Inwestycja 1 M PLN do wygrania w ramach konkursu Feed your Seed
Wystartował nabór do pierwszej edycji konkursu Feed your Seed organizowanego przez trzy fundusze inwestycyjne: Evig Alfa, SpeedUp Group oraz Tredecim Asset Management. Organizatorzy poszukują na polskiej scenie startupowej najlepszych startupów, będących w fazie pre-seed i seed oraz działających w obszarze sztucznej inteligencji (AI). Nagrodą główną jest inwestycja w wysokości 1 M PLN. Finał konkursu zaplanowany jest na 24 czerwca, natomiast zgłoszenia można przesyłać do 4 czerwca.
Organizatorzy konkursu od wielu lat aktywnie wspierają rozwój polskiego ekosystemu startupowego. Tym razem łączą siły w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję. Na zwycięski zespół czeka nie tylko inwestycja w wysokości 1 M PLN, ale także dostęp do networku i wsparcie biznesowe ze strony inwestora w budowaniu i skalowaniu spółki. W Polsce i w polskich przedsiębiorcach drzemie ogromny potencjał, co już wielokrotnie podkreślaliśmy. Projekty działające na styku nauki i biznesu, często w oczach ich pomysłodawców, wydają się bardzo trudne do realizacji i komercjalizacji. Celem naszego konkursu jest wyłonienie najlepszych z nich oraz dofinansowanie ich projektów, a także wsparcie ich naszą wiedzą i networkiem, co pozwoli im na dynamiczny rozwój produktu lub usługi - Komentuje inicjatywę jeden z organizatorów, Dawid Wesołowski, CEO EvigAlfa.
W jury konkursu zasiądą: Zofia Banaszewska (Manager Inwestcyyjny EVIG Alfa), Tomasz Snażyk (CEO Startup Poland), Marcin Małecki (Redaktor Naczelny MamStartup), Grzegorz Majewski (Expert MIT Enerprise Forum), Artur Jędrzejewski (CEO CARLSON VENTURES INTERNATIONAL LIMITED), Jędrzej Musiał (Politechnika Poznańska), Tomasz Czapliński (Partner Zarządzajacy SpeedUp Group), Paweł Potoczek (CEO Tredecim Assets Management) oraz Dawid Wesołowski (CEO EVIG Alfa).
Udało nam się zebrać znakomitych jurorów, którzy zgodzili się do nas dołączyć i którzy od wielu lat bacznie obserwują i rozwijają polskie środowisko startupowe. Ich wiedza oraz doświadczenia będą nieocenionym wsparciem przy wyborze najlepszych rozwiązań z obszaru AI obecnych na rynku. - mówi Paweł Potoczek, CEO Tredecim Assets Management.
Zgłoszenia do konkursu Feed your Seed przyjmowane są do 4 czerwca poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej konkursu. O zakwalifikowaniu się do finału uczestnicy dowiedzą się do 17 czerwca, a już tydzień później, czyli 24 czerwca zmierzą się ze sobą w Poznaniu podczas finału.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.