Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe, złośliwe oprogramowanie. Odpowiedzią na te wyzwania są wyspecjalizowane usługi cyberbezpieczeństwa, jakie oferuje iIT Distribution Polska.
Firma dostarcza kompleksowe rozwiązania IT: od zaawansowanej ochrony sieci po narzędzia zapewniające pełną poufność komunikacji i danych. To partner, który pomaga budować odporność na ataki i chronić kluczowe zasoby każdej organizacji.
Komunikator bezpieczny – poufna komunikacja w każdej sytuacji
Bezpieczne rozmowy to dziś nie luksus, lecz konieczność. Coraz więcej firm rezygnuje z popularnych aplikacji komunikacyjnych na rzecz narzędzi szyfrowanych, które chronią poufne informacje przed nieautoryzowanym dostępem.
Jednym z rekomendowanych rozwiązań jest komunikator bezpieczny, który wykorzystuje szyfrowanie end-to-end, nie przechowuje danych na zewnętrznych serwerach i umożliwia bezpieczne prowadzenie rozmów głosowych, wideo oraz czatów tekstowych. Dzięki temu można bez obaw dzielić się wiedzą, dokumentami i decyzjami – bez ryzyka, że trafią one w niepowołane ręce.
Przechowywanie danych – bezpieczeństwo i skalowalność
Ochrona danych nie kończy się na kopii zapasowej. Współczesny biznes potrzebuje elastycznych, skalowalnych i zgodnych z przepisami systemów przechowywania, które pozwalają zarządzać informacją w sposób uporządkowany i bezpieczny.
iIT Distribution Polska oferuje profesjonalne przechowywanie danych, obejmujące zarówno lokalne serwery, jak i rozwiązania chmurowe. Firma wdraża systemy dopasowane do specyfiki działalności klienta – niezależnie od tego, czy chodzi o kilkuosobową firmę, czy korporację działającą na wielu rynkach. Systemy są zgodne z wymogami RODO oraz normami ISO.
Dlaczego warto zaufać iIT Distribution Polska?
Decydując się na współpracę z iIT-D, firmy zyskują nie tylko dostęp do nowoczesnych technologii, ale również merytoryczne wsparcie i opiekę zespołu specjalistów. Każdy projekt traktowany jest indywidualnie, a oferowane rozwiązania są poprzedzone szczegółową analizą potrzeb klienta.
Zabezpieczenie infrastruktury IT to proces – nie jednorazowa decyzja. Dlatego warto postawić na firmę, która nie tylko dostarcza narzędzia, ale realnie wspiera w budowaniu bezpiecznego środowiska pracy.
Źródło informacji: iIT Distribution

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają dyskusje nad kształtem unijnego budżetu na lata 2028–2034. Mogą być rozbieżności w kwestii Funduszu Spójności czy dopłat dla rolników
Trwają prace nad wieloletnimi unijnymi ramami finansowymi (WRF), które określą priorytety wydatków UE na lata 2028–2034. W maju Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie swojego stanowiska w tej sprawie. Postulaty europarlamentarzystów mają zostać uwzględnione we wniosku Komisji Europejskiej w sprawie WRF, który zostanie opublikowany w lipcu 2025 roku. Wciąż jednak nie ma zgody miedzy państwami członkowskimi, m.in. w zakresie Funduszu Spójności czy budżetu na rolnictwo.
Konsument
35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup mieszkania nawet na kredyt. Pomóc może wsparcie budownictwa społecznego i uwolnienie gruntów pod zabudowę

W Polsce co roku oddaje się do użytku ok. 200 tys. mieszkań, co oznacza, że w ciągu dekady teoretycznie potrzeby mieszkaniowe społeczeństwa mogłyby zostać zaspokojone. Jednak większość lokali budują deweloperzy na sprzedaż, a 35 proc. gospodarstw domowych nie stać na zakup nawet za pomocą kredytu. Jednocześnie ta grupa zarabia za dużo, by korzystać z mieszkania socjalnego i komunalnego. Zdaniem prof. Bartłomieja Marony z UEK zmniejszeniu skali problemu zaradzić może wyłącznie większa skala budownictwa społecznego zamiast wspierania kolejnymi programami zaciągania kredytów.
Problemy społeczne
Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.