I-PRO PRZEDSTAWIA NAJBARDZIEJ INTELIGENTNE KAMERY FISHEYE NA ŚWIECIE
Kilka dni temu firma i-PRO, mająca swoje korzenie w Panasonic, wykonała kolejny ważny krok w kierunku popularyzacji sztucznej inteligencji na rynku kamer bezpieczeństwa, wprowadzając do swojej serii S najinteligentniejsze na świecie kamery typu fisheye 360° z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji.
Nowe urządzenia są pierwszymi w serii S, które mogą obsługiwać do 3 aplikacji głębokiego uczenia jednocześnie, ustanawiając tym samym nowy punkt odniesienia w standardowej gamie kamer bezpieczeństwa. Dzięki temu stają się one inteligentnymi dodatkami, bez których biznes się nie obędzie. Kamery mogą uruchamiać aplikacje z preinstalowanego pakietu oprogramowania analitycznego i-PRO Analytic Software for Business Intelligence, a także inne ważne systemy, takie jak Privacy Guard oraz aplikacje innych firm stworzone przy użyciu otwartego zestawu Software Development Kit.
Pakiet zawiera bezpłatną analitykę opartą na sztucznej inteligencji, która może być wykorzystywana do wykrywania ruchu, mapowania ciepła, liczenia osób i pojazdów oraz rozpoznawania zatorów, na przykład gdy klienci stoją w kolejce w sklepie. Wykorzystanie potężnych możliwości sztucznej inteligencji w połączeniu z wysokiej jakości obrazami 360° aż do krawędzi kadru sprawia, że analityka w czasie rzeczywistym jest niezwykle skuteczna i znacznie dokładniejsza. Pomaga uniknąć tradycyjnych problemów, takich jak nierozróżnianie dwóch osób idących blisko siebie.
Aby jak najlepiej wykorzystać wygenerowane dane, użytkownicy mogą łatwo zarządzać i wizualizować dane analityczne z wielu kamer i-PRO, w połączeniu z bezpłatną wtyczką i-PRO Multi-AI System obsługującą alarmy pochodzące z urządzeń i-PRO, na łatwym w obsłudze i intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym, wraz z systemem zarządzania sygnałem wizyjnym. Otwartość na standardowe protokoły przemysłowe, takie jak ONVIF i MQTT, umożliwia również podłączenie do pulpitów nawigacyjnych innych firm.
Dzięki nowym urządzeniom w serii S rozszerzamy naszą strategię zapewniania większego i łatwiejszego dostępu do korzyści płynących ze stosowania sztucznej inteligencji. Jednocześnie klienci mają możliwość dostosowania potężnego sprzętu za pomocą aplikacji głębokiego uczenia na krawędzi i zwiększenia dokładności analizy. Dzięki rozszerzonej możliwości uruchamiania trzech aplikacji przesuwamy nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa jeszcze dalej i zapewniamy elastyczność w dostosowywaniu naszego otwartego sprzętu do indywidualnych potrzeb każdej organizacji – czy to w zakresie CCTV, czy innych innowacji biznesowych – komentuje Wanda Nijholt, Manager Marketing and Communications w i-PRO EMEA.
6 nowych kamer „fisheye” z serii S będzie dostępnych od grudnia 2021 roku.
Model | Nazwa | Strona produktu |
WV-S4176 | 12MP Indoor Fisheye Camera | https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4176 |
WV-S4176L | 12MP Outdoor Fisheye Camera | https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4576l |
WV-S4176LM | 12MP Mobile Outdoor Fisheye Camera | https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4576lm |
WV-S4156 | 5MP Indoor Fisheye Camera | https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4156 |
WV-S4156L | 5MP Outdoor Fisheye Camera | https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4556l |
WV-S4156LM | 5MP Mobile Outdoor Fisheye Camera | https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4556lm |

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.