AIQLabs dołącza do Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
AIQLabs, FinTech dostarczający zintegrowane rozwiązania finansowe dla klienta indywidualnego i biznesowego, dołącza do grona partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.
AIQLabs to kolejny podmiot z czołówki sektora instytucji pożyczkowych w gronie Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Organizacje zamierzają podejmować wspólne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju sektora consumer finance w Polsce i upowszechniać dobre praktyki biznesowe.
Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego zrzesza firmy, które odznaczają się profesjonalizmem i wysokimi standardami etycznymi w relacjach z interesariuszami i klientami, a także identyfikują się z naszą misją i wspólnie z nami chcą troszczyć się o odpowiedzialny rozwój biznesu. Dołączenie AIQLabs do grona naszych partnerów potwierdza zaangażowanie FinTechu w profesjonalizację polskiego sektora consumer finance – komentuje Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. – AIQLabs zasila szeregi Fundacji w szczególnym momencie. Z jednej strony branża próbuje odbudować się po kryzysie związanym z wybuchem pandemii, z drugiej strony na horyzoncie pojawia się szereg wyzwań regulacyjnych na szczeblu krajowym i europejskim. Dlatego tym bardziej dołączenie spółki do FRRF traktujemy jako dowód zaufania i uznania naszej pracy w obszarze legislacyjno-prawnym – dodaje prezes Wachnicka.
Dołączenie do grona partnerów Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego jest dla nas naturalnym krokiem w zakresie budowania pozytywnej atmosfery wokół całej branży, nadawania tonu debacie publicznej, prowadzenia aktywnego dialogu z kluczowymi interesariuszami oraz realnego kształtowania najwyższych standardów między innymi w relacjach z klientami. Wspólnie chcemy tworzyć jeszcze lepszą jakość środowiska finansowego oraz edukować w obszarze podejmowania świadomych decyzji pożyczkowych. Sektor consumer finance wymaga zrównoważonego rozwoju szczególnie w wymagających czasach pandemii. Przed nami wiele wyzwań, dlatego wsparcie silnych partnerów ułatwi nam promocję dobrych praktyk w biznesie, które wszystkim zaangażowanym podmiotom umożliwią sprawne funkcjonowanie w nowej, postpandemicznej rzeczywistości – mówi Piotr Siwiec, prezes zarządu AIQLabs.
Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego zrzesza instytucje pożyczkowe oraz podmioty związane z sektorem consumer finance. Założeniem FRRF jest inicjowanie dialogu z instytucjami publicznymi, organami nadzoru oraz organizacjami konsumenckimi na rzecz tworzenia regulacji prawnych sprzyjających odpowiedzialnemu rozwojowi branży, eliminujących nieprawidłowości rynkowe oraz zapewniających wysoki poziom ochrony klienta na rynku finansowym. Fundacja angażuje się również w inicjatywy na rzecz edukacji finansowej i promowania wysokich standardów etycznych w branży pożyczkowej.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.