dni) przy założeniu wartości katalogowej wszystkich lokali na poziomie 60 924 240 zł oraz wypłaty na rzecz nabywców 50% wartości rocznego przychodu z wynajmu pokoi hotelowych.
**Wysokość rocznego czynszu minimalnego wynosi 5% (pięć procent) ceny nabycia netto lokalu, zapłaconej na zasadach określonych w umowie przedwstępnej. Czynsz minimalny nie uwzględnia obowiązkowych kosztów ponoszonych przez właściciela lokalu w związku z prawem własności lokalu (podatek od nieruchomości, fundusz remontowy i utrzymanie nieruchomości wspólnej) oraz na podstawie umowy dzierżawy (fundusz konserwatorski, opłata marketingowa, ubezpieczenie lokalu). Uzyskiwane przychody podlegają ponadto opodatkowaniu na zasadach określonych przepisami prawa.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.