Komunikaty PR

I-PRO PRZEDSTAWIA NAJBARDZIEJ INTELIGENTNE KAMERY FISHEYE NA ŚWIECIE

2020-11-24  |  01:00
Biuro prasowe

Kilka dni temu firma i-PRO, mająca swoje korzenie w Panasonic, wykonała kolejny ważny krok w kierunku popularyzacji sztucznej inteligencji na rynku kamer bezpieczeństwa, wprowadzając do swojej serii S najinteligentniejsze na świecie kamery typu fisheye 360° z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji.

Nowe urządzenia są pierwszymi w serii S, które mogą obsługiwać do 3 aplikacji głębokiego uczenia jednocześnie, ustanawiając tym samym nowy punkt odniesienia w standardowej gamie kamer bezpieczeństwa. Dzięki temu stają się one inteligentnymi dodatkami, bez których biznes się nie obędzie. Kamery mogą uruchamiać aplikacje z preinstalowanego pakietu oprogramowania analitycznego i-PRO Analytic Software for Business Intelligence, a także inne ważne systemy, takie jak Privacy Guard oraz aplikacje innych firm stworzone przy użyciu otwartego zestawu Software Development Kit.

Pakiet zawiera bezpłatną analitykę opartą na sztucznej inteligencji, która może być wykorzystywana do wykrywania ruchu, mapowania ciepła, liczenia osób i pojazdów oraz rozpoznawania zatorów, na przykład gdy klienci stoją w kolejce w sklepie. Wykorzystanie potężnych możliwości sztucznej inteligencji w połączeniu z wysokiej jakości obrazami 360° aż do krawędzi kadru sprawia, że analityka w czasie rzeczywistym jest niezwykle skuteczna i znacznie dokładniejsza. Pomaga uniknąć tradycyjnych problemów, takich jak nierozróżnianie dwóch osób idących blisko siebie.

Aby jak najlepiej wykorzystać wygenerowane dane, użytkownicy mogą łatwo zarządzać i wizualizować dane analityczne z wielu kamer i-PRO, w połączeniu z bezpłatną wtyczką i-PRO Multi-AI System obsługującą alarmy pochodzące z urządzeń i-PRO, na łatwym w obsłudze i intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym, wraz z systemem zarządzania sygnałem wizyjnym. Otwartość na standardowe protokoły przemysłowe, takie jak ONVIF i MQTT, umożliwia również podłączenie do pulpitów nawigacyjnych innych firm.

Dzięki nowym urządzeniom w serii S rozszerzamy naszą strategię zapewniania większego i łatwiejszego dostępu do korzyści płynących ze stosowania sztucznej inteligencji. Jednocześnie klienci mają możliwość dostosowania potężnego sprzętu za pomocą aplikacji głębokiego uczenia na krawędzi i zwiększenia dokładności analizy. Dzięki rozszerzonej możliwości uruchamiania trzech aplikacji przesuwamy nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa jeszcze dalej i zapewniamy elastyczność w dostosowywaniu naszego otwartego sprzętu do indywidualnych potrzeb każdej organizacji – czy to w zakresie CCTV, czy innych innowacji biznesowych – komentuje Wanda Nijholt, Manager Marketing and Communications w i-PRO EMEA.

6 nowych kamer „fisheye” z serii S będzie dostępnych od grudnia 2021 roku.

Model

Nazwa

Strona produktu

WV-S4176

12MP Indoor Fisheye Camera

https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4176

WV-S4176L

12MP Outdoor Fisheye Camera

https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4576l

WV-S4176LM

12MP Mobile Outdoor Fisheye Camera

https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4576lm

WV-S4156

5MP Indoor Fisheye Camera

https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4156

WV-S4156L

5MP Outdoor Fisheye Camera

https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4556l

WV-S4156LM

5MP Mobile Outdoor Fisheye Camera

https://i-pro.com/eu/en/surveillance/products/wv-s4556lm

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Autor sukcesu smartfonów Motorola w Polsce na czele meksykańskiego oddziału Biuro prasowe
2024-08-01 | 11:00

Autor sukcesu smartfonów Motorola w Polsce na czele meksykańskiego oddziału

Warszawa, 1 sierpnia 2024 r.: Alexander Zawadzki, dyrektor generalny polskiego oddziału Motorola, pokieruje marką na jednym z największych i najważniejszych pod względem sprzedaży
IT i technologie Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping
2024-08-01 | 09:30

Dostawy poza domem, modernizacja floty i crowdshipping

Najnowsza edycja raportu „Green Last Mile Europe Report 2024” potwierdza, że choć greenwashing jest oczywisty, odnowienie floty, więcej dostaw poza domem, postęp technologiczny i
IT i technologie Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować
2024-08-01 | 01:00

Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować

Odliczanie do DORA trwa. Organizacje finansowe muszą się przygotować.  Cyberbezpieczeństwo i cyberodporność mają znaczenie dla każdej instytucji, niezależnie od branży. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.