Komunikaty PR

8 porad dla rodziców korzystających z elektronicznych gadżetów do monitorowania

2021-11-19  |  01:00
Biuro prasowe

Inteligentne zabawki czy gadżety są wyposażone w kamery, mikrofony lub głośniki, które w przypadku nieprawidłowej konfiguracji zwiększają ryzyko naruszenia prywatności i bezpieczeństwa. Elektroniczna niania monitorująca pokój dziecięcy czy smartwatch na nadgarstku malucha, z jednej strony znacznie ułatwiają kontrolę poczynań najmłodszych domowników, zaś z drugiej, stanowią poważne zagrożenie dla prywatności całej rodziny. Specjaliści z firmy Bitdefender przygotowali osiem porad dla rodziców wykorzystujących do ochrony swoich latorośli najnowsze technologie.

 

 

1. Należy zabezpieczyć domowy router. Inteligentne urządzenia pracujące w gospodarstwie domowym, w tym niania elektroniczna, łączą się z Internetem za pośrednictwem routera bezprzewodowego. Bez odpowiednich ustawień i środków bezpieczeństwa cyberprzestępcy mogą zagrozić całej sieci i podłączonym urządzeniom. Trzeba aktualizować oprogramowanie sprzętowe routera, zmieniać ustawienia domyślne oraz używać silnych haseł.

 

2. Nieodzowne jest zapoznanie się z polityką prywatności producenta gadżetu lub zabawki, aby zrozumieć, w jaki sposób i jakie dane gromadzi, zanim przekaże się jakiekolwiek urządzenie inteligentne lub zabawkę dziecku.

 

3. Trzeba sprawdzać ustawienia prywatności w powiązanej aplikacji lub witrynie i dostosowywać je zgodnie ze własnymi preferencjami. Zalecane jest, aby gadżet zbierał tylko informacje wymagane do jego płynnego działania.

 

4. Należy utworzyć osobny adres e-mail dla urządzenia, a jeśli istnieje potrzeba sporządzenia profilu dziecka, powinno użyć się pseudonimu i fikcyjnej daty urodzenia zamiast dokładnych danych. Podjęcie tego typu kroków ochroni dziecko przed przestępstwami związanymi z kradzieżą tożsamości w przypadku naruszenia danych.

 

5. Przed rozpoczęciem monitorowania dzieci trzeba zmienić domyślne hasło urządzenia i skonfigurować uwierzytelnianie dwuskładnikowe (jeśli jest dostępne).

 

6. Konieczne jest aktualizowanie oprogramowania urządzenia. Świeżo zakupiony inteligentny sprzęt nie zawsze będzie zawierać najnowsze aktualizacje zabezpieczeń od producenta.

 

7. Należy monitorować własne konta i urządzenia by sprawdzać podejrzane aktywności tak często, jak to możliwe.

 

8. Trzeba wyłączać urządzenia, gdy nie są używane, podobnie jak wszelkie funkcje, które pozwalają im automatycznie łączyć się z sieciami Wi-Fi i Bluetooth.

 

Źródło: marken.com.pl; bitdefender.pl 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Przyspieszają prace nad zmianą ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Nowe przepisy mają wejść w życie na początku 2025 roku

Ministerstwo Finansów kończy prace nad nowymi przepisami dotyczącymi finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Po prekonsultacjach ze stroną samorządową wkrótce prace nad projektem ustawy zostaną wpisane do prac rządu. – Robimy wszystko, żeby przepisy weszły w życie z początkiem przyszłego roku – mówi Hanna Majszczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Reforma jest konieczna, bo sytuacja finansowa samorządów pogorszyła się znacząco w ostatnich latach, głównie z powodu niekorzystnych zmian podatkowych. O ile w 2018 roku tylko 2 proc. JST prognozowało deficyt operacyjny, o tyle w 2023 roku była to już ponad połowa.

Konsument

Wypełnianie dokumentacji to nawet dwie trzecie czasu pracy lekarza. Inteligentne cyfrowe narzędzia zaczynają to zmieniać

Choć wykorzystanie cyfrowych narzędzi w opiece zdrowotnej rośnie, to wciąż papierologia jest zmorą dla personelu medycznego. Podobnie jak obowiązki administracyjne. – W zależności od specjalizacji wypełnianie niezbędnej dokumentacji może zajmować od jednej czwartej do nawet dwóch trzecich czasu, jaki lekarz ma na przyjęcie pacjenta – mówi Paweł Paczuski, współzałożyciel i prezes zarządu upmedic. Polski medtech opracował zasilanego AI inteligentnego asystenta lekarza, który istotnie przyspiesza ten proces. Ma to znaczenie szczególnie w diagnostyce, gdzie na opisy badań pacjenci czekają tygodniami, co przekłada się na skuteczność ich leczenia. W przyszłości ten proces będzie wspierany jeszcze silniej przez dalszy rozwój sztucznej inteligencji.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.