Komunikaty PR

Inwestycja Nowy Gruszczyn w budowie

2021-10-26  |  14:00

Trwa realizacja osiedla Nowy Gruszczyn, przy ulicy Katarzyńskiej. Inwestycja została podzielona na sześć etapów. W pierwszym z nich powstanie 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Aktualnie wykonywane są prace murarskie na poziomie parterów. Jednocześnie trwa sprzedaż. Inwestycja cieszy się dużą popularnością.

 

Nowy Gruszczyn to najnowszy projekt Sky Investments. Przy ulicy Katarzyńskiej w podpoznańskim Gruszczynie (gmina Swarzędz) powstanie kameralne osiedle nowoczesnych domów w zabudowie bliźniaczej. W pierwszym z sześciu etapów inwestycji znajdzie się 7 domów, czyli 14 lokali mieszkalnych. Do oferty trafiły dwa typy domów, o zróżnicowanej powierzchni użytkowej - A - 141,08 mkw. i B - 135,14 mkw.

 

Dział projektowy Sky Investments zaplanował dla każdego dwupoziomowego domu klasyczne rozplanowanie przestrzeni. Parter stworzy strefę dzienną, gdzie znajdzie się salon, kuchnia ze spiżarnią, łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze. Na piętrze dostępne będą 3 sypialnie, łazienka oraz 2 garderoby. To pozwoli każdemu domownikowi na odpoczynek i dużą dozę prywatności. Warto dodać, że w domach typu A, czyli najbardziej przestronnych z proponowanych, na parterze, na bocznej ścianie znajdzie się dodatkowe okno doświetlające jadalnię. Do każdego z lokali przynależy również ogród oraz 2 miejsca postojowe od frontu.

 

Budowa I etapu rozpoczęła się i we wszystkich lokalach zostały wylane fundamenty, a w czterech z nich postawiono już ściany parteru. W kolejnych domach prace murarskie się rozpoczęły i będą konsekwentnie kontynuowane. W najbliższych tygodniach zostanie zamknięty strop, a następnie pojawią się ściany pięter. – Budowa przyspiesza, a domy nabierają kształtów. Przyszli mieszkańcy w zasadzie mogą zobaczyć już zarys pomieszczeń na parterze, przestronny salon i kuchnię. Wszystkie prace są wykonywane zgodnie z założonym harmonogramem. Zakończenie budowy I etapu przewidujemy na II kwartał 2023 roku – mówi Katarzyna Piwczyńska, z biura sprzedaży Sky Investments. Docelowo całe osiedle będzie liczyć 38 domów, czyli 76 lokali w zabudowie bliźniaczej.

 

Poza projektem w podpoznańskim Gruszczynie, Sky Investments rozwija osiedle Rodzinne Podolany, zlokalizowane przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu. Aktualnie trwa realizacja ostatnich mieszkań i domów. Osiedle Rodzinne Podolany finalnie będzie liczyć 99 lokali, wśród których znajdą się zarówno domy szeregowe z ogrodami, jak i mieszkania dwupoziomowe z tarasami na dachu. W szeregach C i F na najbliższy czas zaplanowano odbiory. Ponadto wykonywane są prace murarskie w szeregach H i I. W ramach tych dwóch budynków powstanie 28 lokali dwupoziomowych, o powierzchniach jak we wcześniejszych etapach, czyli 76 i 79 m kw. Całość inwestycji będzie gotowa w 2023 roku. Sky Investments przygotowuje kolejną inwestycję na terenie Poznania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.