I-PRO PRZEDSTAWIA NAJBARDZIEJ INTELIGENTNE KAMERY FISHEYE NA ŚWIECIE
Kilka dni temu firma i-PRO, mająca swoje korzenie w Panasonic, wykonała kolejny ważny krok w kierunku popularyzacji sztucznej inteligencji na rynku kamer bezpieczeństwa, wprowadzając do swojej serii S najinteligentniejsze na świecie kamery typu fisheye 360° z wbudowanymi funkcjami sztucznej inteligencji.
Nowe urządzenia są pierwszymi w serii S, które mogą obsługiwać do 3 aplikacji głębokiego uczenia jednocześnie, ustanawiając tym samym nowy punkt odniesienia w standardowej gamie kamer bezpieczeństwa. Dzięki temu stają się one inteligentnymi dodatkami, bez których biznes się nie obędzie. Kamery mogą uruchamiać aplikacje z preinstalowanego pakietu oprogramowania analitycznego i-PRO Analytic Software for Business Intelligence, a także inne ważne systemy, takie jak Privacy Guard oraz aplikacje innych firm stworzone przy użyciu otwartego zestawu Software Development Kit.
Pakiet zawiera bezpłatną analitykę opartą na sztucznej inteligencji, która może być wykorzystywana do wykrywania ruchu, mapowania ciepła, liczenia osób i pojazdów oraz rozpoznawania zatorów, na przykład gdy klienci stoją w kolejce w sklepie. Wykorzystanie potężnych możliwości sztucznej inteligencji w połączeniu z wysokiej jakości obrazami 360° aż do krawędzi kadru sprawia, że analityka w czasie rzeczywistym jest niezwykle skuteczna i znacznie dokładniejsza. Pomaga uniknąć tradycyjnych problemów, takich jak nierozróżnianie dwóch osób idących blisko siebie.
Aby jak najlepiej wykorzystać wygenerowane dane, użytkownicy mogą łatwo zarządzać i wizualizować dane analityczne z wielu kamer i-PRO, w połączeniu z bezpłatną wtyczką i-PRO Multi-AI System obsługującą alarmy pochodzące z urządzeń i-PRO, na łatwym w obsłudze i intuicyjnym pulpicie nawigacyjnym, wraz z systemem zarządzania sygnałem wizyjnym. Otwartość na standardowe protokoły przemysłowe, takie jak ONVIF i MQTT, umożliwia również podłączenie do pulpitów nawigacyjnych innych firm.
Dzięki nowym urządzeniom w serii S rozszerzamy naszą strategię zapewniania większego i łatwiejszego dostępu do korzyści płynących ze stosowania sztucznej inteligencji. Jednocześnie klienci mają możliwość dostosowania potężnego sprzętu za pomocą aplikacji głębokiego uczenia na krawędzi i zwiększenia dokładności analizy. Dzięki rozszerzonej możliwości uruchamiania trzech aplikacji przesuwamy nowy standard w dziedzinie bezpieczeństwa jeszcze dalej i zapewniamy elastyczność w dostosowywaniu naszego otwartego sprzętu do indywidualnych potrzeb każdej organizacji – czy to w zakresie CCTV, czy innych innowacji biznesowych – komentuje Wanda Nijholt, Manager Marketing and Communications w i-PRO EMEA.
6 nowych kamer „fisheye” z serii S będzie dostępnych od grudnia 2021 roku.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.